ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Yalanın 8 işareti

Karşınızdakinin yalan söylediğini nasıl anlarsınız? Mynet Kadın olarak yalanın 8 işaretini yazdık. Bu işaretleri takip ederek karşınızdakinin yalan söyleyip söylemediğini kolaylıkla anlayacaksınız!

İşte yalanın 8 işareti...

 

Göz işaretleri

Yalan söyleyen kişiler genellikle bulundukları ortamdan kaçmak isterler ve gözleri her zaman çıkış kapısının olduğu noktaya doğru bakar. Bu, yalan söylemenin neden olduğu stresten fiziksel ve pisikolojik bir kaçıştır. Sürekli saatine bakan ya da telefonundaki mesajlara göz atan kişiler, konuşma ortamından bir an önce kaçmak istediklerinin işaretini verirler.

 

Ağız hareketi

Yalan söyleyen bazı kişiler, ağızlarını açıp çenelerini ileri geri kaydırarak kendilerini ele verirler. Bu ağız hareketi, boğazın arka kısmında bulunan tükürük bezlerini uyarır. Yalan söyleyen kişiler bunu kuruyan boğazlarını nemlendirmek için yaparlar.

 

Göğüs ve boyun arasındaki çukur bölgeye dokunma

Yalan söyleyen kişiler kendilerini tehdit altında hissettiklerinde bu bölgeye dokunarak ya da elleriyle kapatarak psikolojik olarak kendilerini koruduklarını düşünürler. Yalan söyleyen bir kadın boynundaki kolyesiyle bu bölgeye dokunur, ya da kolyesini çekiştirmeye başlar.

 

Ayak işaretleri

Yalan söyleyen kişilerin ayakları genenllile bulundukları ortamdaki kapıya doğru bakar. Yalan söyleyenlerin içinde bulundukları rahatsız edici durumdan fiziksel ve pisikolojik bir kaçışın işaretidir bu.

 

Geriye doğru eğilme

Yalan söyleyen kişiler, vücutlarını hafifçe geriye doğru eğerek konuşurlar. Stresin neden olduğu bu hareket, kişinin yalan söylediğinin anlaşılmaması için yaptığı fiziksel bir harekettir.

 

Boğazı temizlemek

Aşırı strest altında olduğumuz durumlarda genellikle boğazımızı temizleme ihtiyacı duyarız. Karşınızdaki kişi yalan söylemeye başladığında genellikle boğazını temizler ve terlemeye başlar.

 

Yutkunmak

Aynı boğazı temizlemek gibi konuşma esnasında stresli tavırlar sergilemek ve yutkunmak da bir kişinin yalan söylediğinin işaretidir.

 

Geriye doğru baş hareketi

Kafayı geriye doğru hareket ettirme yalan söyleyen kişilerin kendilerini ele verdikleri bir diğer işarettir. Stresin neden olduğu bu gizli vücut hareketi yalan söyleyen kişinin kendinden kaçtığını gösterir.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları