ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Skolyoz Hastalığı Fotoğraf Yarışması

Skolyoz Destek Grubu tarafından, Skolyoz Hastalığını en düşük zararla atlatabilmek ve sağlıklı bir omurgaya sahip olabilmek için halkın bilinçlendirilmesi amacıyla bu yıl bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Halk arasında Omurga Eğriliği adıyla bilinen ve her 10 kız çocuğundan birinde görülen hastalık, ülkemiz de ortalama 2.5 milyon kişi tarafından yaşanıyor.

Skolyoz (Omur Deformitesi) hastalığı ile ilgili toplumun bilinçlendirilmesi ve erken teşhisin önemini vurgulamak için düzenlenen yarışmaya katılan farklı yaş grubundan amatör ve profesyonel sanatçılar, fotoğraflarını bu anlamlı yarışma için sergileyecekler. Genellikle travma, doğumsal gelişim bozukluklarına bağlı olarak gelişen hastalıkta olguların %80'i nedeni belli olmayan İdiyopatik Skolyoz adıyla baş gösteriyor. Teşhisi kolay ve 18 yaşından önce tanısı yapılabilmiş olan hastalıkta, özel korse, düzenli skolyoz egzersizleri ve rehabilitasyon programlarıyla herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, problem ortadan kalkabiliyor.

Yarışmada,  birinci olan fotoğraf sahibi; ünlü ressam Yeşim Ayşem tarafından yapılan çok önemli bir eser ve Türkiye'nin başarılı moda dergisi Vogue için 1 yıllık abonelik kazanacak. Aynı zamanda vücudumuzu ayakta tutan normal ve sağlıklı bir omurga için Formed Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nden 10 seanslık bir Schroth tedavisine hak kazanacak.

İkincilik ödülüne sahip olan fotoğraf sahibi ise, Türkiye'nin başarılı yoga stüdyosu olan YogaŞala'dan 4 seanslık Skolyoz Yogası eğitimi ve Formed Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından skolyoz taramasına girme şansına sahip olacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler, 30 Haziran'a 2010 tarihine kadar info@skolyoz-forum.com adresine başvurularını gerçekleştirebilir.


 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

daha önce duymadığım bi hastalık

emineburak - 29-08-2010 03:18
ilğinc bır hastalık


saniyekaradag - 11-08-2010 12:35
ilk defa duyduğum bir hsatalık

Marmelat - 13-07-2010 05:37
çok değerli bir bilgi herkesle paylaşmak lazım


cenan - 01-07-2010 01:05
bayağı yaygınmış ama böyle bir hastalığın varlığından haberim yok bilgi sahibi oldum teşekkürler

naime - 16-06-2010 11:32
hiç duymamıştım bende bu hastalığı çok ilgiyle okudum

1904 - 16-06-2010 11:26
bu hastalığı hiç duymamıştım bilgi sahibi oldum yarışmaya katılacaklara başarılar

mehtap - 15-06-2010 12:08
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları