ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Swarovski'den Sonbahar-Kış 2012/13 Koleksiyonu


 

 

Kendi adını taşıyan ışıltılı kristal takı ve aksesuar koleksiyonlarının yaratıcısı ve moda dünyası ve mücevher tasarımlarında kullanılan kesme kristallerin üreticisi Swarovski'nin, 2012/13 Sonbahar-Kış Koleksiyonu "Kingdom of Jewels", özel bir davetle tanıtıldı.

Gelenekseli ve modernizmi bir araya getiren coşkulu tarzıyla farklı kültürleri temsil eden bir ilham perisinden esinlenerek hazırlanan "Swarovski Kingdom of Jewels" koleksiyonun tanıtım daveti; İstanbul'un en ihtişamlı binalarından biri olan Avusturya Başkonsolosluğu-Palais Yeniköy'de gerçekleştirildi.

 

 

Avusturya Başkonsolosu Paul Jenewein ve eşi Mary Jenewein'in ev sahipliğinde düzenlenen davete, Swarovski Kreatif Direktörü Nathalie Colin, Swarovski Türkiye Ülke Müdürü Aslı Tezcan, Paris ve İşviçre'den davete katılan Swarovski'nin üst düzey yetkililerinin ve çeşitli ülkelerden yabancı basın mensuplarının yanı sıra aralarında Selin Habbab Özkaynak, Esra Oflaz Güvenkaya, Gül Saygı, Bennu Gerede, Burcu Güneş, Sitare Akdilek, Esin Moralıoğlu, Melisa Çakarlar, Hatice Aslan, Bahar Korçan, Özlem Süer, Handan Öney ve Fulya Eyilik'in olduğu moda, tasarım ve cemiyet hayatından tanınmış isimler katıldı. Konuklar arasında bulunan Burcu Esmersoy, Burcu Güneş, Elif Gönlüm, Ayşe Kucuroğlu, Gül Saygı, Pınar Tezcan Özçapkın, İdil Unan, İnci Türkay ve Sibel Tüzün davette Kingdom of Jewels koleksiyonundan takıları ile göz kamaştırdı. Kokteylle başlayan ve yeni koleksiyonun sunulduğu mini defileyle devam eden davette, Rock ve barok temaların öne çıktığı koleksiyon davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Davetliler, defile sonrası özel olarak hazırlanan "Kingdom of Jewels" odasında sergilenen kadın ve erkek takı ve aksesuarlarından ve saatlerinden oluşan 160 parçalık koleksiyonu yakından inceleme fırsatı da buldu.

 

Swarovski Kreatif Direktörü Nathalie Colin, yaratıcısı olduğu koleksiyon için: "Kendine has özellikleriyle geleneksel düşünce ve değerleri alt üst eden, "rock şık" tarzı benimseyen bir ilham perisinden esinlendim. İsyankâr ve kendine güvenli, tarzını özgürce yaratan genç bir kadın. Takıları da kendisiyle mükemmel uyumlu: orta çağ, doğu ve hatta Shakespeare döneminden izler taşıyan çizgiler avant-garde ve rock esintili sanatsal bir tarzı, diğer bir deyişle Rock'ın Asaletini yansıtıyor" dedi.

Swarovski'nin "Entertainment" (Eğlence) temasının devamı niteliğindeki 2012/13 Sonbahar/Kış Koleksiyonu, ruhuna uygun olarak "Kingdom of Jewels" olarak adlandırıldı. Koleksiyondaki parçalar davetlileri takı ve aksesuarların son dönemin modası rock ve barok vurgularla asalet kazandığı bir krallığa doğru yolculuğa çıkarttı.

KOLEKSİYON BİLGİSİ

KINGDOM OF JEWELS

Swarovski 2012/2013 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Koleksiyon, ataları geçmişin sanatçılarına ve Doğu krallıklarına dayanan modern ve genç bir kadının hem kozmopolit hem de modayı yakalayan tarzını yansıtıyor. Gizemli kadın kahramanımız günümüz kadınının çok yönlülüğünü yansıtan modern ve özgür kişiliğiyle öne çıkıyor. Bu bir DJ, bir blog yazarı, bir tasarımcı ya da bir ressam, ve hatta geleceğin ünlü bir şarkıcısı olabilir.

 

Koleksiyonun oluşturulmasında elektro rock ve görsel sanatlardan ilham alan Kreatif Direktör Nathalie Colin bizleri minimalism ve modernizmden etkilenen zengin, barok bir dünyaya götürüyor.

 

Eski zamanlarda takı taşlarında yaygın kullanılan bir şekil olan üçgen bu sezon da sıkça karşımıza çıkıyor. Swarovski'ye özel façetalı kesimiyle bu sembol birçok takı seti ve tasarımında farklı formlarda tekrarlandı. Renk paletinde göz alıcı yakut kırmızısı, büyüleyici zümrüt ve derin safir mavisi, yer altından vurgular taşıyan koyu renkler ve opak etkilerle biraraya getirildi.Nesilden nesile geçen bir hazine gibi bu koleksiyon hem antik hem de modern etkiler taşıyor. Asya'nın mirası, tarihi vurguları, zengin renkleri ve koyu tonları özgürce,yan yana kullanıldı. Ayrıca danteller, işlemeler ve altın, gümüş ve eskitilmiş ya daparlatılmış metaller de takılara vintage bir hava katıyor.

 

Bu koleksiyon Swarovski'nin kristal kesim uzmanlığını ve lüks takı yapımı konusundaki teknik bilgisini başarıyla biraraya getiren parçalardan oluşuyor. Orta çağdan ve doğudan esintiler taşıyan bu tasarımlar hayatın her alanındaki kadınlara ilham vermeyi ve onları günün trendlerini kaçırmadan kendi hikayelerini ve kişisel tarzlarını ifade etmeye cesaretlendirmeyi amaçlıyor. Koleksiyonda takı geleneğinin seçkin mirası,modern tasarımın kültür ve zaman engeli olmadan yaratıcılığını özgürce ortaya koymasına izin veriyor.

 

Vizyoner bir mucit olan Daniel Swarovski, 1895 senesinde kristal mücevher taşlarını kesmek ve parlatmak için daha yeni geliştirdiği makinesiyle birlikte Avusturya, Tyrol'daki Wattens kasabasına taşınmıştır. Moda dünyasında devrim yaratan bu başlangıç noktasından sonra Swarovski, moda, mücevher ve yakın zamanlarda da aydınlatma, mimari ve iç dekorasyon alanlarında kullanılan hassas-kesim kristal üretiminde dünya lideri konumuna ulaşmıştır. Bugün şirket hala beşinci nesil aile üyeleri tarafından yönetilmekte olup dünya çapında yaklaşık 26,100 çalışana, 120'den fazla ülkede ofise ve 2011 yılındaki 2,22 milyar Euro ciroya ulaşmıştır. Swarovski'nin iki temel faaliyet alanı vardır: Birincisi, endüstriye komponent üretmek ve satmak, ikincisi de tasarım-temelli bitmiş ürünler yaratmaktır. Swarovski kristalleri, uluslararası tasarımın vazgeçilmez bir bileşeni haline gelmiştir. Şirket, 1965 senesinden beri gerçek ve imitasyon hassas-kesim yüksek kalitedeki ürünleriyle mücevher endüstrisine hizmet etmektedir. Swarovski'nin şirketin özündeki yaratıcılığı sergileyen, kendi markalarıyla pazara sunduğu, aksesuar, mücevher ve ev dekorasyon ürünleri, önemli tüm moda merkezindeki 2,200'den fazla perakende satış dükkanında satılmaktadır. Swarovski Crystal Society (SCS)'nin ünlü kristal heykellerine meraklı koleksiyoncularının dünyadaki üye sayısı 300.000'e yaklaşmıştır. Wattens'teki multimedya kristal müzesi Swarovski Kristallwelten, Swarovski'nin yenilik ve ilham dolu evreni şerefine 1995 senesinde açılmıştır.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları