ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Türk Doktorların MucizesiRomanya ve Almanya'da 'çok riskli' diye ameliyat edilmeyip ölüme terk edilen Dragos bebek, Türk doktorlarının elinde yeniden hayata tutundu. Dragos bebek, Siyami Ersek Hastanesi'ndeki 1.5 saatlik operasyonla sağlığına kavuştu

Türk doktorlar, 25 günlük Dragos Agustin adlı bebeğe yeniden hayat verdi. Romanya'da bir hafta ömür biçilen kalp hastası Dragos bebek, ailesi tarafından tedavi için Almanya'ya götürüldü. Ancak Alman doktorlar, hayati risk taşıdığı gerekçesiyle minik bebeği ameliyat etmedi. Bunun üzerine Dragos Agustin, solunum tüpüne bağlı olarak uçakla Türkiye'ye getirildi. İstanbul'daki Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acilen yoğun bakıma alınan 3 kiloluk bebek, kasıktan anjiyo şeklinde yapılan ve sadece 1.5 saat süren operasyonla sağlığına kavuştu.

YAKINDA TABURCU EDİLECEK
Dragos'un annesi Catherina, "Açıkçası Türkiye'ye geldiğimde çok umutlu değildim. Sağlığına kavuşacağından şüphelerim vardı. Ancak doktorlar Dragos'u kurtarmak için elinden geleni yaptı. Yaşadıklarımız benim için bir mucizeden farksız" dedi. Pediatrik Kardiyoloji Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet Çelebi de, minik Dragos'u birkaç gün içinde taburcu edip ülkesine gönderebileceklerini söyledi. "Çocuk kardiyolojisinde, ameliyatsız tedavide çok ilerideyiz" diyen Çelebi, Azerbaycan, Yemen, Sudan ve Irak'tan çok hasta geldiğini sözlerine ekledi.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

doktorlarımızla gurur duyuyoruz

nıluferdonmez - 12-08-2011 11:57
türk doktorların bu başarıları bizleri gururlandırıyor

cenan - 29-07-2011 10:58
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları