ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Venüs Akrep Burcu SeyriVenüs gezegenlerinin seyirleri hakkında sizi bilgilendirmeye neden önem verdiğimizi şimdi daha net anlayabilirsiniz. Çünkü çağımız dünyasındaki hayat zorlukları, karmaşalar, savaşlar veya diğer sebepler bir yana, Aşk daima bir yanadır. Ne kadar zor durumda olursak olalım, mutlu süren bir birliktelik insanı hayata bağlayabilir, güçlüklerle mücadele etmenizi sağlayabilir ve yeniden yaşama katılmasına destek olabilir. Şimdi ele alacağımız Venüs gezegenin seyri ise tutkuların, ihtiraslı duyguların ve erotizmin uç noktalarında dolaşmamızı sağlayan Akrep burcu dönemidir. Venüs gibi, hoş duygular ve dengeli paylaşımlardan yana olan bir gezegenin, Akrep burcu döneminde halim selim bir enerji sunması beklenemez. Şimdi her burç mensubu, yaşam alanına göre yoğun duygular içinde, sahip olduğu herşeyi tutkuyla sarmalayacak, sadece kendisine ait olmasını isteyecek ve üzerinde hakimiyet kurmaya kalkışabilecektir. Aşk bu süreçte hem ifadeniz hem de yüreğinizdeki ateşi alevlendiren bir duygu olduğu gibi, sizi erotizmin uç noktalarında dolaştıran ve cinsel kimliğinizi kimi zaman güç aracı olarak kullanmanıza bile neden olacak kadar hırslandıran bir ifade aracı olacaktır. Bu dönemin sizlere yoğun duygular hissettiren aşklar yaşatmasını temenni ederim.
Koç

Sevgili Koçlar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek ilişki evinizin yöneticisi Venüs gezegeni cinselliği, tutkuları, güç mücadelelerini tetikleyici bir etki olarak göze çarpıyor. Aşka olan istekliliği arttıran, karşı cinsle aranızdaki çekimi yükselten bu enerjiler yeni ve gizli ilişkilerin simgesi olduğu gibi, devam eden ilişkinizde de birbirinize olan yöneliminizi güçlendiricidir. Venüs doğası gereği ilişkilerdeki sevgi alış verişimizin simgesidir. Ancak Akrep burcunda bu özelliklerinden çok şey kaybediyor. Duyguları derinleştiriyor, tutkulu karmaşıklara, problemlere yol açabiliyor. İtme- çekme türü hareketlere neden olduğu için, ne yardan geçerim ne serden, ya benimsin ya değil tarzı düşünceler beyninizin içinde devleşiyor. Ayrıca cinsel ve duygusal yönden bağımlılıklara neden olabiliyor. Seks ve erotizme bakışınızı takıntılı hatta kimi zaman marjinal bir şekilde ifade etmenizde etkili oluyor. Şimdi bu durumun Kasım ayında yaratabileceği sonuçları ilişki türlerine göre ele alalım.
İlişkisi olmayanlar açısından hemen aklıma karşı konulması zor olan beraberlikler geliyor. Bir yandan isteklerinizi elde etmek diğer yandan duygularınızla zihniniz arasındaki dengeyi, ilişkiniz açısından kurgulamak pek kolay olmayabilir. Çünkü yöneticiniz Mars Aslan burcu etkisi, gösteriye açık ve kendinizi ifade etmekten yana olduğunuzun simgesi. Oysaki Venüs Akrepte gizleyici olmaktan yana. Yeni bir ilişkiye başlarken bana göre dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, karşınızdakini, düşüncelerini iyi anlamak. Siz aşkın eğlenceli yanlarını yaşamaktan zevk alırken, partnerinizin farklı düşünüyor olmasını yadırgamamak lazım. O olayları daha derinlemesine süzgeçten geçiriyor olabilir. Yani durumu içsel manada saplantı haline getirebilir. Yapılması gereken öncelikle yaşadığınız ilişkinin adını koymaktır. Ne hissediyorsunuz, karşı taraf ilişkide nasıl bir alışverişten yana. Bunu belirlediğinizde en azından olaylara müdahale etmeniz mümkün olur. Ben bunu aşkı tadında yaşamak ve özgür paylaşımlarda bulunmak isteyen Koçların taşı gediğe vurmaları hali olarak yorumluyorum.
İlişkisinde sorun olan çiftler konuşarak ortak bir noktada buluşmaya çalışırlarsa bu denli sıkılmaya bile gerek yok. Ancak bir tarafın sevgiyi ifade ediş şekli öbürünün algılayış biçimi arasındaki zıtlık anlaşmayı güçleştirmekte. Fakat işin ilginç tarafı, bu denli gerilime rağmen, aranızdaki tutkunun daha da güçlenmesi. Hani nerdeyse boğaz boğaza gelecek iki kişi, yeri geldiğinde ihtirasın pençesine düşerek birbirlerine şiddetle sarılacaklar gibi. Şöyle bir düşündüğümüzde iç gıcıklayıcı gibi görünüyor fakat böyle bir çekişmenin kimi zaman lezzetli olduğunu da duyuyoruz. Tabii ki daha fazla sertleşilirse, hatta hakimiyet kurulmaya kalkışılırsa pek hoş olacağını söyleyemeyiz. Bir başka yansıması özellikle tutkulu ilişkilerde ortaya çıkabilir. İki kişi de birbirlerine karşı dayanılmaz bir çekim duyarlar. Ancak ilişkinin kökleşmesinde sorunlar vardır. Yani paylaşımlar cinsel ağırlıklıdır. Ancak bunun dışında bir adım atılmıyordur. Böyle oluşu hem uzaklaşma hem yakınlaşma türü gelgitlere kimi zaman cinselliği kullanarak karşı tarafı yola getirmeye çalışmak gibi tepkilere neden olabilir. Eğer yaşadığınız ilişkide gerçeklik yoksa veya taşlar yerine oturmuyorsa dikkatli olmakta fayda var. 10-13-15 Ekim tarihleri arasındaki enerjileri ben olumlu buluyorum. Eğer aranızdaki sevgi birliği tam ise, bu enerjiler sorunlarınızı çözebilmenizde pekala destek olabilir.

Not: Sevgili Koçlar, Venüs-Akrep burcu geçişi, sizler açısından parasal konularda da etkilidir. Lütfen Ekim aylık yorumunuzun -Para Konuları-bölümünü gözden geçiriniz.

Boğa

Sevgili Boğalar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs, sizler açısından son derece önemli. Venüs astrolojik anlamıyla hayatın lezzetli ve keyifli yanlarının, güzelliklerinin keyfini sürebilmenin dünyadaki karşılığıdır. Akrep burcunda oldukça düşük durumdadır. Hani şu zarafet diye bildiğimiz incelik olgusu kayıplara karışır. Uyum ve güzellikler Akrebin şüpheli doğasında kaybolur gider. Yani Venüs Akrep burcunda ilerlerken kendine has doğasından çok şey kaybeder. Endişeli, kuruntulu vesveseli insanlar haline gelmemize neden olur. Yöneticiniz olması sıfatıyla doğal olarak bundan birebir etkilenecek burçlardan birisisiniz. Yukarıdaki tarihler arasında bir yandan Mars gezegeninin Aslan burcu seyriyle alevlenen tutkular diğer yandan şüpheci, kıskanç ve aşırı tutkulu Venüs etkisini hesaba katarsak ihtiras tohumlarının yüreklere atıldığı zaman bu zaman dilimi eğer dikkat edilmezse tozu dumana katacağa benziyor. İlişkisi mutlu ve temeli sağlam oturmuş çiftlerin bu dönemde birbirlerine karşı çok daha ilgili davranacaklarını hatta cinselliğin uç sınırlarında dolaşacaklarını söylemek mümkündür.

İlişkisinde sorun olan fakat birbirlerinden kopamayan çiftler açısından 9 Ekim-26 Ekim arasındaki eneriler aranızdaki farklılıkların, görüş ayrılıklarının, uzlaşmazlıkların işareti olarak dikkat çekicidir. Tutkuları alevli, hakimiyet hırsı yüksek ve bunu coşkulu bir şekilde ifade edebilecek bir partner var karşınızda. Size sadece sakin olmak ve iç dünyanızdaki dengeleri yerli yerine oturtmak kalıyor. Venüs bu süreçte partnerimizin şüpheli davranışlar sergilemesine neden olabilir. Aşırı tutkuludur, sahiplenicidir, tutucudur ve kıskançtır. Yakın ilişki ihtiyacındadır ancak bunu ifade ediş şekli sert olabilir. İlişkideki sorunlar ortadadır, dile getirilir ancak çözüm bulunma safhasında eğer umursamaz davranırsanız size karşı daha da agresif tepkilerde bulunacağı açıktır. Bu durumda cinsellik joker kart gibi kullanılabilir. Yani ten duygusu, erotizm sorunlarınızı görünürde çözebilir. Peki problemler bitmiş midir? Tabi ki hayır. Fakat en azından ilişki devam ediyordur. İkincisi cinselliğin bir önemi kalmayan beraberlikler. İşte en zoru budur. Çünkü uzlaşmayı geçici olarak sağlayabilecek joker kartta olmayınca, işler iyice güçleşir. Şimdi sizler bu yoruma göre, kendi ilişkinizi gözden geçiriniz. Ancak şunu unutmayınız ki, bu dönemde aşk ve rekabet, iddia ve taviz, para ve aşk birbiriyle kardeş gibidir.

İlişkisi olmayanlar açısından döneme baktığımızda, karşınıza aşırı tutkulu, sahiplenici ve romantizm olgusundan uzak hareket eden, cinselliğini ön planda tutan bir partnerin varlığını işaret ediyor. Akrep burcu direkt olarak cinsellik ve hakimiyet olgusunu simgeler. Bu olgu, bir müddet etkileyici olabilir. Ancak bu ne kadar sürer derseniz çok uzun sürmesinin zor olduğunu söyleyebiliriz. Karşınızdaki kişiyi çok iyi tanıyınız. Sahiplenici ve tutkulu yanlarıyla sizi kendi derinliklerine çekebilir. Siz de kendinizi yeniden keşfetmeyi öğrenebilirsiniz. Ancak burada hepinize seslenmek istiyorum. Lütfen hayatınızdaki kişiyi inceleyin. O sizin zayıf ve güçlü yanlarınızı görebilecek kadar akıllıdır. Ayrıca başkalarının da dikkatini çekebilecek kadar özelliklidir. Onun için ilişkinin bir paylaşım olduğunu her iki tarafın da bilmesi gerekiyor. Ayrıca sorunlarınız varsa bunları başka yöntemlerle kısa süreliğine değil, kalıcı olacak şekilde düzenlemeye çalışınız. Venüs-Akrep burcu geçişinin en etkili tarihleri: 10-13-15 Ekim olarak öne çıkıyor. Özellikle 10 Ekimi olumlu buluyorum. Sorunların şifa bulmasında destekleyicidir.

İkizler

Sevgili İkizler, 9 Ekim-2 Kasım arasında Akrep burcunda ilerlemesini devam ettirecek Venüsü genel anlamıyla incelersek, aşk konusunda tutkular, arzular, ihtiras ve cinselliğin ön planda olduğu bir dönem olduğunu söyleriz. Öncelikle bu zaman süresince, ilişkinin verimli bir şekilde devamı adına,  çiftlerin birbirleri üzerinde baskıcı tavırlardan uzak kalmalarında fayda vardır.  Bireylik duygunuzdan  ödün vermeden, kendi kimliğinizle diğer kişi arasındaki farklılıkları, ortak paylaşım çerçevesi içinde ele almak gayet faydalıdır. Aşk evinizin yöneticisi Venüs Akrep burcunda ilerlerken gündelik hayatın içinde ve genel anlamda, ya hep ya hiç tarzı yaklaşımlar içinde olmanız mümkündür. Bir önceki Venüs terazi sürecinde halim selim ve nezaket içinde yürütülen bir ilişki, Mars yönetimine  geçince farklı bir anlama bürünebilir. Bir yandan karşınızdaki insanla bağ kurmaya gönüllüsünüzdür diğer yandan onun üzerinde hakimiyet kurmaya kalkışabilirsiniz. Güçlü seks dürtüleriniz ve ortak paylaşımlarınız fırtınalı bir aşkın işareti olarak birbirinizden vazgeçmemenize ama bir o kadar da saplantılı bir şekilde aşkınızı sahiplenmenize yol açabilir. Venüs geçişinde etkili olan tarihler: 10-13-15 Ekim olarak öne çıkmakta. 10 ve 13 Ekimdeki enerjiler ilişkinizdeki pürüzlerin düzeltilmesi adına sorun yaratan noktaların tedavisinde etkilidir. 13 Ekim Venüs-Pluto olumlu enerjisi, aranızdaki tutkuyu güçlendiricidir. 15 Ekim tarihinde her iki taraf da egosu gereği abartılı düşünebilir. Dikkatli olmakta yarar vardır.

Yengeç

Sevgili Yengeçler, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda yani aşk evinizde seyrini sürdürecek Venüs, bir yandan ruhsal gücünüzü yükseltici diğer yandan karşı cins üzerinde etkili olmanızı sağlayan iksir bir kuvvet olarak dikkat çekiyor. Güçlü bir beraberlik yaşama hevesiniz bu dönemde oldukça yoğun. Her zamanki halim selim halinize göre, kendinize daha güvenli, gerekirse eline gözüne batanı söylemekten çekinmeyeceğiniz bir dönem bu. Yani hassasiyet geriler kalıyor. Ben diyebilme gücünü kendinizde bulmanız mümkün. Aşkla ilgili meselelerde yoğun ve tutkulu bir ilişki ihtiyacı bu dönemin etkileri arasında yer almakta. Yani artık sıradan bir aşk yaşamaktan yana değilsiniz. Olacaksa hem kendinden emin biri olmalı, olmayacaksa da olmasın diyebilirsiniz. Gizemli bir hava bu dönemin size kattığı artılar arasında yer alıyor. Karşı cins üzerinde etkili olmamanız mümkün değil. Tensel arzularınız oldukça yoğun. Venüs gezegeninin ciddi ilişkiler evinizdeki Plutonla görünümü, tüm kalbinizle oldukça derin manada aşka hazır olduğunuzu gösteriyor. Sahip olduğunuz herşeyi duygularınıza yansıtabilecek gücünüz var. Cinsel çekiciliğiniz de aynı şekilde yükselmiş durumda. Aşk hayatınızla ilgili konularda yaratıcı, sezgili, orijinal olana yönelme tutkunuz bu dönemde fazlasıyla etkili. Özellikle başka şehirlerde yaşayan veya yabancı ülke bağlantılı kişiler dikkatinizden kaçmıyor olabilir. Karşı cinsi tahrik eden ve kendinize çeken özelliklerinizle kimi zaman beklenmedik olaylar ve gelişmeler yaşamanız mümkün. Ani bir aşk evliliği gibi. Ancak bunun için şartların çok uygun olması şart. Kısaca şu ana kadar yazdıklarımızın tümü olumlu gibi durmakta ve gerçekten de enerjilerin olumlu yansımaları bu doğrultuda. Şimdi beraberce hem olumlu hem de dikkat edilecek hususları ilişki tiplerine göre incelemeye. Her Yengeç burcu aynı durumları yaşayacak dememiz mümkün olmadığından ilişki türlerine göre, dönemin artı ve eksilerini birlikte değerlendirelim.

İlişkisi sağlam temellere dayalı kişiler için bu dönem, hem fikirsel manada hem de cinsel anlamda paylaşımların yoğunlaşması anlamına geliyor. Çiftler bu dönemde aşklarını fantezi boyutunda yaşayabilecek kadar tutkulular diyebiliriz. Birbirlerine duydukları çekimin artması, paylaşımlar derken bu çiftlerin evlilik kararı almaları veya bu noktaya kadar gelebilmeleri bile mümkün. Ancak evlenmeyi düşünenlerin, gerek iş gerekse maddi anlamda birbirlerine destek vermeleri ve biz olgusu içinde hareket etmeleri önemi. Bu bakış açısıyla hareket etmedikleri takdirde problem yaşamaları mümkün.. Evinizdeki huzur, güvenlik veya kuracağınız yuvanın sağlam olması için öncelikle dikkat edilmesi gereken konu budur.

İlişkisinde problem olan Yengeçler öncelikle sorunlarını mercek altına alarak derinlemesine gözden geçirmeliler. Bu hem şu anki problemleri hem de ileride olabilecek sıkıntıların önünü almaları açısından gayet faydalı. Sahiplenici hatta bazen karşınızdaki kişi üzerinde hakimiyet kurucu şekilde davranışlar Venüs Akrep burcu seyir zamanlarında sıkça yaşanabilir. Çünkü Venüs astrolojik olarak uyumlu doğasından uzaklaşmıştır. Çekiciliğiniz oldukça yüksektir ve bu durum size fiziksel anlamda güç kazandırdığı gibi, ilişkilerde egemen olma arzunuzu da perçinleyicidir. Durum böyle olunca doğal olarak normal zamanlarda kabul ettirmekte zorlandığınız her şeyi şimdi tekrar elde etmek amaçlı hareket etmeye başlarsınız. Oysaki yapılması gereken öncelikle yaşadığınız ilişkinin sizin için anlamını tam olarak yüreğinizde oturtmanızdır. Bütünleşme ve kaynaşma duygusunu ilişkideki sıkıntıları gidermek adına kullanırsanız dönemi gerçekten zevkli geçirmeniz mümkündür. Tam tersi durumda ise bilinçli hareket etmek yerine aranızdaki saygı sınırını yok ederek birbirinizi çileden çıkarabilirsiniz. Dönemi olumlu manada geçirmenin yolu, kişinin önce ne istediğine karar vermesidir. Bu ilişki sadece cinsellik merkezli devam ediyorsa, problemler bir gün yine kendini hatırlatacaktır. Beraberlik bir bütündür. Bu bütünün bir parçasında sorun varsa önce bu düzeltilmeli ona göre karar verilmelidir.

Aslan

Sevgili Aslanlar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkilerle alakalı yaşam evinizde ilerlemese dahi, gayet önemli bir enerji olarak dikkat çekiyor. Bir yandan Mars gezegeninin burcunuzda seyrini sürdürmesi diğer yandan güvenlik, aile içi ilişkiler ve her şeyden önemlisi ruhsal alanda ilerleyecek olan Venüs gezegeninin etkisini hesaba katarsak, bu dönemde duygusal ve ruhsal anlamda gerginlikler yaşanması mümkündür. Kontrolünüz altında olmayan bir takım olaylar yuvanız sınırları içindeki huzurun birileri tarafından veya bizzat kendi içinizdeki sorunlar nedeniyle rahatsız ediciliği anlamına gelebilir. Mahremiyetinize özel önem vereceğiniz bu dönemde, dış dünyada Mars sayesinde güç kazanan siz, kendi derinliklerinizdeki aşkla savaş halinde olabilirsiniz. Aslında bu savaş, dibinde tutkuları barındıran ancak gizlenen, uluorta bilinmesinden hoşlanmayacağınız, gizlerinizde yer alan bir durumun da işareti olabilir. Her Aslan burcu mensubu aynı olayları yaşamayacağı gerçeğinden yola çıkarsak Kasım ayının aşk hayatınızla ilgili konularda yaşanabilecek olasılıklarını beraberce gözden geçirelim.

İlişkisi sağlam temelli, mutlu çiftler bu dönemde, birbirinin iç dünyalarıyla temasa geçerek, gayet olumlu paylaşımlarda bulunabilirler. Ev sınırları içindeki güç olgusu eğer en başından bu yana dengelenmiş ve her iki tarafın da gerekli olduğu durumlarda olaylara müdahalede bulunması anlamında düzenlenmişse hiçbir sorun yaşanmaz. Çünkü bu çiftler birbirleri üzerinde denetim kurmak veya tek başına galip gelmek gibi bir ihtiras taşımazlar. Mars gezegeninin dış imajınızdaki gücü, iletişim evinizdeki Satürn gezegeninin dengeleyici enerjisiyle birleşince birbirinizden güç alarak durumları tarafsız bir şekilde değerlendirmeniz kolaydır. Bu çiftlerin amacı hem ilişkilerine sahip çıkmak hem de birlikte ilerlemenin tadına varmak olduğundan dönemi cinsel, duygusal ve ruhsal anlamda gayet olumlu geçirebilirler.

İlişkisinde sorun olanlar için durum tabi ki çok farklıdır. Bu dönemde duygularınız oldukça yoğun ve güven içinde olma arzunuz yüksektir. İlişkinizdeki en ufak bir huzursuzluk kendinizi iyi hissetmemeniz anlamına gelebilir. Hayatınızla ilgili en çok istediğiniz şey, dönüşümde bulunmanızı sağlayan bir beraberliktir. Eğer partnerinizle aranızdaki sorunlar veya iletişimsizlik bunu bulmanızın önünde engeller oluşturuyorsa doğal olarak tutkularınızın baskısı altında kalmanız mümkündür. Bu baskıyı kimi zaman kendinize kimi zaman partnerinize hissettirmeniz kolay olacağından tam bu noktada eşiniz veya sevgilinizin anlayışına ihtiyaç duyarken, aranızın bu denli mesafeli oluşu sizi çok daha fazla gerginleştirebilir. Ancak işin ilginç tarafı, huzuru bu denli istemenize karşın Mars gezegeninin burcunuzda ilerlemesi nedeniyle karşı taraftan anlayış beklerken asıl sizin baskın olma durumunuz anlaşmayı güçleştirebilir. Burada yapılması gereken Satürn gezegeninin dengeleyici ve tarafsız, adil bakışından yararlanarak daha tutarlı bir şekilde olayları gözden geçirmenizdir. Bunu birbirinizle mesafeli durarak veya tam tersine tartışarak, tutkularınızın esiri olarak çözmek yerine gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmanız faydalıdır.

Başak

Sevgili Başaklar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs, tutkularınızı yükselten, aşkın muhteşem dehlizlerinde kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayan son derece önemli tarih aralığıdır. Bu enerji, kendinizle veya yaşadığınız ilişkinizle yüzleşmenizde de yardımcıdır. Venüs Akrepte seyrini sürdürürken, Aslan burcunda ilerlemesi devam etmekte olan Mars ile tutkuları yoğunlaştırıcı bir görünüm oluşturacak. Bu durum, aşkın duygusal yanından ziyade ihtirası körükleyicidir. İlişkilerde cinsel paylaşımı kuvvetlendiren, gizli bir ilişkide kıskançlığı ve sahiplenmeyi arttıran, dişilik ve erkeklik yanımızı coşturan, karşılıksız bir aşkta acı bir kin duygusunu yüreğimize kazıyan bu enerji Venüsün astrolojik olarak kendi doğasındaki uyum, uzlaşı, eşit hak ve özgürlük altında ilişki kurma gibi özelliklerinden uzaklaşır. Beklentiler artar, doyum hissine ulaşmak için sahiplenme duygusu daha da fazlalaşır. Sonunda yaşadığımız ilişki, ya bizi tümüyle hakimiyeti altına alır veya çileden çıkarır. İlişki tiplerine göre hissedilecek etkiler farklı farklıdır. Her Başak aynı olayları yaşamadığına göre herkesin yüreğini kendince ortaya koyarak bu genel enerjinin ne gibi sonuçlar doğuracağını tahmin etmesi güç değildir.

İlişkisi olanların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, partnerleriyle olan paylaşımlarının ne gibi bir özellik arzettiğini tespit etmeleridir. Bu hem beraberliğinizin adını koymanızda hem de yaşadığınız ilişkide dönüşümde bulunmanızı sağlar. Bu tarihler arasında, bir yandan ona olan tutkunuzu daha fazla hissettirmeye çalışırken diğer yandan derinlemesine olarak ilişkinizi gözden geçiriyor olabilirsiniz. Onun yaşamının merkezi olmak isteğiniz, böyle bir durumdan hoşlanmayan bir partneriniz varsa sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Kimi zaman ilişkinizde güvensizlikler yaşarken kimi zaman da ayrılmanız halinde dünyanın sonunun geleceğini hissedebilirsiniz. Bir Başak mantıklı ve analizci bakış açısına sahip olmasına rağmen bu enerji altında hem kusursuzluk özlemi içindedir hem de yaşadığı beraberlikteki aksayan noktalar üzerinde fazlasıyla durabilir. Oysaki burada yapılması gereken, öncelikle kendinizi gözden geçirerek, bu enerjinin yarattığı güdüsel hareketleri belli bir dengede tutmaya çalışmaktır. Eğer ilişkiniz gizli saklı ise, tutkular bir kat daha yoğunlaşır ve her kaçışınızda sizi daha fazla içine çeker. Yaşadığınız aşk karşılıklı ise sorun yoktur. Bu gizlilik birbiriniz açısından oldukça heyecanlı bir serüvene dönüşür. Fakat tam tersine tek taraflı ise, durum oldukça güçleşir. Ona ulaşamamak, dokunamamak, kimi zaman sahip olup çoğu zaman beklemek beklenmedik gelişmeler yaşamak, her defasında medcezirler yaşamak kolay değildir.

Bütün bunlar bu enerjinin olabilecek yansımaları arasındadır. Dikkat edilmesi halinde tabi ki bütün bunların üstesinden gelmek mümkündür. Şimdi de bu enerjinin olumlu kullanımdan söz etmek istiyorum. Örneğin yapıcı bir şekilde hareket etme yoluyla beraberliğinizdeki problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz. Aksayan noktalar üzerinde durarak, soruna neden olan ayrıntıları birlikte aşabilirsiniz. Yararsız ve gereksiz mevzuların üzerinde durmak yerine asıl ihtiyacınız olana odaklanabilir, zamanı daha faydalı kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz beraberlikten haz duyabilir veya sevginizi haz duyulacak hale getirebilirsiniz. Birlikte zevk alacağınız paylaşımlar yaratabilir veya varsa bunları yaşamaya öncelik tanıyabilirsiniz. Karşılıklı olarak isteklerinizin, beklentilerinizin farkında olabilir ve sevdiğiniz kişiye destek olarak güç birliğinde bulunabilirsiniz. Bu enerji sizler açısından yakın çevrenizle olan ilişkiniz açısından da aynı şekilde önem taşımaktadır. Çünkü Venüs gezegeni bu dönemde iletişim evinizde seyrini sürdürdüğü için, aşk ve ciddi ilişkiler evinizdeki etkilerine göre daha değişiktir. Burada önemli olan iletişimi güçlü tutmak ve karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunarak bu dönemi en huzurlu manada geçirmektir. Yani işin sırrı tamamen sağlıklı bir iletişimden geçmektedir. Ancak o zaman beraberlikteki sorunlar çözülür veya aşkta haz noktasına varılabilir.
Not: Sevgili Başaklar,  Venüs-Akrep burcu  geçişi, sizler açısından parasal konularda da etkilidir. Lütfen Ekim aylık yorumunuzun -Para Konuları-bölümünü gözden geçiriniz.

Terazi

Sevgili Teraziler, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda seyrini sürdürecek olan Venüs, sahip olduğunuz değerleriniz, güvenliğiniz ve ihtiyaçlarınız konularında endişe hatta kimi zaman saplantılı tarzda tepkiler neden olabilir. Eğer ilişkinizde maddi paylaşımlar söz konusu ise, elinizdekileri kaybetmemek için daha fazla sahiplenmeye çalışabilirsiniz. Bu tutkularınızı kendinizden bir adım uzaklaşarak durumları gözden geçirmeye çalışabilirsiniz. Tabi ki bunu bilinçli bir şekilde yaparsanız ne ala. Tam tersine gerçekler ön planda olduğu halde bunları görmezden gelir, kendinize göre düşünmeye çalışırsanız yanılmanız mümkündür. Bu dönemin bir başka etkisi altında, özellikle aşk hayatınızla ilgili mevzulardaki kırgınlıklarınızı düzeltmek için yapılacak gözden geçirmeler adına gayet faydalı oluşudur. Böyle eski yaraları sarmanız kolay olabilir. Evli ve sorunlu çiftler bu dönemde danışmanlık alabilirler. Bu, gerçek durumlarını görebilmeleri ve düzeltmeleri adına yararlı olabilir. Karşılıklı görüşmelerde uzlaşı içinde hareket etmenin önemi büyüktür. İletişimde derinlik göze çarpabilir. Ekim ayını verimli bir şekilde değerlendirmenin yolu, kaybetme korkusu ile herşeyi denetiminiz altına almaktan vazgeçmeniz, ilişkinizin özünü keşfedip, birbirinizi sevmeyi öğrenmenizdir. İlişkisi yeni başlayanlar öncelikle güvenliğinize önem veriniz. 10 Ekim Venüs-Chiron olumlu görünümü, eşleşim haritalarında olumlu enerjileri olan kişiler için eski bir sevgilinin geri dönmesi, 27 Ekim Venüs-Mars olumlu görünümü, bitmiş bir aşkın tutkuların öne çıkmasıyla yeniden alevlenmesi tarzında gelişmeler yaşanabilir. Ancak ilişkinin neden bittiği üzerinde ve bu kişinin sizin hayatınızdaki yerini iyice düşünmeniz lazım.{

Not: Sevgili Teraziler,   Venüs-Akrep burcu  geçişi, sizler açısından parasal konularda da etkilidir. Lütfen Ekim aylık yorumunuzun -Para Konuları-bölümünü gözden geçiriniz.

Akrep

Sevgili Akrepler, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında, burcunuz üzerinde geçiş yapacak Venüs, aşk hayatınızla ilgili konularda derinliğin, yoğunluğun, tutkunun, istekliliğin göstergesi olarak ön plana çıkıyor. Bazı burçlar için zorlayıcı yanları olan bu enerji, sizler açısından şanslı bir dönemin işareti. Çünkü ruhunuzla birebir örtüşen bu yansıma, ilişkilerinizdeki dönüşüm ve yenilenmenin de işareti. İksirli bir enerjiyle sarılıp sarmalandığınız bu enerji sayesinde çekiciliğiniz, karizmanız fazlasıyla yükselmiş durumda. Karşı cins üzerinde etkili olmanızı ve gözlerin üzerinize çevrilmesini sağlıyor. Şimdi baştan çıkartmak, kızdığınız bir şeyi çözüme kavuşturmak için gücünüzü göstermek kolay. Sevdiğiniz insanı kıskanmak, gizemli olan her şeyin peşinden koşmak, cinsel çekiciliğinizi en uç noktada yaşamak bütün bunlar size sunulmuş özel şanslar.

Ancak Satürn gezegeninin Terazi burcu seyri hala devam ediyor. Geçmiş sorunların, henüz temizlenmemiş, ayıklanmamış meselelerin geri planda gerçekçi ve adil bir biçimde ele alınarak çözüme kavuşturulması lazım. O zaman size düşen, başta çalışma hayatınız olmak üzere, sağlığınız, yakın çevreniz, girişimleriniz konusunda daha gerçekçi düşünmeniz ve geleceğiniz için önümüzdeki şu bir yıllık süreyi iyi değerlendirmeniz. Çünkü bu sürenin sonunda Satürn, Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak ve sırasıyla her Akrebin Güneş noktasıyla kavuşacak. Böylece sizin için önemli bir dönem başlayacak. O nedenle şimdiden ilişkinizle ilgili ve tüm yaşamınızla alakalı konularda hakikatlerin ışığı altında yol alınız. Sonra ayıkla pirincin taşı diyerek boş yere zaman kaybetmeyin.

Yay

Sevgili Yaylar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs, siz Yaylar için ilginç bir dönemi işaret etmekte. Bu dönemin yansımalarını, ilişki tiplerine göre veya bireysel anlamda değerlendirirsek sanırım çok daha iyi anlamamız mümkündür. Çünkü aşkın, derinliğin, gizliliğin, kendini gözden geçirmenin işareti olan bu dönemi sizin dışınızdaki kişilerin anlayabilmesi kolay değildir. Hani şu kendiyle hesaplaşma, yüzleşme ve yaşadıklarını özümseme denilen kavramlar var ya, işte Yaylar için bu süreç bu anlama gelmektedir. Gerek ilişkisinde mutlu olanlar gerekse aradığı aşkı henüz bulamayanlar veya şu aralar yalnız kalmayı tercih edenler için bu tarih dilimi her yönüyle özel ve son derece değerlidir. Toplumsal sorunlar, kişisel çekişmeler ve her türlü zorluklara rağmen hayatın aslında ne kadar güzel bir şey olduğunu daha iyi farketmenizi sağlar.
İlişkisinde sorun olanlar açısından döneme baktığımızda birçok ilişki türüyle karşı karşıyayız demektir. Gizli bir aşk yüzünden sıkıntı çekenler, ilişkisini gizlilik içinde yürütmesi gerekenler. Kimileri için bu durum gayet zevkli bir şekilde sürerken, bazıları için ızdırap verici olabilir. Burada önemli olan yaşadığınız ilişkinin niteliğidir. Eğer karşılıksız bir aşk yaşıyorsanız bu dönemde işiniz zordur. Çünkü ister istemez çok daha yoğun bir şekilde yaşadıklarınızı ve hayatınızı gözden geçirmek gereği duyarsınız. Bu ilişkinin sonu ne olacak, ne zaman gerçek manada mutlu olacağım ve hissettiğim duygularım ne zaman karşılık bulacak soruları beyninizin içinde dolaşır durur. Eğer aşık olduğunuz kişi sevginizin farkında fakat karşılık vermiyor hatta sizi kendisinden uzak tutuyorsa, bu dönemde yapılması gereken derhal kendinizi gözden geçirmek ve hayatınızın merkezinde tuttuğunuz bu aşkı zor da olsa mantıklı bir şekilde ele almaktır. Çünkü tutkulu ve oldukça karmaşık bu durum sizi sağlık olarak zorlayabilir. Bunu yapabilecek kadar güçlü olduğunuzu düşünüyorum.
İlişkisi karşılıklı ancak gizli bir şekilde sürmesi gereken kişiler için durum, bir önceki örneğe göre çok daha rahattır. En azından sevginin sıcaklığı ve birlikte paylaşılan özel gün ve saatlerin çelişkisi yerine tadı çıkarılır. Eğer ilişkiniz bu gizlilik yüzünden tartışmalara veya sıkıntılara yol açıyorsa, o zaman yapılması gereken, bu ilişkiyi neden gizli yaşamak zorunda olduğunuzun cevabını birlikte veya tek başınıza bulmaktır. Ancak dönemin enerjileri gereği, aşkla ilgili meselelerde derin ve yoğun hatta oldukça tutkulu düşünüleceği kesindir. Kendinizi kandırmak yerine olanı gerçek haliyle görüp, düzenlemelerde bulunmak gayet yararlıdır. Cinsel bağımlılığın ön planda olduğu bu dönemde birbirini seven ancak yasak aşkları yüzünden zorlanan çiftlerin ayrılmaları kolay değildir. Çünkü bu bağımlılık kişileri bir araya getiricidir. Ancak sorunları çözümlemedikleri müddetçe aynı durumlarla karşılaşacakları aşikardır.
Bu sürecin diğer bir anlamı ilişkisi çoktan bitmiş fakat aşk acısını yüreğinde taşıyanlar için zorlayıcı oluşudur. Belli bir süre sonunda bir taraf diğerini terkederek ortadan kaybolmuştur. Geride kalan kişi için bu süreç sancılıdır. Kendiyle hesaplaşmalar, suçlamalar nedenini bir türlü anlamadığı ayrılığa kılıf bulmalar, bütün yaşananlara rağmen hala aşkını yüreğinden saklayanlar veya tam tersine terkedilmenin acısı içinde nefret hisleriyle sevgiliyi ananlar. Bu çeşitlemeler bitmez. Ancak şu var ki dönemin enerjileri nedeniyle kişinin terk ediliş biçimine ve kendi kimliğine göre tepki vereceği açıktır. Ben bu durumda olanlara, bu dönemde hayaller yerine gerçekleri merkez alarak düşünmeleri gerektiğini söylemek isterim. Zihinsel açıdan veya duygusal manada kendinize eziyet çektirmenize hakkınız olmadığını bilmeniz gerekiyor. Tam tersine asıl bundan sonrası için daha doğru tercihlerde bulunmanız için kendi dünyanıza çekilerek her şeyi bir kez daha gözden geçirmenizin faydalı olacağı kanaatindeyim.

İlişkisi yeni başlayacaklar açısından dönemi incelersek bu beraberliklerin platonik aşk veya direkt olarak fantezilere dönük yaşanabileceğini söylemek mümkündür. Yani kişi, ya bu aşkı zorluğu veya karmaşasıyla kabul ederek, ceremesini tek başına üstlenir veya bunaldığı anda sona erdirir. Eğer doğum haritanızda iradenizi kontrol edebilmenizi sağlayan enerjiler mevcutsa zor da olsa bitirmek mümkündür. Ancak tam tersine özellikle fantezilere açık bir kişi iseniz, yaşadığınız veya yaşadığınız ilişkiden kopmanız zordur. Bir de cinsellik sınırını aşmaktan, ilişkisi olduğu halde bir başkasıyla gizli kaçamaklar yaşamaktan hoşlanan kişiler için dönemi incelersek, bu durumda heyecanın oldukça yükseleceği açıktır. Kişi partneriyle normal olarak beraberliğini sürdürmektedir. Ancak sıkılmıştır veya sorunlar nedeniyle kafası karışıktır. Bu durumda kısa süreli bir kaçamağın ona iyi geleceğini düşünür. Erotizmin uç sınırlarında dolaşabileceği bir partner bulduğunda bu dönemi keyifli geçirebilir. Mars gezegeninin bu dönemde Aslan burcunda ilerlediğini düşünürsek, birlikte olunan kişinin, yabancı uyruklu veya bu tarz kaçamaklardan hoşlanan biri olması ihtimali yüksektir. Venüs seyrinde başlanan ilişkilerin uzun sürmesi oldukça zordur. Ancak iki kişinin eşleşim haritasında kadersel bir noktaya Venüs, Mars veya herhangi bir gezegenin temas etmesi bu çiftin gizlilik içinde yürüttükleri ilişkilerini bir ömür boyu beraberliğe dönüştürmeleri mümkün olur. Venüs-Akrep burcu geçişinin en etkili tarihleri: 10-13-15-27 Ekim olarak önem taşıyor. 10 Ekim hem aşk hayatınız hem de iç dünyanızda sizi rahatsız etmekte olan konularda şifa vericidir. En azından kendinizi rahat hissedersiniz. 27 Ekim Venüs-Mars görünümü tutkulu bir aşkın işareti olup, arzularınızı körükleyicidir. Böyle bir etki altında kişi, ister sorunlu veya mutlu bir ilişki yaşıyor olsun, sevdiği kişiden vazgeçemez. Onun peşinden ister istemez gider. Bu enerjinin yansımalarından günlük yorumlarınızda geniş bir şekilde söz edeceğim. Bu tarihleri not almanızda fayda var.{
Not: Sevgili Yaylar, Venüs-Akrep burcu  geçişi, sizler açısından iş hayatınızla ilgili konularda da  etkilidir. Lütfen Ekim aylık yorumunuzun -İş ve Kariyer- bölümünü gözden geçiriniz.

Oğlak

Sevgili Oğlaklar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında, Akrep burcunda ilerleyecek Venüs etkisi altında sosyal yaşantınız, arkadaşlıklarınız ve ilişkileriniz bu dönemde yükselişe geçer. Yeni bir aşk veya bir arkadaşlığın tutkulu bir ilişkiye dönüşmesi mümkündür. Rutin devam eden beraberliğiniz veya sorunlu bir ilişkiniz varsa, bu dönemin güçlü yansımaları altında gerçekçi bir şekilde analiz edilir ve ona göre bir düzenlemede bulunabilir. 13 Ekim tarihindeki Venüs-Pluto uyumlu görünümü ilişkinizi güçlendirici, iki kişinin de birbirine mıknatıs misali çekilmelerini sağlayan yansımadır. Venüs-Pluto görünümünün dispozitör gücü burcunuzda ilerlediği için bu oluşum iki kat güçlenir. Bana göre Ekim ayının en etkili görünümlerinden biridir. Ajandanıza bugünü işaretlemenizi tavsiye ediyorum. Genel etkileri bakımında Venüs-Akrep burcu geçiş sürecinde, hisleriniz her zamankinden daha yoğundur. Bir güç sanki sizi içine çekiyor gibidir. İlişkisi düzgün seyirde giden çiftler açısından bu dönem, birlikte yol almanın hazzını, yarınlarınızı el ele hazırlamanın güzelliğini derin ve tutkulu bir şekilde hissetmeniz mümkündür. 13 Ekim tarihinde etkili olacak Venüs-Pluto olumlu görünümünün desteğiyle ilişkileri güçlenen çift, cinselliğin doruklarında buluşurlar. Ayrıca Merkür ve Güneşin desteğiyle hem iletişimsel konularda hem de kişilik anlamında birbirlerine kuvvet sunarlar. Hatta ortak aktivitelerde bulunarak sosyal hayatlarını renklendirirler.

İlişkisinde sorun olanlar için bu dönemin yansımalarını iki şekilde inceleyebiliriz. Birincisi birbirlerini hala seven ancak bazı problemler nedeniyle bir müddettir sıkıntı yaşayanlar. Bu çiftler eğer isterlerse, belli bir mesafe koyarak hem kendilerini hem de beraberliklerini hakikatler ışığında gözden geçirebilirler. Burada önemli olan sürdürmeyi isteyip istemedikleridir. Mars-Aslan geçişi tutkularını güçlendirirken, Plutonun desteğiyle yeni bir sayfa açabilirler. Eğer gerçekten bitmişse o zaman her iki kişi de kendilerine yeni bir yol çizerek hoşçakal diyebilirler. Ancak eğer bu çift evli ve çocukları varsa, 11 Kasım tarihine kadar etkili olacak Mars-Aslan burcu seyri çocuk olayının göstergesi olduğundan aralarında paylaşım sorunu yaşayabilirler. İşte bu noktada anlaşmak son derece önemlidir. Eğer bu olmuyorsa Pluto nedeniyle her iki kişi de çocuğu bahane ederek birbirlerine savaş açabilirler. Ki bunu hiç arzu etmeyiz. Bazen de tam ayrılma noktasına gelmişken, bir hamilelik olayı ilişkiyi düzenleyici veya rotasını saptırıcı olabilir. Eğer birbirlerine karşı sevgileri varsa fakat ufak sorunlar yüzünden ayrılmaya karar vermişlerse bu bebek çiftleri yeniden bir araya getirebilir. Ancak tam tersine bir taraf istemiyor ancak diğer taraf hala seviyorsa, bu bebek, istemeyen taraf için bir yük, diğer kişi için mutlak bir kurtuluş olabilir.

Bu sürecin yeni başlayan ilişkiler açısından anlamı oldukça derindir. Herhangi bir proje veya organize iş, arkadaşlık veya arkadaşlar vasıtasıyla tanışan çiftin ilişkisinin temeli oldukça kuvvetlidir. Uzun yıllar sürer mi derseniz. Bu her iki kişinin de ortak haritalarındaki enerjilerin analizi ile ortaya çıkar. Ancak şu var ki, hakikaten kuvvetli bir yansıma altında başlamıştır. Birbirlerine karşı en başından baskıda bulunmak yerine, arkadaşlığı merkez alarak ilişkiye adım atarlarsa yıllarca bu beraberliği sürdürebilirler. Yani birbirlerinin önce dostu sonra sırdaşı ardından hayat arkadaşı olmaya başarabilirler. Bu dönemin bir başka yansıması gizli ilişkileri işaret ediyor oluşudur. Her iki taraf da, ortak işleri veya ortak arkadaşlıkları nedeniyle sürekli bir aradadırlar. Bu dönem başladığında garip bir şekilde birbirlerine doğru çekildiklerini farkederler. Her iki tarafın bir başkasıyla ilişkisi olabilir veya her iki kişi de henüz bir ilişkiyi bitirmiştir. Bir yandan eski yaralarını sarmaya çalışırken diğer yandan bu dostluk sayesinde birbirleriyle kaynaşabilirler. Eğer aralarında bir engel yoksa bu yakınlaşma tutkulu bir aşka dönüşür. Ancak ilişkinin kökleşmesi için zamana ihtiyaç vardır. Venüs Akrep burcu seyrinin önemli tarihleri: 10-13-15-27 Ekim olarak öne çıkıyor. 10 Ekim oğlaklar açısından şifalı bir gün diyebilirim. Venüs-Chiron arasındaki görünüm sayesinde duyduğunuz güzel haberler sizi oldukça mutlu eder. Sorunlar kendiliğinden düzelir, partnerinizle ilgili düşünceleriniz gayet olumlu hale gelir. Bekar Oğlaklar yakınları vasıtasıyla veya bir iletişim aracılığıyla tanışıp, yıldırım aşkına tutulabilirler. 27 Ekim Venüs-Mars olumlu görünümü aşkın tutku boyutunu yükseltir. Cinsellik zevkli bir şekilde yaşanır, ten uyuşması inanılmaz yüksektir. Sorunları olan çiftler bu yoğun duygular sayesinde tekrar birbirlerine şans tanıyabilirler. Ancak kökü kuvvetsiz ve temelsiz bir ilişki ise doğal olarak bir zaman sonra sorunlar yine baş gösterebilir. Burada önemli olan çiftlerin arasındaki sevginin düzeyidir.
Not: Sevgili Oğlaklar, Venüs-Akrep burcu  geçişi, sizler açısından iş hayatınızla ilgili konularda da  etkilidir. Lütfen Ekim aylık yorumunuzun -İş ve Kariyer- bölümünü gözden geçiriniz.

Kova

Sevgili Kovalar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemesine devam edecek Venüs, her yıl olduğu gibi genel anlamıyla, mesleki konularda, toplum içindeki itibarınız, otorite konumundaki kişilerle olan ilişkilerinizde güç ve değişim arzusu içinde hareket etmeniz anlamına gelebilir. Hedeflerinize varmak için bu süreçte gerekli olanla olmayan arasındaki sınırı çok iyi tespit etmeniz lazımdır. Yani boş işlerle uğraşmak yerine, sizi ileriye götürecek, gelişiminizi sağlayacak işlere öncelik tanımanız gerekebilir. Korkularınızın veya çaresizliklerinizin esiri olmak yerine, hayatınızla ilgili dönüşümde bulunmak için daha fazla mücadele vermeniz gerekebilir. Toplum hayatında iyi bir yer edinmek için ne olursa olsun güçlü olmak zorundasınız. Kimileriniz iyi bir izdivaç yaparak gerçekleştirebilir, kimileriniz ise iyi bir meslek seçimde bulunarak. Fakat ne olursa olsun bu zamanda belli bir hedefiniz ve bulunduğunuz alanda belli bir isim yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden de, ufak tefek sorunların sizi yolunuzdan alıkoymasına izin vermeyiniz.

Bu enerji, güç ve kontrol arzusu doğuracağından, otoriter kişiler kendi kuvvetlerini sizin üzerinizde kurmaktan hoşlanabilirler. Burada yapmanız gereken oyunu kuralına göre oynamak ve gerektiği yerde esneklik gösterebilmektir. Kendinizi asla küçümsemeyiniz, herşeyi şansa bırakmayınız. Şunu biliniz ki, siz bu dünyada teksiniz ve sizden bir tane daha yok. O zaman yapılacak şey, öncelikle özgüven duygunuzu sağlam tutmak ve akıllıca taktiklerle ilerlemektir. Venüs-Akrep burcu geçişinin etkili tarihleri: 10-13-25-27 Ekim olarak öne çıkıyor.10 Ekim Venüs-Chiron uyumlu enerjisi her türlü ilişkinizde tutkulu yanlarınızı ortaya çıkartıyor. Ancak bir o kadar da ilişkileri besliyor. Özellikle geri planda hiç kimsenin bilmediği, anlamasının güç olduğu beraberlikler açısından bu görünüm besleyici gözüküyor.

Balık

Sevgili Balıklar, 9 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, burcunuzla uyumlu bir görünüm oluşturduğu için, öncelikle fiziksel manada etkileyici ve ardından karşı cinsle olan ilişkinizde arzularınızı ateşleyicidir. Venüs astrolojik açıdan Akrep burcunda ilerlediği zamanlarda kendi doğasındaki yumuşaklık özelliğini yitirir. İlişki kurma biçimi yoğun tutkulu ve sahiplenici hale gelir. Güçlü cinsel dürtüler ve fırtınalı aşklar yaşatır. Bu dönemin siz Balıklar açısından önemini olasılıklar çerçevesi içinde incelediğimizde ilk akla gelen, bulunduğunuz şehir veya yaşadığınız ülke dışındaki insanlarla olan bağlantınızdır. İnternet sayesinde veya yolculuk kanalıyla tanışabileceğiniz yeni bir kişi, tutkulu bir aşkın baş rolünde yer alabilir. İkinci anlamı, bir aşk macerası olabilir. Tanışacağınız yeni bir insanla aşkın uçsuz bucaksız zirvelerinde dolaşabilir, belki de ilk kez aşık olmanın tatlı heyecanını yaşayabilirsiniz. Yalnız bu ilişki oldukça tutkulu ve sizi fazlasıyla etkisi altına alıcıdır. Bir başka olasılık devam eden ilişkinizdir. Bu noktada tabi ki yaşadığınız beraberliğin niteliğine göre önem kazanır. Venüs-Akrep burcu geçişinin etkili tarihleri 10-13-15-27 Ekim olarak öne çıkmaktadır.

10 Ekim Venüs-Chiron olumlu enerjisi bana göre son derece olumlu, yararlı ve şans verici bir görünüm olarak baştacı bir enerjidir. Aşık olmak, sevdiğinden emin olmak, sorunları gayet kolay bir şekilde çözüme kavuşturmak adına ilahi bir kuvvet diyebilirim. 13 Ekim Venüs-Pluto faydalı görünümü, tarafların ileriye dönük olarak birbirleriyle güç birliği edinmelerini sağlar. 15 Ekim Venüs-Jüpiter karşıt açısı, Jüpiterin ikinci yöneticiniz olması sebebiyle hem yararlı hem de daha önceki meseleleri maddi-manevi anlamda gözden geçirmenizde, ilişkinizdeki güvenliğin önemini tespit etmenizde kıymet taşır. İlişkisi olmayanlar bu enerji altında bir beraberlikte neleri önemsediklerini, bir partnerden neler beklediklerini, aşk olgusunun hayatlarındaki önemini, zevkli bir yaşam için gerekli kriterlere göre seçimlerini yapabilirler. 27 Ekim Venüs-Mars arasındaki mücadeleci görünüm bana göre cinselliğin her iki taraf için de önemini koruması anlamındadır. İlişkisi olmayanlar böyle bir görünüm altında karşı cinse doğru çekim artar. Erkekler tutkulu kadınlardan hoşlanırken, kadınlar güçlü, kendinden emin karizmatik kişileri tercih ederler.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

venüsün benim burcuma olumlu etkisi oluyor

nıluferdonmez - 12-10-2011 05:50
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları