ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Selüliti yok eden 3 egzersiz

 

Hayalinizdeki bikini vücuduna kavuşmanın vakti gelmedi mi? Bu yaz bacaklarınızdaki ve kalçalarınızdaki portakal kabuğu görüntüsünden kurtularak korkusuzca bikini giymek istiyorsanız, bu 3 egzersizi mutlaka uygulayın. Selüliti yok eden bu hareketler, daha sıkı bacak ve kalçalara sahip olmanıza da yardımcı olacak.

İşte selüliti yok eden 3 egzersiz...

 


Bacaklar açık çömelme (Plie squat)

Pek çok kas grubunu aynı anda çalıştıran çömelme hareketi, selüliti yok ediyor. Bu hareketi için ilk olarak ayakta dik bir pozisyon alın ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bacaklarınızı açarken ayak parmaklarınız dışarıya doğru bakmalı. Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin, belinizi ve sırtınızı dik tuttarak dizlerine doğru çömelin. Tekrar ayağa kalkarken kalçalarınızı sıkmayı unutmayın.

En hızlı göbek eritme hareketleri


Köprü hareketi (Booty bridge)

Kalçaları sıkılaştıran köprü hareketi için ilk olarak ayak tabanlarınız yere yapışık şekilde sırt üstü uzanın . Ellerinizi avuçlarınız yere değecek şekilde vücudunuzun iki yanına yerleştirin. Ayaklarınızdan güç alarak omuzlarınızı yerden kaldırmadan poponuzu havaya kaldırın. Poponuzu havaya kaldırırken hafifçe sıkın. Hareketi seri bir şekilde tekrarlayın.

Göbek ve kalça eritmek için tek hareket


Dağ tırmanışı (Mountain hiker)

Vücuttaki pek çok kas grubunu aynı anda çalıştıran bu egzersiz, selülite savaç açıyor. Bu hareketi uygulamak için şınav pozisyonu alın. Karnınızı sıkarak önce sağ dizinizi olduğunuz yerde göğsünüze çekin ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol dizinizle de yapın ve 1 dakika boyunca olduğunuz yerde sıçramaya devam edin.

Mükemmel popo için tek hareket

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları