ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Yepyeni Bir Koltuk!


Renginden sıkıldığınız koltuğunuzu yenilemenin en kolay yollarından birinin ona yeni bir kılıf diktirmek ya da dikmek olduğunu biliyorsunuz. Gelin bu sefer, farklı renk ve dokumadaki kumaşlar ve çiçek desenleriyle onu biraz da süsleyelim.
Uygulamayı yaparken aklınızda bulunsun: 
* Eğer koltuğunuzun kılıfı ya da döşemesi çok yoğun bir desene sahipse, yeni kılıfınızı düz ve tek bir renkte seçmenizi öneririz. Bu sayede üzerinde küçük birkaç çiçek deseni bile göz zevkiniz için yeterli olacaktır.
* Bu uygulamayı, kalın bir döşemelik kumaş yerine denim (jean ya da kot) kumaşı kullanarak da yapabilirsiniz. Eğer denim kumaş kullanmaya karar verirseniz, kullanmadan önce mutlaka elde yıkayın. Bu şekilde kumaşın fazla boyayı akıtmasını sağlamış olursunuz ve koltuğunuz bundan etkilenmez.

MALZEMELER
* 2 renk kumaş
* Çizim kalemi (yumuşak uçlu resim kalemi)
* Makas
* İğne-iplik
* Tela
* Patron kağıdı
* Toplu iğne
NASIL YAPACAKSINIZ?

Patron kağıdına 25-10 cm. boyutlarında 18 adet yaprak çizin. Ayrıca 3 adet de 10 cm. çapında daire çizin. Çizdiğiniz bu deseni makasla kesi ve çıkarın. Daha sonra kumaşları düzgünce serip üzerine telayı yerleştirin. En üste, patron kağıdından hazırladığınız yaprak modelini koyun. Kayması nı önlemek için toplu iğneyle sabitleyin. Bundan 18 adet hazırlayın. Aynı şekilde 3 adet de daire hazırlayın. 6 adet yaprağı bir çiçek deseni oluşturacak şekilde dizip ortasına bir daire yerleştirin ve dikin. Oluşturduğ unuz çiçekleri dekoratif bir şekilde yeni kılıfınızın dilediğiniz yerine monte edin. Bizim önerimiz koltuğun sırt kısmı ve pufunuzun bir köşesi. Ama son karar sizin...
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları