ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Şarkıdaki Kelimelere Yasak


Ajda Pekkan'ın içinde 'sarhoş' ve 'meyhane' kelimelerinin geçtiği şarkılara yasak getirildiği belirtildi.

Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen konserde, Ajda Pekkan'ın içinde 'sarhoş' ve 'meyhane' kelimelerinin geçtiği şarkılara yasak getirildiği belirtildi.

Fatih Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri kapsamında sahneye çıkan çıkan "Ali Akcan ve Arkadaşları"nın konseri, 'Ramazan ruhuna uygun olmayan' şarkılar barındırdığı gerekçesiyle iptal edildi.

Ali Akcan, Facebook üzerinden yazdığı bir yazıda, Ajda Pekkan'ın iki şarkısının konser öncesi repertuvardan çıkarılarak konserin iptal edildiğini belirtti.

Ali Akcan tarafından paylaşılan yazı şu şekilde:

''Bilindiği üzere 22 Ağustos 2011'de Fatih belediyesi, Sultanahmet meydanında 22:30'da "Ali Akcan ve Arkadaşları" olarak konsere çıkacaktık, Erdi, Caner, Levent ve ben konser alanına gittik, enstrümanlarımızın ve mikrofonlarımızın sounduna baktık ve Ayla Dikmen'in "Anlamazdın" şarkısının yarısını söyledik, sound güzeldi, tamam dedik, kestik ve mikrofonda "devamı konserimizin başlama saati, 10:30'da dedik" kulise geçtik.

Bu güzel konser için 16 şarkı seçmiştik ve konser alanında yaklaşık 1000 kişi vardı...

Ve az sonra organizasyondan Mehmet isimli biri geldi, repertuvarı görmek istedi, ben de verdim kendisine, bir kaç dakika sonra bu kişi yanımıza geldi..
Ajda Pekkkan'ın 1973 yılında söylediği "Kimler geldi kimler geçti" şarkısında ki "Bilmem ki bu akşam sen de bir hoş musun içmeden hatıralardan SARHOŞ MUSUN" kelimesinin "Ramazan ayına uygun olmadığı" gerekçesiyle repertuvardan çıkarılmasını istedi, biz de "tamam, sorun değil, madem öyle bir hassasiyetiniz var, çıkaralım" dedik, "ayrıca bir şarkıyı daha çıkarın dediler" O da yine Ajda Pekkkan'ın ( Ve Grup Gündoğarken'in) 1987 yılında söylediği bir şarkı "Sen benim şarkılarımsın"dı.
Bunları şarkıları sahnede okumayın dediler, buna da "peki" dedik, çünkü repertuvarımızda oldukça şarkı vardı, yerine başka şeyler söyleyebilirdik. Aradan 5-10 Dakika geçti, ve bizim konserimizin İPTAL edildiği söylendi...

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

tercihler çok önemli tabi

güliz - 06-09-2011 09:48
yapılan şey hiçde doğru değil ,saygısızlık

nıluferdonmez - 02-09-2011 10:04
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları