ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Tam Ay Tutulması


Her tutulma öncesi ve sırasında, sanki bir şeyler olacak ve her şey tersine dönecekmiş gibi belli bir panik yaşanır.Bilgi ışıktır oysa ki karanlıkları aydınlatan.Astrolojinin kehanet aracı olmadığını, gezegensel oluşumların insanın gelişim basamaklarını atlaması, kendinin  farkına  varması, yaşamı daha sağlıklı ruh bütünlüğü içinde sürdürmemizde  bize rehberlik etmesi bilinciyle kullansak emin olunuz ki bunların hiç biri yaşanmaz. Her zaman söylerim. Su gibi olmak lazım…Akışa göre ilerlemek,  engellerle karşılaştığımızda pes etmeden yola devam ederek hedefe varmak. Böylece hem zamanı doğru bir biçimde değerlendiririz  hem de gücümüze güç katmış oluruz.

Ay Tutulması ikizler burcunda oluştuğuna göre öncelikle lafımızı sözümüzü bilmemiz lazım dostlarım. Çevremizdeki insanların, iş yerimizdeki mesai arkadaşımızın, komşumuzun, eşimizin  dostumuzun, annemizi, babamızın, çocuğumuzun  ne dediğini anlamak lazım..Belki bize söyleyeceği bir sıkıntısı vardır. Şöyle bir olana biteni görmek lazım nelerin üstünü örtüyoruz neleri boş verip görmezden geliyoruz. Neleri içimize atıyor, hangi konularda boşu boşuna zaman kaybediyoruz bunları şöyle bir incelemek lazım. Boş işlerle vaktimizi geçirmememiz, doğru bilgiye ulaşmak için araştırmamız, ,durup dururken olayları abartmamamız, kısaca pire için yorgan yakmamamız lazım.

Tutulmaların yansımaları ve işaret ettiği değişimler aylar boyunca sürebilir. Tutulmanın oluştuğu derecenin doğum haritanızda hangi noktayla temas ettiğini  anlamak için doğum haritanızı iyi tahlil etmeniz veya ettirmeniz gerekir. Tutulmanın birkaç gün öncesi ve sonrası günlerde bir takım duyumlar aldığınızda bunları ciddiyetle gözden geçirelim.  Bunlar size ters, gereksiz ve üzücü hatta yıpratıcı gelebilir. Oysaki  önümüzde bir kapının aralandığını, bunun bizim  yaşamınızda  ne kadar önemli ve gerekli değişimler yaratabileceğini düşünürsek, Tutulmanın işaret ettiği noktaların farkına vararak ilerleyebiliriz.   Bu Tutulmanın da diğerlerinden farkı yok inanın ertesi günü hiç birimiz üstünde dahi durmayacağız.  Unutup geçeceğiz. Böyle günlerde insanların duygularından, zayıflıklarından, zorlu hallerinden  yararlanmak isteyen kişilerin yanlış beyanları  Astrolojinin özüne ters olan  yazışmalarını anlamak mümkün değil.

Ay Tutulmaları özellikle, bilinçaltımızda birikmiş eskiye ait depo ettiğimiz bastırılmış duyguların olayların görmezden geldiğimiz kişi ve durumların tekrar hatırlanması anlamında bir projektör gibi aydınlatıcı olduğunu ve bu aydınlatmanın belki de görmezden geldiğimiz sorunlarımızı düzeltmemiz, ele alarak bilinçli bir şekilde çözmemiz veyahut da akışa göre kendimizi düzenlememiz anlamında faydalı olacağını düşünürsek neden panik olalım ki? Aklımız en önemli rehberimiz değil mi? Bilgimiz, görgümüz, edindiğimiz tecrübelerimiz, bugüne kadar yaşadıklarımız, oluşturduklarımız boşuna mı?

Bu tutulmanın İkizler(Ay)-Yay(Güneş) burç aksı üzerinde oluşmakta.  Kuzey ve Güney düğümün yöneticileri olan Merkür ve Jüpiterin geri hareketleri nedeniyle, acil kararlardan kaçınmamızda, bilinçli hareket etmemizde yarar görüyorum. Söz gümüş ise, sukut altın diyelim, tedbirimizi alalım, kendimizi şöyle bir gözden geçirelim.

Fırtınalar açıklarda dalgakıransız yaşanır. Kendinden emin olan insan güvendedir düşmez paniğe. Çünkü bilir ki, yüzmesini bilene, kıyı da aynıdır, derinlik de...
iremSU

Koç

Sevgili Koçlar, saat 16:36 da, İkizler burcunda oluşacak Ay Tutulması Merkürün  geri hareketi dönemine denk geldiği için tedbirli hareket etmemizi gerektiriyor.  Duygu ve düşüncelerimizin  birbiriyle çatışması nedeniyle gerilimli davranmamız,  abartılı tepkiler göstermeniz hususunda elden geldiğince dikkatli olmaya çalışınız.  Yakın çevrenizdeki kişiler başta olmak üzere, başkalarıyla olan her türlü iletişiminiz ve zihinsel bağlantınızda acil kararlar vermemeli, daha ılımlı ve hoşgörülü tarzda ilişkiler kurmaya çalışmalısınız.

Ay tutulmaları bilinçaltımızda olan biteni ortaya çıkartıcıdır. Elde olmadan hassaslaşırız. Yanlış bir söz veya davranış,  sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Siz veya yakınlarınızın eğitim veya iş hayatıyla ilgili konular üzerinde bilinçli bir gözden geçirmede bulunmalıyız.  Yolculuklarda güvenli firmaları tercih etmeli,  biletinizi kontrol etmeli, özel arabayla seyahat edecekseniz trafik kurallarına uymalısınız.  Yasal bazı konularda yaşanması muhtemel değişikliklere karşı hukuki bilgilenmeyi ve uzman kişilerle çalışmayı unutmamalıyız.  Dünkü yorumunuzda da belirttiğim gibi özellikle bugünlerde çevrenizle alakalı konularda sizi rahatsız edebilecek gelişmeler karşısında sözel olarak dikkatli olmakta yarar var. Birileri yanlış bir söz edebilir veya size göre yanlıştır. Dürüst bulmayabilirsiniz. Aynı şekilde sizin sözleriniz de başkaları tarafından doğal karşılanmayabilir.  Sabırlı davranmakta yarar görüyorum. Siz yolunuzda ilerleyin, kimsenin sizi sinirlendirmesine izin vermeyin.

Boğa

Sevgili Boğalar, İkizler burcunda ilerleyen Ay ile Yay burcunda ilerleyen Güneş arasında saat 16:36 itibariyle oluşacak Ay Tutulması, dispozitör güç Merkürün geri hareketi nedeniyle, maddi kazanımlarınız konusunda dikkatli hareket etmeye özen göstermeli, ani kararlar almamalı, detaylar konusunda özenli olmaya çalışmalısınız. Tutulmalar ve Dolunaylar genel olarak  astroloji açıdan, ekilenlerin biçilme zamanı olduğundan, bu etki altında maddi konularda daha önce girişimde bulunduğunuz veya başlattığınız konularda sonuç almanız mümkün olabilir. Ayrıca gelişimleri takip etmek son derece yararlıdır. Parasal konularda eğer yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız lütfen şu aralar beklemede kalınız. Şimdi ise eski işlerin çözüme kavuşturulması zamanıdır. Eğer doğru adımlar attıysanız, çaba sarf edip her şeyi iyi plandıysanız birkaç gün içinde elinize para geçmesi muhtemeldir. Kredi veya borç konularında çok dikkatli olmalı ve mümkünse başvuruda bulunulmamalıdır. 

Etrafınızdaki insanlara dikkat etmelisiniz. Birileri kurnazca paranızı elinizden almaya çalışabilir, hilekâr kişilerin sizi üzmemesi için güvenmediğiniz kişilerin sözlerine inanmayınız. Cüzdanınıza, çantanıza dikkat ediniz. Ticari konularda hesaplama hataları yapmamak için daha dikkatli olunuz.  Yatırım konusunda beklemede kalınız. Dünkü yorumunuzda da belirttiğim gibi karşınıza çıkabilecek veya duyduğunuz bir haberin ne kadar doğru olup olmadığını iyice araştırın. Maddi konularda sabırla beklemekte, en azından birkaç hafta boyunca önünü net olarak göremediğiniz yatırımlarda bulunmamalı, harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Zihinsel anlamda maddi ve manevi değerlerimiz üzerinde bugünlerde iyice odaklanmakta yarar var. Çünkü bu odaklanma sizi yanlış bir karardan uzak tutabilir. Daha fazla kazanayım diyerek, benzetme yerinde olacak, bilmediğiniz sularda yüzmeyin dostlarım. Bekleyin, araştırın, bütçenize uygun mu değil mi diye düşünün.  Satın aldıklarımıza dikkat edin,  hileli hurdalı olabilme ihtimalini göz ardı etmeyin. Çünkü bugünlerde bir karar versek, umduğumuz şekilde kazançlı çıkmamız pek kolay olmayabilir.

İkizler

Sevgili İkizler, saat 16:36 itibariyle burcunuz üzerinde oluşacak Ay Tutulması, yöneticiniz Merkürün geri hareket döneminde oluştuğu için,  dış dünyadaki eylemleriniz, girişimleriniz, ifade gücünüz ile ilişkinizle alakalı konularda meydana gelebilecek tersliklere karşı dikkatli olmanız son derece faydalıdır. Başkalarının sizin üzerinizde hâkimiyet kurması ihtimalini göz önüne alarak tedbirli olunuz.  Baş kaldıran tavırlarınız partnerinizle aranızda problemlere neden olabilir. Bunun bilincinde olarak dikkatli olmakta yarar var. Kişisel girişimleriniz yenilik anlamında düşündüğünüz planlarınızı lütfen bir daha kontrol ediniz. Eksikleriniz var mı, sonrasında sorunlar yaşar mısınız bunları iyice hesap ediniz. Etrafınızdaki insanlarla gereksiz münakaşalardan kaçınmanızda fayda var.  Evlilik ve iş ortaklığınız konularında ani kararlar vermeyiniz. Yaşanması muhtemel bir ani gelişimde panik olmayınız. Durumu mercek altına alarak neler yapabilirsiniz bunları düşününüz.  Eğer beraberliğinizde sorunlar varsa bunları hasır altı etmeyiniz, nasıl düzeltebilirsiniz veya neler pürüz yaratıyor birlikte ele alınız.  Gerginlik ve tatsızlıkların, ben haklıyım tarzı yaklaşımların bugünlerde hiçbir yararı yok dostlarım. Gün, akılı olmak ve zamanı iyi değerlendirmekten geçiyor.

Bu Tutulma esnasında partnerinizin yaşamıyla ilgili bir gelişim oluşursa, bu gelişimin ilişkiniz açısından ne ifade ettiği üzerinde sakin bir şekilde düşünün. Belki de bu gelişim daha sonra başka bir kapının önünüzde açılmasını sağlayabilir.  Kimle olursa olsun takışmayınız. Elinizden geldiğince karşınızdaki insanı dinlemeye çalışınız. Fazla meraklı olmayınız. Kimsenin hayatıyla ilgili yorumda bulunmayınız. Düşüncelerinizi dış dünyada ifade ederken, başkalarının buna itiraz edebileceğini gözden kaçırmayın. Eğer yeni bir adım atmak istiyorsanız lütfen şu aralar bekleyin. Hesapsız hareket etmemekte yarar var. Özellikle ilişki konusunda sarfedeceğiniz yanlış bir söz, daha sonra pişmanlık yaratabilir.

Yengeç

Sevgili Yengeçler, saat 16:36  itibariyle Güneş (Yay) ve Ay (İkizler) arasında meydana gelecek Ay Tutulması, duygusal ve ruhsal açıdan kendinizi güvende hissetmek arzunuz ve bu nedenle hassasiyet içinde olayları ele almanız anlamına gelebilir. Bildiğiniz gibi Merkürün gölgeli günleri dahil olmak üzere geri hareket dönemi bu Dolunayın etki süresi içine girdiği için bazı kişilerin size karşı muhalif tavırlar içinde olduklarını hissedebilirsiniz, hatta bazı kişiler oldukça kötü niyetli davranabilirler. Sırlarınızı ele vermeye kalkabilirler, iyi niyetinizden yararlanmaya kalkabilirler. Özellikle kapalı mekânlar ve ortamlarda görüştüğünüz kişilere dikkat etmeli, güvenmediğiniz kişilerle iletişimsel olarak irtibatta bulunmamaya, sözler vermemeye çalışmalısınız. İletişimsel konularda temkinli hareket etmek son derece yararlıdır. Gizli saklı konularda da dikkatli olmalı, ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Bu enerji altında, yakın çevrenizden tanıdığınız birinin size karşı olan yanlış bir davranışı yakalayabilir veya daha önceden hakkınızda söylediği bir sözü duyabilirsiniz.

Bilinçaltınızda bastırdığınız her ne varsa bugünlerde hepsi ortaya çıkarak sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Kendinize kendinizde başka dost olmadığını anladığınız zamanlardır. Dua, zikir, meditasyon, namaz, yoga gibi ritüeller, ayrıca müzik dinlemek gayet faydalıdır. Her durumu dünyanın sonuymuş gibi düşünmemek  gerekir. Bugünlerde her kafadan ayrı sesler işitmek mümkün. Bu işitilen sesler arasında dikkat ederseniz tutarsızlık hat safhada. Kimin ne dediğini ne yaptığını anlamamız mümkün olmuyor. Bize düşen eskilerin tabiriyle aklımıza sahip çıkmaktır. Çalışma hayatınızla ilgili konularda bazı haberler alabilirsiniz. Bunları ciddiye alın izlemeye devam edin. Ancak her duyduğunuza hemen inanıp harekete geçmeyin. Önyargılı davranmamakta yarar var.  İçinde bulunduğunuz durumu ne denli düzgün bir şekilde anlatabilirseniz, zorluk çektiğiniz konuların üstesinden gelmeniz o denli kolay olabilir. Size, karmaşık gelen, aslı astarı olmayan sözleri, konuları, kişileri lütfen kafanıza takmayınız. Rutin işlerinizi sakin bir şekilde yapmaya çalışınız.

Aslan

Sevgili Aslanlar, saat 16:36 itibariyle İkizler burcunda oluşacak  Ay Tutulmasının etkisi altında öncelikle dikkat etmeniz gereken konu, yeni planlamalarda bulunmaktan ve bunları yürürlüğe koymaktan çekinmenizdir. Bu yıl Tutulma, dispozitör güç Merkürün 14 Aralık tarihine kadar devam edecek geri hareketi  nedeniyle  iletişimsel anlamda zorluklar yaşanmasına sebep olabilir. Eski arkadaşlarınız, dostlarınız veya sizinle aynı hedefi paylaşan kişilerle aranızda bazı gerginlikler oluşabilir, tartışmalar yaşanabilir. Böyle durumlarda sakin davranmak son derece önemlidir. İki hafta öncesi başlattığınız adım attığınız bir takım plan ve projelerin bitirilmesi, sonuca ulaşmasında zorluklar yaşanabilir.  İletişim, haberleşme, eğitim veya diğer insanlarla olan bağlantılarınızda gecikme ve sorunlar oluşabilir. Beklemede kalmalı, olayların üstüne giderek, büyümesine izin vermemelisiniz. Bu Tutulma bazı kişilerin kafasının içindeki tüm planların ve hedeflerin değişmesine neden olabilir. Yaşamınızı bir anda değişime uğratabilecek insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Tutulma aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olacağından yaşamınıza birdenbire birisi gelebilir ve radika değişimlere neden olabilir. Eğlenmek ve hayatın güzelliklerinin keyfini çıkarma isteğiniz dikkatli olunmadığı takdirde problemler yaşanmasına neden olabilir. Yeni bir ilişki için cesaretiniz artabilir. Mevcut ilişkiniz ne durumda, sorunlarınız var mı bunları tekrar gözden geçirmekte yarar vardır.  Doğru bilgilenmeyi önemsemekte yarar var. Kafamızı gereksiz ve boş sözlerle doldurmayalım. Sosyal hayatta bir çok insanla irtibatta bulunuyoruz. Sokakta bir çok kişiyle konuşuyoruz, görüşüyoruz. Etrafımızdaki arkadaşlarımızla, dostlarımızla bağlantı kuruyoruz. Bunların hepsi hayatın gerçeği. Bazen öyle durumlar oluşur ki, sizin ne söylediğinizi başkası duymaz, anlamaz. Aynı şekilde siz başkasının ne yapmaya, ne söylemeye çalıştığını algılamanız kolay olmaz. İşte bugünlerde bu türden durumlar yaşanması mümkündür. Onun içindir ki, bize düşen gerçek ile sahteyi, doğru ile yanlışı birbirinden ayırt edebilmektir. Bu son derece önemli.

Başak

Sevgili Başaklar saat 16:36 itibariyle İkizler burcunda oluşacak  Ay Tutulması özellikle mesleki konularda acil kararlardan kaçınılması gerektiğinin göstergesidir. Tutulmanın dispozitörü Merkürün gölgeli günleri ve Jüpiterin geri hareketini hesaba katarsak sonuç almamız  pek kolay olmayabilir. İş hayatınızı ilgilendiren önemli bir girişimin sonucunu almakta sabırsız davranılmamalıdır. İş hayatı ve evinizle ilgili sorumluluklarınız arasındaki çizgiyi iyi belirlemeli ve özellikle aşırı çalışma ve stresten uzak durmaya özen göstermelisiniz. Yaşı genç olanlar ise, büyükleriyle aralarındaki ilişkiye dikkat etmeli, ani tepkilerden uzak durmaya çalışmalıdırlar. Gelecek hedefleriniz, mesleki saygınlığınız, yetenekli olduğunuz alanlar ve otoritelerle ilişkiniz konularında da etkili olması muhtemel Tutulma esnasında bilinçli düşünmekte yarar görüyorum.  Kariyerinizle ilgili gayet  önemli bir fırsat karşınıza çıkabilir veya bazılarınız patronuyla arasında sevimsiz bir durum yaşayabilir. Sorumluluklarınızın bilincinde olmanız ve bilgi sahibi olmadığınız konularda dikkatli olmamız gerekir.  Bugünlerde lütfen mesleki olarak yeni bir karar vermekten, dolduruşa gelmekten, önümüze çıkan bir teklifi hayatımızın son şansı diyerek araştırmadan, incelemeden kabul etmemekte yarar var. Ancak şu var ki, uzun zamandır beklediğiniz, gerçekten düşünülmüş bir durum ise, tabii ki hayat devam ediyor, bunu kabul etmenizde sakınca yok.

Ancak yine söylüyorum. Çok iyi analiz etmeniz gerekiyor. Günlük hayatta hem siz hem de  patron konumundaki kişiler aşırı yoğunluk dolayısıyla gergin olabilirsiniz. Sözcükler bazen haddini aşaibilr. İş sektörünüzde yıl sonu olması dolayısıyla mesaiye kalmak, fazladan çalışmak, düzeninizin değişimi gibi durumlar söz konusu olabilir. Ailenizi ihmal edebilirsiniz veya iş hayatınızla ilgili beklediğiniz haberler gecikebilir. Bu nedenle ev sınırları içinde sinirli tepkilerde bulunabilirsiniz. Böyle hallerde bunun geçici bir süre olduğunu lütfen düşününüz. Hemen panik olup, restleşmelerde, bulunmayınız. Ayağınızı sağlam bir yere basmadan, geçici heveslerin peşinden koşmayınız. Sakin olunuz. Rutin işlerinizi doğru ve sistemli bir şekilde yapmayı sürdürünüz. Bir takım haberler kulağınıza geldiğinde bunların aslı astarı var mı diye lütfen şöyle bir inceleyiniz.

Terazi

Sevgili Teraziler, saat 16:36 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Ay Tutulması özellikle yüksek eğitim başta olmak üzere, yolculuk, ticaret, medya dünyası, bilimsel çalışmalar, adli davalarınız, tüm hukuki konular, yayıncılık, medya, iletişim inancınızla alakalı meselelerde dikkatli ve tedbirli olmamızı gerektiriyor.  Girişimde bulunduğunuz işlerin sonuca bağlanması Merkür geri hareketi bitiminin ardından veya haftalar sonra gerçekleşebilir. Bunları doğal karşılamak ve sabırlı olmak  en doğrusudur.   Bu etki altında, çatışma, gerilim, gecikme, yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir.  Bazı yasal sorunlar ummadığınız şekilde gelişebilir veya girişimde bulunduğunuz konular şu an beklemede kalmanızı gerektirebilir. Başka bir şehre yerleşim, yeni iş alanları araştırmak, iletişimler, görüşmeler konusunda lütfen akıllı hareket etmeye çalışınız. Etrafımızda her türden görüşe sahip insanlarla çoğu zaman temas halindeyiz. Bazen duyduklarımıza, okuduklarımıza şaşıp kalmaktayız. Hangi bilgi doğru hangisi yanlış karar vermekte zorlanıyoruz. Herkes her şeyi biliyor gibi, net ve keskin sözler etmekte. Bütün bunlar öncelikle dinlemeyi bilmemekten kaynaklanıyor. Edilen sözleri, aldığımız haberleri incelemek, bilinçli bir şekilde aslı astarı var mı diye kontrol etmekte yarar görüyorum.
Bizden farklı düşünen kişilerle olan irtibatta, kırıcı olmamaya, mesele ne ise ona göre çerçeve içine alarak mantıklı bir şekilde sorgulamaya çalışmamız gerekiyor. Tecrübe sahibi olmadığımız alanlarda söz etmemeye çalışalım. Denenmiş, kanıtlanmış, doğruluğu teşhis edilmiş olan bilgiyi  önemseyelim. İnsanlara dikkat edelim. Kim ne söylemekte, biz ne anlamaktayız. Bizim dile getirdiklerimizi karşımızdaki nasıl algılamakta bunları mercek altına almakta yarar var.
Akrep

Sevgili Akrepler, saat 16:36  itibariyle İkizler burcunda meydana gelecek Ay Tutulması  dispozitör güç Merkürün geri hareketi nedeniyle  duygusal ve ruhsal açıdan başkalarıyla olan paylaşımlarınız konusunda olmak üzere, kredi başvurularınız, elden alınan borçlar veya değişimde bulunmak istediğiniz birçok konuda, beklentileriniz dışında gelişmeler yaşanması veya gecikmelerin görülmesi yönünde sabırlı olmamızı gerektiriyor.  Bugünlerde yeni bir girişimde bulunmak pek doğru değildir. Fakat daha önceki başvurularınız veya işleriniz anlamında haberler alabilirsiniz.  Cinsel paylaşımlarınız, ortak kaynaklarınız, eşinizin kazanç durumu veya borçlarınız mevzularında olabilecek sıkıntılar karşısında dikkatli olmanız yararlıdır.  Bugünlerde özellikle borç-alacak mevzularında temkinli hareket etmek lazımdır. Bunun dışında ameliyat, ciddi operasyonlardan acil olmadıkça kaçınmamız faydalıdır.  Eşiniz ve ortağınız yüzünden maddi kayba uğramamak için şöyle bir durumunuzu gözden geçirmeniz gerekebilir.  Benim tavsiyem parasal konularda, ortaklık ilişkilerinde, kredi borçlanma gibi konularda dikkatli olunuz ve altından kalkamayacağınız sözler vermeyiniz.

Bu tutulma bazılarınızın beraberliğiyle alakalı konularda karşı tarafla aranızda yaşanması muhtemelen söz düellolarına neden olabilir. Partnerin ikilemli davranması veya kafasının iki ayrı konuya takılı olması, gelgitler içinde tutarsız davranması gibi durumlar oluştuğunda öncelikle ilişkinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçiriniz. Dünkü yorumlarınızda da belirttiğim gibi bugünlerde üzerinde düşünülmemiş, yarar ve zararı gözden geçirilememiş borçlanmalar konusunda  dikkatli olmamızı gerektirmekte. Birileri bizim iyi niyetimizden faydalanabilir veya biz çıkarımız için başkalarını etkilemeye çalışabiliriz. Bu türden durumlarda ne yol üzerinde ilerlediğimizin farkına varalım. Cinselliği, bir araç gibi kullanıp karşımızdakini etkilemeye çalışmayalım. Bizi de hiç kimsenin yanlış bir ilişki içinde mutsuz etmesine izin vermeyelim.

Yay

Sevgili Yaylar saat 16:36 itibariyle burcunuz üzerinde oluşacak Ay Tutulması, Merkürün geri hareketi nedeniyle  dikkatli ve ılımlı hareket etmenizi gerektirmektedir. Partnerinizle olan paylaşımlarınız olmak üzere ortaklaşa girişimleriniz konusunda dikkatli olalım.  Özgürlük  ihtiyacınızın yükselmesine neden olan bu oluşum, durmuş oturmuş düzeninizin değişimi anlamında bir etki yaratabilir.  Problemli evlilikler, ilişkiler bu etki altında tekrar gözden geçirilmelidir. Bir başkasının sorumluluğu veya beraberliğin eşit ve dengede tutulması zorunluluğu size sıkıcı gelebilir.  Bireyci tavırlarınız nedeniyle birbiriniz üzerinde hâkimiyet kurmaya çalışabilirsiniz. Aceleci düşüncesizce sarf edilen sözler problemlerin yaşanmasına sebep olabilir. Kimi zaman haddini aşan sözler gerek partneriniz gerekse iş ortaklarınızla aranızda tartışmalara sebep olabileceğini düşünerek lütfen dikkatli olunuz. . Ani evlilik kararı veya ani olarak minicik bir tartışma yüzünden boşanma kararı verilebilir. Lütfen sakin olalım.  Eskimiş işlemeyen her türlü ortaklık ve ilişkiyi bir kez daha gözden geçirelim. Bütün bu sayılan zorlukların yaşanma ihtimaline karşı dikkatli olmak ve çatışmalardan uzak durmakta fayda var kanaatindeyim.

Bu tutulma sizler açısından gayet önemli. Özellikle ilişkiniz-iş ortaklığınızla alakalı meselelerde gereksiz mevzuların haddini aşacak şekilde büyütülmemesi  gerekiyor. Bazı insanlar sizi tuhaf bulabilirler, arkanızdan söz edebilirler veya siz başkalarını tuhaf bulabilirsiniz. Ortada dönüp duran sözler, kısaca laf kalabalığı canınızı sıkabilir. Birden bire ani tepkilerde bulanarak içinizde ne varsa ne yoksa ortaya dökebilirsiniz. Belki de daha sonra kolaylıkla halledilebilecek bir mesele içinden çıkılmaz hale gelebilir. Tutulma ve civarı günlerde  karşınıza ansızın yeni bir kişi çıkabilir. Bu kişi sizi oldukça etkileyebilir. Böyle bir durumda aranızda geçen diyalog, daha da fazla hoşlanmanızı sağlayabilir. Ancak yine de, bu kişiyi iyi tanımadan hemen ilişkiye başlamayınız. Sözleşme maddeleri gözden geçirmeden imza atmayınız.

Oğlak

Sevgili Oğlaklar saat 16:36 itibariyle İkizler burcunda Ay Tutulması, dispozitör güç Merkürün geri hareketi nedeniyle aksaklıklara sebebiyet verebilir. Bu durumları lütfen  gözünüzde büyütmeyiniz. Öncelikle sağlığınızla ilgili konular başta olmak üzere, iş koşullarınız, birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkiniz, zorunluluklarınız ve rutin hayatınızla ilgili her konuda tepkili davranmayınız, sabırsız olmayınız.  Şimdi bu konuları biraz daha açalım. Söz gelimi iş ortamınızda meydana gelen bir değişim ileriye yönelik olarak  planlarınızı yürürlüğe koyma anlamında zaman faktörünü önemli hale getirir.  Çalışma alanınız ve yeteneklerinizi geliştirmiş olduğunuz mevzularda arzu ettiğiniz gelişmeler için beklemeniz gerekebilir.  Rutin işlere, düzene ve başkaları tarafından verilen görevlere isyan etmeniz mümkündür. İşinizden bıkabilir, ani bir kararla ayrılmayı bile düşünebilirsiniz.  İş başvurularında yetersiz bulunabilir, staj veya kurs gibi bir programa dahil edebilirsiniz. Ustalarınız eğitmeleriniz tarafından uyarılabilirsiniz. Yoğunluk nedeniyle işlerinizde aksamalar meydana gelebilir. İletişimsel olarak etrafınızdaki insanlarla anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. İş arkadaşınız birdenbire istifa edebilir, bütün yükü siz çekmek zorunda kalabilirsiniz. Evcil hayvanınız rahatsızlanabilir. Eski bir sağlık probleminiz tekrarlayabilir. Bunlar yaşanması muhtemel olasılıklardır. Böyle tedbirimizi alırız, daha dikkatli oluruz. 

Tutulma ve civarı günlerde,  iş hayatımızla alakalı konularda elden geldiğince sakin ve sabırlı davranmamız yerinde olur.  Bazı haberler alabiliriz veya yaşanan gelişmeler kafamızı karıştırabilir. Böyle durumlarda hemen panik olmak yerine, bekleme modunda kalmamız yerinde olur. Sağlığınıza özen gösteriniz. Ellerimiz, kollarımız, omuzlarımız, ciğerlerimiz ve sinir sistemimizle ilgili rahatsızlıklarımız ufak dahi olsa doktorumuza gösterelim. Ancak bunları yazıyorum diye lütfen panik olmayınız. Astrolojik oluşumlar kendimizin farkına varmamızı, hayatımızı sağlıklı bir şekilde düzenlememizde rehber gibi işlev görür. Bize düşen bu rehberi kullanarak seçimlerimizi özgür irademizle yapmaktır. Kehanet aracı değildir. Şu olacak, bu olacak türünden konuşmalar yanlıştır. Bugünlerde s istemli bir şekilde çalışmakta tedbirli hareket etmekte yarar görüyorum.

Kova

Sevgili Kovalar saat 16:36 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Ay Tutulması, aşk hayatınız, varsa çocuklarınız, sanatsal faaliyetleriniz, borsa ve şans oyunları kısaca hayatın zevkli ve eğlenceli yanlarıyla ilgili yaşam evinizde oluşmaktadır. Ay Tutulmaları genel olarak duygular üzerinde etkili olduğundan aşk hayatınızla ilgili meselelerde dikkatli olmakta yarar vardır.  Çocuklarınızın sağlığı ve genel olarak çocuk sahibi olma konusunda bilinçli düşünmemiz yararlıdır.  İlişkinizde iletişimsel problemler Aralık sonuna doğru yavaş yavaş düzelmeye başlayabilir. Yaşanması olasılık dahilinde olan bir tatsızlığın size ne söylemeye çalıştığını anlamak, boş yere üzülmekten çok daha iyidir.  Belki de  önünüzde yeni bir sayfa açılıyor ve bu sayfa sizin açınızdan gayet mutlandırıcı. Bazen öyle durumlar yaşanır ki, sonrasında bir bakarız bizim için gerekliymiş. Bize düşen Tutulmalarda önümüzdeki resme iyi bakmaktır.  Bu tutulma esnasında yeni  hobiler edinebilirsiniz. Bir yeteneğinizi fark edebilirsiniz. Bunlar gayet olumludur. Yeni bir aşk, ilişki veya çocuk sahibi olma anlamında ben biraz daha düşünmenizi tavsiye ediyorum.
Herhangi bir yeniliğin kökleşmesi tutulma döneminde pek kolay değildir. Borsa, şans oyunları gibi spekülatif konulardan kaçınılmalıdır.

Eğlencenin dozunu iyi ayarlamak lazımdır. Çok iyi giden bir ilişkide dahi sorunlar yaşanabilir. Tutulma ve civarı günlerde derinleşmeyen, yüzeyde kalan, yeni bir deneyimle çabucak unutulmaya hazır duygular ruhumuzu okşayabilir. Bir ilişkinin kahrını, sorunlarını pek çekmek istemeyebiliriz. Aynı anda birden fazla mesele kafamızın içinden geçtiği için, aslında sıkıldığımızdan dolayı değişiklik arıyor olabiliriz. Bu değişiklik masum gibi dursa da, biz sağımıza solumuza iyi bakalım. Gezmekten, yeniliklerde bulunmaktan, bazı konularda bir çok kişiyle konuşmaktan hoşlanabiliriz. Ancak bu konuşmaların hiç birinde tutarlılık, ciddiyet bulunmayabilir. O an için derdimizi anlatırız, iki kelam ederiz, sonra unutup gideriz. İşte bütün bunlar bugünlerde yaşanmışsa verdiğimiz söze, kimle konuştuğumuza, bize söylenenlere lütfen dikkat edelim. Gerçekten dürüst müyüz veya çevremizdeki kişiler ne kadar dürüst şöyle bir yüzleşmede bulunalım.
Balık
Sevgili Balıklar, saat 16:36  itibariyle, İkizler burcunda meydana gelecek Ay Tutulması etkisi altında başta ailevi konular olmak üzere, yuvanızla ilgili her türlü meselede iletişim olgunun önemini ortaya çıkarmakta. Aynı evi paylaştığınız insanları dinlememizde yarar görüyorum. Böyle davranmamız yaşanması muhtemel yanlış anlaşılmaların da önüne geçebilir kanaatindeyim.  Tutulma ve civarı günlerde gerginlikler, huzursuzluklar genel olarak yaşanabilir. Bunların çoğu bizden kaynaklanan, eski birikmişliklerin neticesinde gelişebilir. Üstünü örttüğümüz sorunlar bize kendini hatırlatarak bilinçli bir şekilde bakmamız için ikaz eder. Birbirlerine sıkı sıkı bağlı olan ailelerde bu türden sorunlar pek görülmez. Ancak iletişim problemi olanların dikkatli olmasında yarar görüyorum. Tutulma zamanları duygular ve düşünceler birbiriyle çatışma halinde olduğundan, iş hayatınız ve güvenliğinizle ilgili her detayın üzerinde fazlaca durabilirsiniz.

Eskiye ait durumlar gündeme gelebilir. Bu enerji altında yapılması gereken, öncelikle sakin olmak, sizi etkileyebilecek kişi ve olaylardan uzak durmaya çalışmaktır. Ailevi ilişkilerinizde beklenmedik ve oldukça tedirgin edici tartışmalar, huzursuzluklar yaşanma ihtimaline karşı lütfen birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalınız. Eğer sorunlarınız varsa, uzun zamandır düşünüyorsanız yeni bir yere taşınabilirsiniz veya bu konuda önümüzdeki aylarda bazı değişimler yaşayabilirsiniz. İş yaşamınızla ilgili sorunlarınız ev içersinde iletişim bozukluklara yol açmaması için lütfen daha dikkatli olalım. Birisiyle aynı evi paylaşmak gibi bir düşünceniz varsa. Bunu lütfen tekrar gözden geçiriniz. Ev satın almak, kiralamak konusunda bugünlerde araştırma yapmayı, mümkünse daha sonraya ertelemeniz yerinde olur.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları