ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Türkiye'nin İlk MikroIVF Bebeği Doğdu

İnfertilite (kısırlık) tedavisinde klasik tedavi yöntemlerine alfernatif olarak geliştirilen MikroIVf uygulamasında ilk doğum gerçekleşti. Tekniği Türkiye' de ilk kez uygulayan Maya Tüp Bebek Merkezi' nin Tıbbi direktörü Op.Dr. Osman Denizhan Özgün; “Daha önce aşılama yöntemi uygulanmış ancak olumlu sonuç alınamamış Yasemin-Fatih Topaloğlu çiftine MikroIvf tedavisi uyguladık, ülkemizde ilk kez uygulanan bu yöntem ile sağlıklı bir gebelik elde edildi ve Mikroivf nin ilk bebeği dünyaya geldi, ilerleyen aylarda diğer MikroIVF tedavilerinin sonuçlarını da yayınlamayı planlıyoruz” dedi.

Aşılama tedavisine alternatif olarak uygulanan MikroIVF ile gebelik şansı iki katına çıkarılabiliyor. Yöntemde Mikroenjeksiyon tekniğine göre daha az ilaç kullanılıyor ve maliyeti daha düşük oluyor. Bu nedenle MikroIVF tedavisi, aşılama yerine daha yüksek başarı oranı isteyen ve maddi problemler yüzünden Tüp Bebek ve Mikroenjeksiyon uygulamalarına ulaşamayan çiftler için umut vaat ediyor.

İnfertil çiftlerin tıbbi durumlarına en uygun tedavileri belirleme konusunda titizlikle çalıştıklarını belirten Dr.Özgün, “uyguladığımız yeni ve doğru tedavi yöntemleri ile Türkiye' de yardımcı üreme teknikleri ile elde edilen gebelik oranlarını artırmayı hedefliyoruz” dedi.
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

herkese kısmet olsun çocuk..

gülüm42 - 30-03-2011 07:43
dilerim isteyen herkes çocuk sahibi olur

naime - 13-09-2010 11:05
çocuk evin neşesi allahım olmayanlara versin

cenan - 12-09-2010 06:44
allah isteyen herkese versin

mehtap - 07-09-2010 11:27
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları