ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Yeni Bir Sandalye Yaratın


Evde kullanmadığınız eski sandalyenizi yeni görünüme kavuşturarak kullanılabilir hale getirin. O eski, sıkıldığınız, hatta kullanılmaz dediğiniz eşyalar ufak dokunuşlarla bir anda yepyeni olabilir. İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz sandalye yapımı...

Malzemeler
Sandalye
Döşemelik kumaş
Zımpara
Tornavida
Kerpeten
Makas
Döşeme zımbası
Sandalyenin yapımı:

1. İlk olarak işe döşemesi eskimiş olan sandalyenizin oturma kısmından başlayın. İlk önce tornavida ile oturma yerindeki çivileri gevşetin. Bunları kerpeten ile çıkartın. Böylece oturma bölümüne sandalyeden ayırmış olacaksınız. Oturma bölümünün ve sırt bölümünün kumaşını sökün. İskeleti nemli bir bez ile silin.
2. Sandalyenin iskeletini zımparalayın. Eğer çukur ve boşluk varsa onları doldurun. Sonra düzlemek için tekrar zımparalayın. Ardından nemli bir bezle silin.
3. İskeleti astar boya ile boyayın. Kurumasını bekleyip tekrar zımparalayın. Ardından iskemlenizi hangi renkte kullanmak istiyorsanız ahşap boya ile iki kat boyadıktan sonra kurumasını bekleyin.
4. İskeletin oturma bölümünü kartonun üzerine koyun ve kurşun kalemle etrafından çizin. Ancak keserken 3 cm. pay bırakın. Bunu şablon olarak kullanacaksınız. Sırt bölümünün de aynı şekilde ölçüsünü alın.
5. Şablonu döşemelik kumaşın üzerine koyarak paylı şekilde kesin. Sonrasında kestiğiniz kumaşı (İstediğiniz renk ve türde kumaş tercih edebilirsiniz. Kadife ve deri kumaş sandalyede güzel duracaktır.) sandalyelerin oturma ve sırt bölümlerine döşeme zımbasıyla zımbalayın.
6. Son olarak sandalyelere şıklık katmak için kabaraları, döşemeyle iskelet arasında çekiç yardımıyla sabitleyin.
7. Artık sandalyeleriniz adeta yeni alınmış gibi göz alıcı ve rahat bir hale geldi.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

benim babamda eski sandalyelerini yeniden kapladı çokta güzel oldu

güliz - 05-09-2011 06:12
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları