ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Takdir Edilir Kampanya


 

Greenpeace'in Kuzey Kutbu'nun korunması için başlattığı kampanyaya katılan ünlü pop yıldızı Murat Boz, kampanya için çekilen filmin Türkçe seslendirmesini yaptı.

KAMPANYA KLİBİ

17 Temmuz 2012, İstanbul – Ünlü pop yıldızı Murat Boz, Kuzey Kutbu'nun korunması için Greenpeace'in kampanyasına destek verdi. Kuzey Kutbu'nda petrol aramalarına ve endüstriyel balıkçılığa karşı koruma alanı oluşturulmasını amaçlayan kampanya kapsamında çekilen kısa filmin Türkçe seslendirmesini Murat Boz yaptı. Filmde, iklim değişikliğinin etkileri nedeniyle Kuzey Kutbu'nu terk edip büyük bir kente gelmek zorunda kalan bir kutup ayısının öyküsü anlatılıyor. Filmin İngilizce orijinalinde ise seslendirmeyi İngiliz aktör Jude Law yapmıştı.

Ünlü İngiliz müzik grubu Radiohead'in de destek verdiği video'da grubun 'Everything in its right place' şarkısı fon müziği olarak kullanıldı. Film, www.SaveTheArctic.org/tr adresinden izlenebilir.

 

Kampanya ile ilgili konuşan Murat Boz, "Hoyrat davrandığımız dünyamız, bize ve üzerinde yaşayan her canlıya hep cömert oldu. Ama aç gözlü şirketler kendi çıkarları için hem ona hem de üzerinde yasayan canlılara tehditler savuruyor, hatta onları yok ediyor. Kuzey Kutbu her geçen gün biraz daha eriyor. Son 30 yılda Kuzey Kutbu'ndaki buzulların %75'ini kaybettik. O engin beyazın içinde yaşayan eşsiz türlerden birisi olan kutup ayılarının yaşamları tehdit altında. Buzulların erimesi sadece kutup ayıları, balinalar ve bölgede yasayan diğer canlıları değil, tüm dünyayı tehdit ediyor. Kuzey Kutbu'nun erimesine dur demezsek, tek kaybeden kutup ayıları olmayacak. Yaşam hakkı kutsaldır ve bu sadece bizler için geçerli değil. Bu bölge, insanoğlunun hırsına ve mezalimine daha da açık hale gelmeden harekete geçmeli ve sesimizi yükseltmeliyiz. Bu öyle büyük bir fırsat ki, sonunda atılacak adımlarla kurtulan biz olacağız" dedi.

İmzalar Kuzey Kutbu'na yerleştirilecek

Greenpeace'in Kuzey Kutbu'nun korunması için başlattığı kampanyada bugüne dek 800 binin üzerinde imza toplandı. İmza sayıları bir milyona ulaştığı zaman Greenpeace, imzaları Kuzey Kutbu'nda buzların 4 km altında deniz yatağına yerleştirecek. Dünya gençlerinin tasarladığı bir bayrak da imzaların üzerinde yer alacak. İsimlerinin Kuzey Kutbu'na yerleştirilmesini isteyen herkes www.SaveTheArctic.org/tr sitesinden imza kampanyasına katılabilir.

Kampanyaya dünya çapında da ünlü isimler destek veriyor: 'Zeyna' rolü ile tanınan Lucy Lawless, Beatles üyelerinden Paul McCartney, ünlü İspanyol yönetmen Pedro Almodovar, aktörler Javier Bardem, Robert Redford, Jude Law, aktris Penolope Cruz ve Radiohead grubunun solisti Thom York bu isimler arasında.

Detaylı bilgi için:

Gülçin Şahin, Greenpeace Akdeniz İletişim Sorumlusu, 0 530 963 10 91

gulcin.sahin@greenpeace.org

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

bu dünya hepimizin hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız

nıluferdonmez - 24-07-2012 02:40
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları