ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Pırıl Pırıl Saçlar

Soğuk ve kuru kış ayları çok zarar verebileceğinden bu dönemde saçlarımıza ayrı bir özen göstermek gerekiyor.Mekanlar arasındaki soğuk-sıcak ısı değişimleri ve hava kirliliği saçın barındırdığı tüm nemi alarak kuruyup çatlamasına neden oluyor. Çözüm ise çok basit: Nemlendirici özellik taşıyan koruyucu bakım kürleri kullanarak ve birkaç detaya dikkat ederek tüm kışı pırıl pırıl ve sağlıklı saçlarla geçirebilirsiniz. İşte size birkaç öneri:

•Soğuktan korunmak için kullandığınız bere ve şapkaların çok sıkı olmamasına özen gösterin.Böylece saç derinizdeki dolaşımı engellememiş olursunuz.
•Kuru saçlarınız için yalnızca nemlendirici içeren şampuanlarla yıkamanız yeterli olmaz.Saçlarınızıılık ya da soğuk suyla yıkayarak nemi saçınıza hapsedebilir ve ekstra parlaklık kazandırabilirsiniz.
•Saçlarınızın kırılmasını önlemek ve ışıltısını korumak için banyodan sonra henüz saçınız ıslakken nemlendirici kremler uygulayabilirsiniz.
•Özellikle kış aylarında saçlarınızışekillendirirken silikonlu ve ısıya karşı koruyucu ürünler tercih etmelisiniz.
 

 

PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bir tutam lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.
Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.

kartanesi - 18-01-2013 11:12
bugünler de saçlarım çok dökülüyor ne yapıcağımı bilemiyorum

kadriye - 27-11-2012 07:22
bencede nemlendirici kullanmak önemlidir

alleez - 27-04-2012 06:55
ısırganotunu çay gibi demliyorsunuz,ama sadece bira kaç dakika;en iyisi ısırganotuna kaynar su ekleyip öyle demleyin..

fatuana - 24-08-2011 09:00
ısırganotu suyla kaynatıp çayı gibi demeyip soğutuyorum; ilsaçlara düzenli friksiyon yapıyorum,saçları parlak ve canlı yapıyor. deneyin, farkı görün.muntazan kullandığınıda etkisi artıyor,saçlar çok sağlıklı oluyor.

fatuana - 24-08-2011 08:59
SAĞLIK - GÜZELLİK
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları