ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Yeni yıla inci gibi dişlerle "merhaba"

Yeni bir yıla girerken kendinize yeni bir gülüş hediye edebilir, eksik dişlerinizden kurtulabilir, küçük estetik dokunuşlarla inci gibi dişlere kavuşabilirsiniz.

Bir seneyi geride bırakıp yepyeni bir yıla merhaba derken kendiniz için yapacağınız yeniliklerden en önemlisi güzel bir gülümseme ve inci gibi sağlıklı dişler olacak.

İlk görüşte olumlu bir etki bırakmanın en önemli sebeplerinden biri olan gülüşümüz, sağlıklı ve parlak dişlerle tamamlanınca çok daha sihirli bir etki yaratıyor. Yeni yıla güzel bir gülüşle girmek isteyenler için Cad- Cam yöntemi ile gülüş tasarımı uygulanıyor. Dişlerinin görünümünden ve gülüşünden memnun olmayan kişiler, ileri teknoloji porselen sistemi ile özel doğal dişlere ve sağlıklı bir gülüşe sahip oluyor.

Dişlerdeki sarı lekelere elveda

Günlük tüketilen çay, kahve, sigara gibi maddeler dişlerde kalıcı sarı lekeler oluşturarak rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarır. Diş beyazlatma yöntemiyle dişlerde oluşan sarı lekelerden kurtulup bembeyaz bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi iki şekilde uygulanıyor: İlki, hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir. Bu işlemde hekim tarafından alınan ağız ölçüsü ile dişlerin üzerine takılacak ince beyaz kalıpların hazırlatılması, daha sonrada hastanın bu kalıpların içine hekimin verdiği ilacı yerleştirerek beyazlatılacak dişlerin üstüne günde 6 ile 8 saat arasında takması şeklinde uygulanır. Diğer işlem, hekim tarafından diş üzerine renkli ışık kaynağının uygulanması ile yapılır. Bu gibi pratik işlemlerin ardından ihtiyacınız olan parlak gülüşe ve bakımlı dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş etlerine pembe estetik

Güzel ve sağlıklı bir gülüş için diş etlerinin sağlıklı olması gerektiği bir gerçek. Doğal bir görünüm olması açısından dişe yapılan ufak dokunuşların yanı sıra diş etine yapılan düzeltmeler ile çok daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşulabilir. Hasta güldüğünde diş etleri fazla görünüyorsa gingivoplasti metodu uygulanır. Estetiği bozan bu diş eti küçük bir operasyonla düzeltilir.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları