ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Göz şekline göre makyaj

Gözler yüzün en dikkat çeken ve karşısındaki kişiye en çok anlam ifade eden yerleridir. Göz şeklinizi tanıyarak buna uygun makyaj yaptığınızda harikulade sonuçlar elde edebilirsiniz.

Uzak gözler: Birbirinden uzak gözlere sahipseniz göz kapağı kıvrımından burnunuza doğru uygulayacağınız gölgelendirme bu algıyı değiştirecektir. Daha derin bakışlar elde etmek için koyu renkli farları tercih edebilirsiniz.

Yakın gözler: Gözlerinizi birbirinden daha uzak göstermek için göz pınarlarınızdan göz kapağınızın ortasına kadar açık renk far uygulayın. Göz kaleminizi de göz kapağınızın dışını vurgulayacak şekilde kullanmaya özen gösterin.Maskarayı ise gözün sadece dış ucundaki kirpiklere sürün.

Düşük gözler: Yukarı ve dışarı doğru uygulanan gölgelendirmeyle gözler daha kalkık görünür. Göz altına kalem ya da maskara sürmekten kaçınarak bu görüntüyü destekleyebilirsiniz.

Küçük gözler: Daha büyük görünmelerini sağlamak için gözlerin iç kısmına aydınlatıcı kalem uygulayın. Gözün dış kısmında kullanılan koyu renk far ve yoğun maskara sürülmesi de gözleri ön plana çıkarır.
 

PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

güzel bilgiler için tskler

kartanesi - 19-01-2013 05:25
paylaşım için teşkkürler

kadriye - 13-12-2012 10:24
makyaj teknikleri önemlidir

alleez - 27-04-2012 07:03
SAĞLIK - GÜZELLİK
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları