ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Stilinizi Öğrenin!

Nasıl görünmek istediğimize karar vermeden önce kim olduğumuzu bilmemiz gerekir.

Kendi stilinizi bulmakta zorlanıyor musunuz?


Eğer stilinizi ve kendinizi anlatmanız için altı ile on kelime kullanmanız gerekse bunu yapabilir misiniz? Zarif, eğlenceli, ciddi, soğukkanlı, pratik, hırslı olduğunuzu söyleyebilir misiniz?

Bu büyüleyici egzersiz kendinizi tanımanız ve bu sayede eşsiz kişisel görünümünüzü bir araya getirmeniz için temel bir dayanaktır. Bunun sebebi nasıl giyinmek istediğimizi yada nasıl görünmek istediğimizi bilmeden önce kim olduğumuzu bilmemiz gerektiğidir.İç gözlem konusunda ne kadar iyisiniz?


Nereden başlayacağınızı bilmeniz açısından, özellikler ve nitelikleri içeren uzun bir liste yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu herşeyin daha kolay olmasını sağlar. Bazı insanlar eğlenmekten çok hoşlanırlar ve bu listeyi 10 maddeye indirmek için mücadele ederler. Bunun yanında bazıları da bir yada iki madde yazmayı bile çok zor bulurlar. İç gözlem hepimizin yapmaya alıştığı bir şey değildir. Bu yüzden bu egzersiz o kadar kolay değildir ama kadınların kendilerini keşfetmeleri açısından eğlenceli olabilir.

Nasıl bir izlenim bırakıyorsunuz?

Sizi ilk defa gören bir insanı düşünün. Sizce hakkınızda nasıl bir izlenime kapılıyorlar? Zarif, klasik, kendine güvenen, ince ve şık birini mi görüyorlar? yada sizin dinamik, profesyonel, özgür ve cana yakın birini mi görüyorlar? Yada sizi modası geçmiş kıyafetler giyen, dağınık, pasaklı biri olarak mı algılıyorlar?
Kişisel marka kolaylaştırır

Hatırlayın, bir insan sizi ilk gördüğünde bakacağı ilk şey dış görünüşünüzdür. Ve ilk izlenim için sadece tek bir şansınız vardır.  Kıyafetler dünyayla iletişime geçmemiz için sözsüz araçlardır. İyi haber, eğer bunu akıllıca yaparsak insanların bize olan saygılarını etkileyebiliriz. 'Kişisel Marka' kullanılan süslü bir kelimedir ve anlatmak istediği tek şey kendimizi bilmek ve beraberinde kendimizi 'paketlemek'tir. Bilinçli bir şekilde giyinirsek doğru insanların ilgisini çekebilir ve hayatımıza doğru fırsatların girmesine neden olur.

 

Gelişmeye devam edin
Bu egzersiz sürekli geliştiğimiz için zaman zaman çok yararlıdır. Eğer gelişmiyor olsaydık hayatımızın ne gibi bir amacı olabilirdi? Giyinme tarzımızı güncellemek hayatta nerede durduğumuzu bilmemize yardımcı olur ve gelişmemize yardımcı olur.       

"Moda kurbanı" gibi değil "güncel" durun

Hiçbirimiz moda kurbanı gibi görünmek istemeyiz o yüzden trend olan kıyafetlerin güncelliğini de kontrol etmelisiniz. Ne zamandan beri saç stilinizi değiştirmediniz? En son ne zaman kıyafetlerinize yada makyaj malzemeleriniz renklerine baktınız? Hayattaki herşey değişiyor ve bizimde değişmemiz şart. Bilgisayarımızı, yediklerimizi değiştiriyoruz ama görünümümüzü pek sık değiştirmiyoruz.

Kendine güven ve kişisel gelişim

Kıyafetlerimizin bizi taşıması ve desteklemesi gerekir. Yeni bir işe başlıyorsak yada terfi bekliyorsak yada insanların ilgisini üzerimize çekmek istiyorsak, kıyafetlerimiz bunu yapmamız için bize güven verir. Yeni anlaşmalar yaparken kıyafetlerimiz bizi destekler ve bize amacımızı hatırlatır.

Kıyafetlerinizi kasıtlı giyin

Kıyafetleriniz içinizdeki güven ve yaratıcılığı uyandırır. Kıyafetlerinizi değiştirin ve hayatınızı değiştirin!

 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

günümüzde geçim artık zorlaştı stili bir tarafa bırakıp evim de ne varsa ,onları giyiniyorum .

cenan - 11-03-2011 11:11
stilim belli sabit fikirliyimdir

1904 - 30-06-2010 05:09
benim stlim bana yeter


hera.zeus - 19-06-2010 12:05
öğrenmemize gerek yok kendimizin çizdiği bistil vardır

esmossa - 01-04-2010 07:17
herkesin mutlaka bir sitili vardır.

gungem - 23-03-2010 04:20
bu zaman stille uğraşma zamanı değil bu dünya nasıl olsa geçiyo.ötekine hazırlık zamanı arkadaşlar stilmiş eskiden dtil diye bişeymi vardı;)

derviş - 20-03-2010 10:52
giyimin hayatımızdaki yeri çok önemli

nevince - 11-03-2010 05:32
stil sahibi olmak modayı takip etmekten daha önemli bence

dimple1905 - 10-03-2010 03:05
benim stilim rahat ve spor giyim...
bu kadar basit

gungem - 10-03-2010 09:10
dikkatli okuyup uygulamalı

naime - 09-03-2010 05:36
faydalı bilgiler

mehtap - 09-03-2010 05:31
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları