ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Sözün Bittiği Yer!Antalyada yaşadığı 18 hamileliğide düşükle sonuçlanan genç kadın, 19'uncu hamileliğinde muradına erdi

Antalya'da 17 yıllık evlilikleri süresince 18 defa hamile kalan, her seferinde düşük ve ölü doğum nedeniyle bebeğini kaybeden Meryem Şimşek, 19'uncu hamileliğinde erkek bebek dünyaya getirdi.

Alınan bilgiye göre, Aksaray'da yaşayan ev hanımı, 39 yaşındaki Meryem Şimşek ile 41 yaşındaki demir ustası Şenol Şimşek, 17 yıl önce evlendi. Evliliklerinin ilk yılında hamile kalan Meryem Şimşek, 3 aylık hamileyken düşük yaptı. İlk bebeğini düşürmenin acısını yaşayan Şimşek, belirli periyotlarda 17 defa daha hamile kaldı, ancak düşük ve ölü doğum nedeniyle bebek sahibi olamadı.

Anne olma umudunu hiç kaybetmeyen Şimşek, düşük tedavisinde aldığı ilaçlar nedeniyle bir ara 160 kilo ağırlığa kadar çıktı. Özel bir hastanede düzenli tedavi gören Şimşek, önce sıkı bir diyetle 6 ayda 30 kilo verdi ve 130 kiloya düştü. 6 aylık diyet programının ardından 19'uncu defa hamile kalan Şimşek, 3 kilo 200 gram ağırlığında sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.
Bebeğinin ismini Muhammet Güray koyan Şimşek, yaşadıklarını 'Sözün bittiği yer' olarak tanımladı.
'Yaşadıklarımız rüya gibi'

Gebelik tedavisini yürüten Op. Dr. Güray Ünlü sayesinde anne olduğunu anlatan Şimşek, bu nedenle bebeğine 'Güray' ismini verdiğini ifade etti.

Anneliğin tarif edilemez bir duygu olduğunu dile getiren Şimşek, yeni doğan bebeğinin yüzüne baktığında kaybettiği bebeklerini gördüğünü söyledi. Hayatının en mutlu günlerini yaşadığını belirten Şimşek, 'Yaşadıklarımız adeta bir rüya gibi. Bu rüyadan bir gün uyanacağım diye çok korkuyorum. Bebeğimi kucağıma alacağım günü yıllardır bekliyordum. Onu kucağıma ilk aldığımda hüngür hüngür ağladım' dedi.

Kaybettiği bebeklerden 3'ünün ikiz olduğunu belirten Şimşek, 'Düşük ve ölü doğum nedeniyle kaybettiğim bebeklerimden 5'inin kız, 9'unun erkek olduğunu öğrendik. 7'sinin cinsiyetini bile öğrenemedik' diye konuştu.

Bir ara anne olmak için umudunu kaybettiğini anlatan Şimşek, şunları kaydetti:

'Doktorlar neden düşük yaptığımı ve neden erken doğum nedeniyle bebeklerimin öldüğünü bana açıklayamıyorlardı. Ama sürekli bebeklerimi kaybetmek beni yıkıyordu. İnsanlar evlat acısını bir defa yaşarken ben nefesini bile hissedemediğim 21 evladın acısını yaşadım. Umudumun tükendiğini hissettiğim anlarda eşim beni sürekli motive etti ve bir gün bebek sahibi olacağımıza inandırdı. Eşimin bu desteği olmasaydı anne olma isteğinden yıllar önce vazgeçebilirdim.'

İçindeki anne olma isteğinin hiç bitmediğini ve bu sayede sonunda hayalini gerçekleştirdiğini anlatan Şimşek, 'Bana herkes 'İkinci defa anne olmak ister misin' diye soruyor. Ben de 'Kız çocuk dünyaya getirmek istiyorum' yanıtını veriyorum'dedi.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

her şey gönlünüzce olsun .

nıluferdonmez - 10-08-2011 03:22
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları