ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Yaz Lekelerinden Kurtulun


Yazın en kötü yanı ciltte oluşturduğu küçük lekeler. Eskiden onlarla başetmek için kış beklenirdi. Ancak şimdi güneşi batırmadan da mücadeleye başlayabilirsiniz.

Leke yaş,cilt, ırk gözetmiyor ve yeni çağın en büyük cilt sorunlarndan biridir. Neredeyse hepimizin bir leke vardır. Cidimizde oluşan bu lekelerin en büyük nedi ise güneştir. Hormonlar, kullanılan ilaçlar, yaşam şeklimiz ve elbette yaşlanma da lekelere neden oluyor. Havuzdan çıktığımızda ve ya serilemek için cildimize sıktığımız suları kurulamadığımız takdirde, damlacıklar mercek görevi gördüğü için lekelere neden oluyor.

LEKELERDEN KURTULMAK İÇİN ALTARNATİF ÜRÜNLER İÇİN TIKLAYIN...
Lekeli cilt yaşlanmış sayılıyor

Eşit olmayan cilt rengi ve lekeler erken yaşlanmanın  en büyük belirtileri olarak kabul ediliyor. Bu durumda lekeli cilt yaşlanmış cilt  anlamına geliyor. Lekesiz bir cilt sadece buğün değil eskiden beri güzellik kriteri olarak algılanmıştır.

Daha öncelerde inci tozu, arsenik, hidrojen peroksit gibi çeşitli maddelerle ciltteki lekelerin giderilmesi için uğraşılmıştır. Ancak tüm uzmanlar aynı  üründe birleşiyor. Ne kulanırsanız kullanın yeni lekelerin oluşumunu engellemenin en garantili ve etkili yolu mineral bazlı güneş korumalarıdr.

CİLDİNİZ LEKELER YÜZÜNDEN YAŞLI MI GÖRÜNÜYOR?

Acı ama gerçek

Lekerlerde tıpkı selülit gibi kadınları çok seviyor.Çünkü ostrojen hormonuyla bağlantılı. Eğerki doğum kontrol hapı kullanıyorsanız veya hamileyseniz bu durum için daha da risk taşıyorsunuz. Hormonlarımızın değiştiği belirli dönemlerde malezma denen maske görünümlü lekelerin oluşumu artar. Epiderman lekeler yüzeyseldir ve tedavisi IPL lazer, peeling gibi yollarla tedavi edilebilir. Ancak dermal lekelenme derinin alt tabakasına inmiştir ve tedavisi neredeyse imkansızdır.
CİLDİNİZDE OLUŞAN LEKLERDEN KURTULMAK İSTER MİSİNİZ?
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

güneş artık eskiye göre çok daha zararlı .ben hem faktörlü güneş kremi hem de gülsuyu kullanıyorum .

nıluferdonmez - 10-08-2011 02:25
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları