ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

28 Haziran Avrupa Fenilketonüri Günü

 

İzmir Fenilketonüri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği 28 Haziran Avrupa Fenilketonüri günü kutlamaları, İzmir-Buca Gölet’te Fenilketonüri hastası çocuklar ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti. Buca Belediyesi’nin desteklediği bu güzel organizasyonda çocuklar ödüllü yarışmalar, müzik dinletisi ve lezzetli ikramlarla eğlenceli vakit geçirdiler.

Tedavi edilmediği takdirde sinir sisteminde ciddi tahribatlara yol açan ve kalıtsal bir hastalık olan fenilketonüri, doktor ve diyetisyen gözetiminde özel diyet gerektiren bir rahatsızlıktır. Bu hastalığa sahip çocukları bir araya getiren ve yaşamlarını kolaylaştırmaya çalıştıran İzmir Fenilketonüri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Songül Korkmaz bu hastalığa sahip çocukların beslenme konusunda Türkiye’de zorluklarla karşılaştıklarını belirtmiş, yaşam boyu diyet yapmak zorunda olan bu çocukların destek beklediğinin altını çizmiştir.

Yuva Maya, fenilketonürili çocukları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı ve diyetlerinde kullanabilecekleri ürünlerinden dağıttı.

PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

allahım çocuklarımızı koru günden güne yeni değişik hastalıklar ortaya çıkıyor

cenan - 10-07-2010 12:07
HABERLER
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları