ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Sahibini Zayıflatan Robot

ABD'de kullanıcıların boy ve kilo orantısını takip eden, yediklerinin kalorisini takip edip sahibini zayıflatan Autom isimli bir robot yapıldı.

Hong Kong'taki teknoloji fuarında tanıtılan Amerikan yapımı robot Autom'un, zayıflamaya yardımcı olduğu açıklandı. 38 santim uzunluğundaki robot, gün boyunca yenilen her şeyin kalorisini hesaplıyor ve sahibine özel bir diyet programı sunarak kişinin kilo vermesinde etkili oluyor.

Her yenilen, içileni takip eden Autom, kullanıcıya ne kadar kalori aldığını, ne kadarının fazla olduğunu da söylüyor . Diyete yardımcı olmanın yanı sıra kullanıcının zayıflaması ve  sağlıklı  beslenmesi için bilgiler de sunan robot, Amerikan aksanı ve kadın sesiyle sahibiyle konuşuyor.

Fiyatı 500 dolar

Kullanıcılar kilo ve boylarını robotun ekranına girerek, daha sonra ne kadar kilo vermeleri gerektiği konusunda bilgi alıyor. Autom aynı zamanda kullanıcısını kilo vermesi konusunda motive ediyor. Amerikan pazarına bu yıl içinde gelmesi beklenen  Cory Kidd firmasına ait robot, 500 dolardan  satışa  çıkarılacak.

Dünyada giderek artan obezitenin önüne geçmek için üretilen Autom, mavi gözleriyle sahibine bakıyor ve İngilizce, "Merhaba, ben Autom'um! Benimle konuşmak için düğmelerimden birine basın " diyor. ABD'de yükselen obezite karşısında 80 milyar dolarlık bir 'kilo kaybetmeyi sağlayan ürün ya da hizmetler' ile ilgili bir  pazar  oluşmuş durumda.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

okadar gıdalarla oynanırsa olacağı bu

emineburak - 29-08-2010 03:30
bizim türk insanı televizyon varken onu karşısına alıpta düğmesine basıpta konuşmaz


cenan - 20-06-2010 08:20
:S

hera.zeus - 19-06-2010 12:07
çok ilgi göreceğine şüphem yok

1904 - 17-06-2010 08:44
güzel bir buluşumarım başarılı olur

mehtap - 30-04-2010 01:18
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları