ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

TRT'ye Torpille GirmişTRT muhabiri Meral Tayanç'ın Bakan Fatma Şahin'i öve öve bitiremediği canlı yayın, tartışma konusu oldu. CHP İstanbul milletvekili Ali Özgündüz'ün, Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısıyken, Tayanç hakkında ''TRT'ye sınavsız ve torpille alındığı'' gerekçesiyle soruşturma açtığı ortaya çıktı.

Tayanç, Genel Müdür Yücel Yener döneminde 40 kişiyle birlikte TRT'ye girdi. Bu kişilerin sınavsız ve torpille işe alındığı iddiaları basına yansıyınca, Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı 2003 yılında soruşturma açtı. Soruşturmayı bugünün CHP İstanbul milletvekili savcı Ali Özgündüz yürüttü. TRT Genel Müdürlüğünün Ankara'da olması nedeniyle dosyayı Ankara'ya gönderdi. Ancak soruşturma sonuca ulaşmadı.

TRT'ye sınavsız alındıkları gerekçesiyle TRT yönetimi ile birlikte hakkında soruşturma açılanlar arasında eski bakan ve milletvekili yakınları da yer alıyordu. Listede Meral Tayanç'ın dönemin TRT Genel Müdürü Yücel Yener'in tavassutu ile ''Televizyon Dairesine Yapım ve Yayın Elemanı'' olarak alındığı belirtilmişti.

 

TRT Haberdeki canlı yayını izleyenlerin ağzı açık | video.mynet.com


 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları