ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Yarı Gölgeli Ay Tutulması


 

 

Sevgili Dostlarım,

Koç-Terazi burç aksı üzerinde oluşan bu tutulmanın ardındaki faktörleri incelediğimde, öncelikle bireysel anlamdaki isteklerimizin bir hayli baskın olduğunu ilk etapta söylemek mümkün. Her burç, doğum haritasının Koç burcu olan yaşam evinde kendinden yana düşünecek, Terazi burcu olan yaşam eviyle ilgili konularda ise, işbirliği yapmak zorunda kalacaktır. Peki kendimizden yana düşünürken, umudumuz ne alemde? Yaşadığımız bir takım hayal kırıklıklarını, acıları, sorunları, geçmişi unutmak kolay mı? İşte bu noktada kişinin bir hayli tedirgin olduğunu görüyoruz.

Çünkü bir şans daha verse karşısındakine, hayata veya bir olguya, tekrar yanılacağını düşünüyor. Yanılmamak için de öyle bir gardımızı almışız ki, bu gerilimde aklı başında düşünmek pek kolay olmayacak. Savaşçı mıyız? Hayır...Barışçı mıyız? Pek değil. Sadece kendi kendimize bu tünelden nasıl çıkarız onun derdindeyiz...Karşı taraf dediğimiz ister bir kişi, ister dünyanın tümü olsun, biz bu tutulmada ben ve biz arasındaki dengeleri yerli yerine koymayı veya koyamadıklarımızdan uzak durmayı öğreneceğiz. Bu bir start.

2013 Aralık-2014 Temmuz arasındaki Mars-Terazi burcundaki ileri-geri hareketini göz önüne alırsak, gerek Akrep-Boğa ve gerekse koç burcundaki bu tutulmanın özündeki ders: Bireysel isteklerimizle, başkaları arasındaki işbirliğinin dengeli bir şekilde kurulması, kurulmayanların da devre dışı kalması yönünde bilinçli düşünmeyi bilmektir.

Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Tutulmanın burçlar üzerindeki yansımalarını link aracığıyla okumanızda yarar görüyorum.

19 Ekim 2013

19 Ekim'deki yarıgölge Ay tutulması, Türkiye saati ile 00.50- 04.50 saatleri arasında gerçekleşecek. Bu tutulma Afrika, Avrupa, Rusya, Asya'nın batısı ve Amerika 'dan gözlenebilecek. Ay'ın yüzde 80'lik bölümü Dünya'nın yarıgölgesinden geçeceği için bu kısım hafifçe kızaracak, fakat bu bir tam tutulmadaki gibi belirgin olmayacak. Tutulma ortası saat 02.50'de gerçekleşecek.

KOÇ

Sevgili Koçlar saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulması kişisel anlamdaki arzu ve isteklerimizi gerçekleştirme ve elde etme ihtiyacınızın birebir göstergesidir. Bu durumda, karşı taraf dediğimiz partnerimiz veya başkalarıyla işbirliğine yanaşmak istemeyebiliriz. Eğer ilişkimizde aradığımızı bulamıyorsak, ihtiyaçlarımızı gideremiyorsak, bize uymayan durumlar söz konusuysa anlaşmak istemeyiz.

Geçmiş deneyimlerimizi hatırlamamıza neden olan bu tutulma, sizi ruhsal anlamda baskı altına alabilir. Sizi harekete geçiren dürtüleriniz, bir başkasıyla iş ve gönül birliğinde bulunmaktan alıkoyabilir. Eğer gönlümüzün içinde bu beraberlik bitmişse, sevgi tükenmişse ve bir türlü bir araya gelinemiyorsa, bu tutulmanın baskısı altında ilişkimizi bitirebiliriz. Ancak şunu da belirteyim. Bu durumda olan Koçlar yine de çok iyi düşününüz. Gerçekten bitti mi, bitmedi mi?

Diyelim ki, ilişkimiz devam ediyor. Ancak problemlerimiz var. O zaman öncelikle olan bitenleri bir incelemekte, sorunlarınızın ardındaki nedenlere bir bakmakta fayda var. Eğer her iki taraf da, sürdürmekten yana ise, neler bu ilişkide hayal kırıklığı yaratıyor, neler canınızı sıkıyor, bunları bilinçli şekilde 17 Kasım tarihine kadar iyice düşününüz.

Şimdi önemli bir hatırlatmada bulunayım. Gerek Boğa-Akrep gerekse bugünkü tutulmayı yöneten Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 arasında karşıt burcunuz Terazide ileri-geri hareket yapacak. Bu durum zaten ilişkilerimizdeki paylaşımların adil ve düzgün bir şekilde sağlanması gerektiğini, sağlanamıyorsa artık sürdürmenin zor olacağını gösteren bir işarettir. Bu yönde olmayan beraberlikler, iş ortaklıkları bu süre içinde sona erebilir. Dengeli olan ilişkiler sürebilir. İlişkisi olmayanlar ise, tutarlı ve bilinçli bir şekilde partner seçiminde bulunmaya özen göstermelidir.

Bu tutulmanın bir başka önemli yanı, çalışma hayatınız, sağlığınız, başkalarıyla olan her türlü paylaşımınız yönündeki etkisidir. İş sorunları, maddi konular veya sağlık problemleriniz nedeniyle yaşanan fiziksel ve ruhsal problemler daha fazla öne çıkabilir. Kredi ve borçlanma konularında bilinçli olmak, ilişkimizde de gerçekçi olmak zorundayız.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

BOĞA

Sevgili Boğalar cumartesi günümüz, saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkisi altında başlıyor. Bu önemli oluşum, özellikle hem fiziksel hem de ruhsal anlamdaki bireysel arzularımızın bir hayli kuvvetli ve yoğun şekildeki baskınlığını işaret ediyor. Gönlümüz yoktan anlamıyor. İstediğini elde etmek, dokunabildiğine sahip olmak, hayır cevabını duymak dahi istemiyor. Belirsizlikler canımızı sıkıyor, belli olanlar bizi yoruyor. Fakat bunca baskıların ortasında, farkındalık gelişiyor, insan kendiyle daha fazla temasta olduğu için çözüm yolu bulabilmek adına bir hayli hırslı düşünüyor. Bu iyi tarafı. Ancak diğer taraftan, çalışma hayatımız, sağlığımız, kişisel gelişimimiz anlamında mantıklı düşünmek durumundayız. Çünkü başkalarıyla anlaşmazlığa düşmek bu tutulma nedeniyle kopuşlara, psikolojik rahatsızlıklara, sıkıntılara yol açabilir. Onun içindir ki, sakinlikle, aklı başında hareket etmemiz lazım.

Bu Tutulmanın gerisinde yatan ve aslında endişeye yol açan en önemli faktör, kendimizi ifade etmek ve sosyal hayattaki yerimizi belirlemektir. İşte biz bu tutulmada aslında böylesi gerilmemizin nedeni de budur. Kendimizi, yeteneklerimizi, bir alanda gösteremediğimizde, önümüzü göremediğimizde gerilime düşüyoruz. Şimdi bizim yapmamız gereken ayrıntılı bir şekilde kimlerle temasa geçebiliriz ve işbirliğinde bulunabiliriz. Kimlerle artık, yolları ayırabiliriz. Neleri yapmaya zorunluyuz veya değiliz. Bunları tespit etmek için Kasım ortasına kadar akıllıca hareket etmemizde yarar var. Aceleyle kararlar almayacağız. İş ortaklıklarımızı, ilişkimizi, çalışma hayatımızı mutlaka gözden geçireceğiz.

Bu tutulmanın yöneticisi olan Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 arasında Terazi burcunda ileri-geri hareket yapacak. Bu gösteriyor ki, biz kişisel gelişimimiz adına, uyum ve dengeli ilişkilere önem vereceğiz. Onunla bununla, ne olması gerektiğiyle uğraşmak yerine, kendimize olan güven duygumuzu kuvvetli tutup, sağlıklı beraberlikler, ortaklıklar anlamında dikkatli ve seçici olmalıyız. Sağlığımız yine önemini koruyor. Bu konuda da kendimize özen göstereceğiz.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

İKİZLER

Sevgili İkizler saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulması cumartesi günümüzün son derece etkili bir oluşumudur ve özenle üzerinde durmamızı gerektirir. Bu Tutulma, kendimizle alakalı konulara ve geleceğimizle ilgili meselelere bir hayli önem verdiğimizi ve arzularımızı elde etmekten yana bir tutum içine girebileceğimizi göstermektedir. Statümüz bizim için çok kıymetli hale geliyor. Toplumsal ilişkilerdeki rolümüz, varlığımız, öncülüğümüzle ön sıralarda yer almaktan yanayız. Sosyal hayatta olsun, gruplar içinde olsun, arkadaşlıklarda bizi ciddiye almalarını bekliyoruz. Amacımıza erişmek, ideallerimizi gerçekleştirmek istediğimiz gibi, aşk hayatımız, çocuklarımızla ilgili konularda da, uyumlu paylaşımlarda bulunmaktan yanayız.

Bu tutulmanın özünde yatan ve bizi en fazla yormakta olan konu, evimiz ve ailemizle alakalı meselelerin kafamızı bir hayli kurcalamasıdır. Ayrıca iş hayatımızla ilgili konularda yaşanan bir takım bir takım yanlışlar, kırgınlıklardır. Hani koca bir dağı aşmaya hazırız da, önümüzdeki bir taşa takılıp düşecekmişiz gibi bir his duyuyoruz. Şimdi bu tutulmada en önemli konu, önce şu çalışma hayatınız ve kişisel gelişiminizle alakalı meselelerde boşu boşuna zaman alan, uyumsuz ve gereksiz olanları bir ayıklamanız ve sürekli endişe, karamsarlık içinde yaşamamanızdır. Kasım ortasına kadar bunları ele alınız. Yoksa öncelikle sağlığınız bundan etkilenir, ardından çalışma hayatınızdaki ilişkiler bozulabilir.

Şimdiden bir noktayı belirtmek isterim. Bu ve önümüzdeki diğer tutulmaların yöneticisi olan Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 döneminde Terazi burcunda ileri-geri hareket yapacak. Bu da gösteriyor ki, bizim romantik ilişkiler, çocuklar, kendimizi ifade ve aşk konularında mutlaka uyumlu, dengeli ilişkilerde bulunmamız gerekiyor. Böyle olmayan bir ilişkilerde sorun yaşamamız mümkündür. Şimdiden akılcı bir şekilde kendinizi geliştirmeye, beraberliklerde gerçekçi olmaya çalışmakta yarar var.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler cumartesi günümüz, saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkisi altında başlıyor. Bu Tutulma, toplum içindeki statümüz, sorumluluklarımız, hayata ilişkin kararlılığımız, iş konularındaki girişimciliğimiz yönünde bir hayli önem taşıyor. Çabuk tepki göstermeye, öfkelenmeye, nedenini bir türlü anlamadığımız şekilde agresif davranmaya meyilliyiz. İsteklerimizi elde etmekten yanayız. Fakat bir o kadar da tepkili davranmaya açığız. Bir yandan hassasiyet içindeyiz. Diğer taraftan sanki hayatın elinde oyuncak gibiyiz. Dışarıdaki hayat bizden sürekli aktif olmamızı, savaşmamızı, mücadele etmemizi istiyor. Aile içinde ise, uyum sorunu yaşamaktayız. Bu iki yönlü baskılar altında kalan kişi doğaldır ki, dengeleri yerli yerine oturtmakta zorlanabilir.

Bu tutulmanın bizi en fazla zorlandığı nokta, bir çok mesele üzerinde başkalarına uymak zorunluluğumuz ve bu zorunluluğun kimi zaman aşırı fedakarlıklarda bulunmaya yol açması ve bize bir şey kazandırmaması. Bu aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda, hayatın genelinde bizi rahatsız ediyor. Karşılığını görememek, yanılgılara yol açıyor. Bir şeyleri derleyip toparlamaya çalışıyoruz. Ancak bir başka taraftan doğru yanıtlara ulaşamadığımız için sıkılıyoruz. Benim size tavsiyem bu tutulmada özellikle bu konular üzerinde Kasım ortasına kadar mutlaka iyice düşünmeniz. Yoksa şimdi sustuklarımız, daha sonra bizi başkalarına tutsak kılabilir.

Tutulmanın ilerisi adına baktığımızda bir başka önemli yanı şudur. Aralık 2013-Temmuz 2014 döneminde Mars-Terazi burcunda ileri-geri hareket yapacak. Böylece bu Koç tutulmada olduğu gibi Akrep tutulmalarında da Mars son derece etkin bir hale gelecek. Bizim yapmamız gereken özellikle iç dünyamızda, ailevi konularda, aşkta, çocuklarla ilgili meselelerde adil olmayan, yürümeyen, uyumsuz ve gelecek vaat etmeyen ilişki problemlerini mutlaka aklımız başımızda ve tüm aile veya partnerinizle ele almamızdır. Yoksa önümüzdeki yılın ortasına kadar bu konuları ele almak, dengeye kavuşturmak durumunda kalabiliriz.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

ASLAN

Sevgili Aslanlar saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının yansımaları altında cumartesi gününe adım atıyoruz. Bu tutulma, ruhumuzun derinliklerinden yüzeye çıkmış ve artık durdurulması, engellenmesi mümkün olmayan özgürlük ve yenilik isteğimizi ön plana çıkartıyor. Artık kabımıza sığamıyoruz. Bir şeyler yapmak, hayatı farklı yönleriyle ele alarak yaşamaktan yanayız. Bu arzu, kişisel anlamdaki inancımız, hayatı ele alış biçimimizi de değişime uğratıyor. Bugüne dek, nasıl bir hayat sürdüysek, aynısını devamından yana değiliz. Ancak bu tutulmanın diğer ucundaki Güneş, bütün bu yenilikleri tek başına gerçekleştirmenin veyahut düşünmeden, bilmeden, araştırmadan adımlar atmanın da yanlış olabileceğini söylüyor.

Bu Tutulmanın ardında bizi düşündüren en önemli nokta, parasal konularda yapılacak hesaplamalardır. İşte bu anlamda çok dikkatli olmakta, hesabımızı iyi bilmekte yarar var. Çünkü yeni bir adım için, öncelikle hem alacağımızı hem de vereceğimizi bilmemiz lazım. Bir hayalin, bir amacın peşinden koşmadan önce, elle tutulur ve gözle görülür olana bakmakta yarar var. Kasım ortasına kadar da derinlikli bir şekilde düşünmemiz gerekiyor. Çünkü mali konuların tümü ailevi, ev ve geleceğimizi ilgilendiren meseleler üzerinde önem taşıyor. Demek oluyor ki o kadar da özgür değiliz. Aklımıza geleni, geldiği gibi yapamıyoruz.

Koç burcunda gerçekleşen bu tutulma ve ayrıca Akrep burcunda gerçekleşecek diğer tutulmaların tümünü Mars yönetiyor. Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 arasında Terazi burcunda ileri-geri hareket yapacak. Bu da gösteriyor ki, sosyal ilişkiler, ortaklaşa konular, arkadaşlıklar, yakın çevrenizle aranızdaki bağlantılar bir hayli etkili olacak. Bunlar yerli yerine konmadan ve sağlıklı bir şekilde düzenlenmeden, arzu ettiğiniz yeniliklerin gerçekleşmesi kolay değil.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

BAŞAK

Sevgili Başaklar cumartesi günümüz, saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkileri altında başlıyor. Bu tutulmada öne çıkan en önemli nokta, ortaklaşa olan her türlü paylaşımın, ilişkilerdeki alışverişlerin, borçlanma ve kredi konularının mücadeleci bir tarzda ele alınmasına neden oluşudur. Finansal anlamda düze çıkmak, kendimizi bir ilişkide ispat etmek ve ne kadar güçlü olduğumuzu göstermek istememizin altında yatan dürtü, eşit haklara sahip olma arzusu. Partnerimizin bencilce tutumu veya üzerimizdeki baskısıyla karşılaştığımızda, adil olmakta ve düşünmekte zorlanıyoruz. İşte bu tutulmanın özünde yatan gerginlikler de bu nedenle meydana geliyor.

Bu Tutulmanın yöneticisi olan Mars, şu aralar burcumuzda ilerliyor ve özellikle ilişki konularında yanılmamak için, her durumu test etmemize, gözden geçirmemize, içimizde birikenleri boşaltamadığımız için kızgınlıkla tepki göstermemize yol açabilir. Hayal kırıklığı yaşamak, özgüvenimizin sarsılmasına göz yummak niyetinde değiliz. Benim tavsiyem öncelikle 17 Kasım tarihine kadar ilişki ve parasal konular üzerinde aklı başında düşünmemiz. Bu düşünme hali, doğru şekilde kararlar vermemizde yardımcı olabilir.

Bu tutulmayı yöneten Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 tarihleri arasında Terazi burcunda ileri-geri hareket yapacak. Bu gösteriyor ki, hem bu tutulma hem de Akrep burcunda gerçekleşecek tutulmalar, maddi ve manevi anlamdaki ilişkilerimizi gözden geçirmemize, dengeye kavuşturulmasına, düzenlenmesine yardımcı olacak. Ancak ondan sonra kararımızı verebileceğiz.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

TERAZİ

Sevgili Teraziler saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkileri altında cumartesi günümüz başlıyor. Bundan iki hafta önce hatırlarsanız, burcunuzda oluşan Yeniay etkisi altında demiştim ki, ilişkilerdeki paylaşımların niteliği önemli. Evet şimdi karşı taraf dediğimiz partnerimizin kendine dönük istekleri ile bizim merkez aldığımız hususlar, benliğimiz anlamında bir çatışmanın ortasındayız. Partnerimiz mücadeleci, fazla rekabetçi ve kendinden yana düşünen bir kişiyse, bizim dengeyi sağlamak üzere bir hayli yorulacağımız kesindir. Oysaki burada asıl nokta benlikten bizliğe giden yoldaki pürüzlerin, sorunların farkında olmak. Ki bu anlamda partnerimizle ortaklaşa uyum adına işbirliği yapmamız gerekecek. Tabii ki biz ilişkimizin özünde yatan duyguyu mutlaka iyi bilmemiz gerekiyor. Zoraki bir ilişki mi, yoksa sevgi birliğinin yüksek olduğu bir beraberlik mi? Bu sorulara partnerin özellikle cevap vermesinde yarar görüyorum.

Bu tutulmanın bir başka önemli yanı, yaşanan ilişki zorluklarının bizi fiziksel ve ruhsal anlamda rahatsız edişidir. Çünkü bir yandan her şeyi düzgün hale getirmek istiyoruz diğer yandan bazı mecburiyetler bizi başkalarına uymaya, anlayışlı olmaya zorluyor. Bu arada gerçekten tatmin olamadığımız bir hayatı sürdürüyoruz. Evet zorlayıcı bir tutulma ve özellikle özgüven duygumuzu hem maddi hem de manevi anlamda kıskaç altına alıyor. Ne yapmalıyız? 17 Kasım tarihine kadar bu konuları gözden geçireceğiz ve dengesiz olan her ne varsa bizi esir etmesine, kurban durumuna düşürmesine izin vermeyeceğiz.

Tutulmanın bir başka önemli yanı sizin için gayet belirgin bir şekilde öne çıkıyor. Çünkü bu hem bu tutulmayı hem de Akrep burcundaki tutulmaları yöneten Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 tarihlerinde burcunuz üzerinde ileri-geri hareket yapacak. Bu durum gösteriyor ki, bu süre içinde biz ilişkimiz ve bir çok konuda kararlarımızı tekrar gözden geçirerek bir sonuca varacağız.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

AKREP

Sevgili Akrepler saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkileri altında cumartesi gününe adım atıyoruz. Bu Tutulma, çalışma hayatımızı, sağlığımızı, iş hayatımızdaki verimliliği bilhassa vurgulayıcı ve bizim de bu konular üzerinde bir hayli mücadeleci olacağımızın işaretçisidir. Kimseye taviz vermekten yana olmadığımız için, doğal olarak baskın bir şekilde hareket edebiliriz. Savaşçıyız, sabırsızız ve en ufak bir şeye gereğinden fazla tepki gösterebiliriz. Etrafımızdaki insanlar, zorunluluklar, olması gerektiği halde bir türlü gerçekleşmeyen ne varsa bizi agresif hale getirebilir. Tutulmanın bir diğer ucunda yer alan Güneş-Terazi geçişi ise, bizi ilişki meselelerinde zorlamakta. Ortaklaşa hareket edemediğimiz partnerimiz veya başkalarıyla karşı karşıya gelebiliriz.

Bu tutulma, isteklerimize ulaşmamızın önündeki engellerin, bizi bir hayli yorduğunu, kafamızın içinde belirlediğimiz amaçla örtüşmeyen gelişmeler yüzünden zaman kaybettiğimizi, hayal kırıklığı yaşadığımızı hissetmemize yol açıyor. Bu da, en az tutulmanın etkili olduğu giriş paragrafta yer alan konular kadar önem taşıyor. Böylece biz, bir yandan fiziksel ve ruhsal anlamda, diğer taraftan aşk hayatımızla ilgili konularda hedefimize uygun şekilde ilerleyemediğimiz için gerginiz. Şimdi bizim öncelikle 17 Kasım tarihine kadar, pürüz çıkaran noktaları çok iyi gözlemlememiz ve sakin olmamız gerekiyor.

Koç burcunda gerçekleşen bu tutulma ve Akrep burcunda oluşacak diğer tutulmaların yöneticisi Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 tarihlerinde Terazi burcunda ileri-geri hareket yapacak. Bu da gösteriyor ki, bazı belirsizlikler, beklenenin dışındaki gelişmeler özellikle ilişki anlamında bizi bir hayli uğraştıracak.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

YAY

Sevgili Yaylar saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkileri altında güne uyanıyoruz. Tutulma, kendimizi öne çıkarmak, aşkta veya hayatın genelinde liderlik gücümüzü kabul ettirmek arzumuzu işaret ediyor. Bu bizim için son derece önemli ve hiçbir şeyin karşımıza engel çıkartmasına izin vermiyoruz. Hayatı her güzelliğiyle yaşamaktan, aşkla buluşmaktan, her yerde ön planda olmaktan yanayız. Ruhumuz, öylesine hevesli, öylesine coşkulu ki, kim durabilir ki karşımızda. Ancak astrolojik olarak bizim dikkat etmemiz gereken önemli noktalar var. Bu tutulma, diğer insanlarla işbirliği yapmanın önemini de vurguluyor. O nedenle dengeli bir şekilde hareket etmemizde önem var.

Bu Tutulmanın bir başka önemli yanı, mesleki ve ailevi konular üzerinde mutlaka iyice düşünülmesi ve doğru kararların verilmesi için çok akıllıca hareket edilmesidir. Biz, tercihlerimizi sadece kendimize göre yapamayabiliriz. Dışarıdaki dünyanın kuralları ve şartlarına da bir bakmamız gerekecek. Biz hangi alanda kendimizi göstermek istiyorsak, o alanla ilgili incelemeleri, araştırmaları yapmamız ve donanımlı hale gelmemiz gerekiyor. Bunun için 17 Kasım tarihine kadar incelemelerde bulunalım.

Bu tutulmanın bir başka önemli yanı da şudur. Gerek Koç, gerekse Akrep burcunda oluşacağı için, Aralık 2013-Temmuz 2014 arasında siz Yaylar, kendinize yeni ortaklar bulabilmemiz, yeni iş alanları yaratmamız, yeni ilişkiler kurabilmemiz için işbirliğine açık olmamızda yarar var. Mevcut ilişkilerimizi de gözden geçirmemiz gerekiyor. İşte o zaman, kendinizi hem güçlü bir şekilde ifade edebilecek hem de hedefinize ulaşabileceksiniz.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar cumartesi günümüz, saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkileri altında başlıyor. Bu tutulma, yaşadığımız ev, birlikte aynı ortamda hayatımızı sürdürdüğümüz kişiler, yuvamızı yakından ilgilendiren konular üzerinde bir hayli mücadeleci davranmamıza, tepkilerimizi baskın bir şekilde göstermemize neden olabilir. Çocukluğumuzdan bu yana geçirdiğimiz tecrübeler, ailemizin üzerimizdeki tesiri, dış dünyanın sorumlulukları tabii ki, bazı Oğlaklar için bir hayli zorlayıcıdır. Özellikle iç ve dış dengeleri yerli yerinde olmayan, sürekli birilerine uymak adına mücadele veren Oğlaklar yetti artık noktasına geldikleri için, bu tutulmada daha fazla agresif olabilirler. Ancak, şunu unutmayalım ki, mesleki ve sosyal konumumuz itibariyle başkalarıyla ilişkimiz çok önemli. Ayrıca iç huzurumuz anlamında sinirlenmemek, sakince hareket etmek lazım.

Bu tutulmada bizi zorlayan nedenlerin bir çoğu, iletişim problemleri yüzünden oluşabilir. Biz her detayı önemserken, başkaları çok rahat davranışlarda bulunarak, bizi gerginleştirebilir. Ayrıca, bulunmak istediğimiz yer ile şu andaki mevcut hayatımız arasındaki farklılık bizde hayal kırıklığı yarattığı için kendimizi pek huzurlu hissetmeyebiliriz. Şimdi bizim öncelikle çevremizle olan her türlü irtibatımızı, yapmak istediklerimizi 17 Kasım tarihine kadar mutlaka gözden geçirmemiz gerekiyor. Böylece hangi alanda, kimlerle işbirliğinde bulunacağımızı tespit edeceğiz.

Bu tutulmanın bir başka önemli yanı, Mars idaresinde oluşudur. Mars, hem koç hem de Akrep burcu tutulmaların baş aktörü görevini yapıyor. Özellikle mesleki konularda Aralık 2013-Temmuz 2014 arasında ileri-geri hareket yapacağından bizim de seçimlerimizi çok dikkatli ele almamız, otoritelerle ilişkimize önem vermemiz, gerginlikten uzak durmamız lazım.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

KOVA

Sevgili Kovalar saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının etkileri altında cumartesi gününe merhaba diyoruz. Bu tutulmada, öncelikle kendi bildiklerimizin doğruluğu hususunda bir hayli baskın davranabiliriz. İletişimde son sözü de, ilk sözü de söyleyen biz olmak isteyebiliriz. Bu güven duygusu hoş gibi dursa da, eğer kişisel anlamda hedeflerimiz varsa, geleceğimizi güçlü bir şekilde kurabilmekten yanaysak, mutlaka başkalarının da fikirlerini almamızda yarar var. Ayrıca çevresel bir değişim düşünüyorsak, ilerisini düşünerek adımlar atmamız, tercihlerimizi yapmamız lazım. Sadece edinilmiş, öğretilmiş, şu ana kadar sahip olduğumuz bilgi ve deneyimlerle yola çıkmamız ve bunların yeterli olduğunu düşünmek bizi geliştirmeyebilir. Daha fazla tecrübelenmeye önem vermeliyiz. Bunun yolu da, bireysel değil, ilişkilerde bulunarak, keşfederek, öğrenerek mümkündür.

Bu tutulmanın zorlayan bir başka yanı, iş ortaklarımızı, partnerimizi, mali konularımızla ilgili yaşanan sıkışmaları, sıkıntıları, hayal kırıklıklarını ortaya çıkarışıdır. Kontrol etmekte zorlandığımız bazı meseleler, borçlar, krediler, iş, sağlık ve ilişkiler bizi çoğu zaman zorluyor. Kurcalandığımızı, test edildiğimizi, iyi niyetimizin kıymetinin bilinmediğini düşünüyoruz. Oysaki bizim çok akıllı olmamız gerekiyor. Seçimlerimizi, ilişkilerimizi ve de özellikle mesleki konuları mutlaka 17 Kasım tarihine kadar bilinçli şekilde ele almamız lazım.

Koç burcundaki bu tutulmayı ve Akrep burcunda meydana gelecek diğer tutulmaların yöneticisi Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 arasında ileri-geri hareket yapacak. Bu da gösteriyor ki, yurtdışı-yurtiçi yerleşimler, gelişim, geleceğe dair konular, işlerimiz, eğitim hayatımız, bakış açımız anlamındaki ilişkiler bizi bir hayli test edecek. O nedenle bizim kurduğumuz beraberliklere, ilişki içinde olduğumuz iş ve özel kişilere dikkat etmemiz, doğru kararlar için gözlemde bulunmamız şart gözüküyor.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

BALIK

Sevgili Balıklar, saat 02:38 itibariyle Koç burcunda oluşacak gölgeli Ay Tutulmasının güçlü yansımaları altında cumartesi gününe merhaba diyeceğiz. Bu Tutulma, mali alandaki tüm meseleleri, elde ettiğimiz veya elde etmeyi düşündüğümüz paraları, ilişkilerimizi ve güven duygumuzu yeniden kazanabilmek anlamında bir hayli aktif, hırslı ve mücadeleci olmamızı sağlıyor. Kendimizi ispat etmek, yeteneklerimizi ifade edebilmekten yanayız. Paraya ihtiyacımız var ve bunu elde etmek için gerekenleri bireysel anlamda değerlendirmek isteyebiliriz. Ancak bu tutulma, sadece bu konularda değil, bazı hususlarda da önem taşıyor. Partnerimizle aramızdaki bağlantının, cinsel ve maddi anlamda dengeli ve uyumlu hale getirilmesi lazım. Ayrıca iş ortaklarımızla bir sorunumuz varsa bunların el birliğiyle çözümlenmesi gerekiyor.

Bu tutulma bizi en fazla ilişki konularında zorluyor. Eğer yeni bir ilişki, iş ortaklığımız varsa, güvenmekte zorlanıyoruz. Devam eden ilişkilerde sorunlar nedeniyle sıkıntılıyız. Bütün bunların 17 Kasım tarihine kadar ele alınması gerekiyor. Ancak o zaman gelişim anlamında kararlar verebiliriz ve kafamızdaki sorulara cevap bulabiliriz. Ne çok şüpheli ne de gereğinden fazla iyi niyetli düşünmeden sadece gerçekçi olmamız yeterlidir.

Koç burcundaki bu tutulma ve Akrep burcunda oluşacak tutulmaları yöneten Mars, Aralık 2013-Temmuz 2014 tarihleri arasında ileri-geri hareketini Terazi burcunda gerçekleştirecek. Bu da gösteriyor ki, ortaklıklar anlamında maddi ve manevi anlamda bir hayli yoğunlaşacağız. Karşı tarafın beklentileri, ilişkideki tutumu çok önemli. Bizim de, aklımızı başımıza toplayarak bu beraberlikleri gözden geçirmemiz gerekiyor. Borç, yatırım, hisseli paylaşımlar, miras, kredi konularında da dikkatli olmamız şart gözüküyor.

Tutulma için tüm burçlar için yararlı olumlama: Gelişimimi engelleyen, beni yoran, dengeli olmayan, zorlayan bencilliklerimi, hırslarımı geride bırakıyorum. Yaşadığım kırgınlıklarımı, hatalarımı veya yanlışlarımı affediyorum. Hayrıma olanı, dengeli ve sağlıklı olan ilişkileri, gelişmeleri, güzellikleri hayatıma çekiyorum.

Güzellikleri ve hayırlı olanı hayatımıza getirecek gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları