Yuva Maya

YUVA YAŞ MAYA

Ekmek ve hamur işlerinizi kabartmanın en iyi yolu.

Yuva Yaş Maya geleneksel poğaça tipi hamurlar, simit, börek, çörek, açma, pasta çeşitleri gibi ev tipi uygulamalarda kullanılır. Glüten İçermez. Yaş maya ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

AMBALAJ BOYUTLARI

KULLANIMI

42g’lık 1 paket Yuva Yaş Maya’yı 1 kilo una ufalayarak veya suda çözerek kullanabilirsiniz.

500 g’lık 1 paket Yuva Yaş Maya’yı 12 eşit parçaya bölerek 42g’lık 1 paket Yuva Yaş Maya gibi 1 kg una ufalayarak veya suda çözerek kullanabilirsiniz.

SAKLAMA KOŞULLARI

42 g Yuva Yaş Maya'yı serin ve kuru bir yerde (buzdolabında +4 derecede) muhafaza ediniz. Diğer mayalı ürünler (yoğurt, peynir gibi) ve kokulu gıdalarla yan yana bulundurmayın. Bu tür gıdaların kokusunu absorbe etmesi yaş mayanızın çabuk bozulmasına neden olabilir.

500 g Yuva Yaş Maya'yı dilerseniz 42 g gibi buzdolabında dilerseniz 12 parçaya bölüp -18 derece dondurucuda saklayarak daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Dondurucudan çıkarttığınızda ise +4 te çözdürüp tüketebilirsiniz. Sıcakta çözdürmemeye özen gösterin. Mayalama yaparken ideal süreden 10-15 dk fazla dinlendirerek daha iyi sonuç alabilirsiniz. (Ambalaj üzerindeki SKT buzdolabı ortamı için belirtilmiştir).


Raf ömrü, uygun saklama koşullarında üretim tarihinden itibaren 40 gündür.
Websitemizin işlemesini ve daha kullanışlı olmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Oturum ve pazarlama çerezlerimiz ile Gizlilik Politikamız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.