ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Saçlarınızı Şekillendirin!


Kıvırcık saça sahip kadınlar düz saç, düz saça sahip kadınlar ise kıvırcık saçları olsun isterler. Bu artık mümkün! İşte kıvırcık ve düz saça sahip olamanın püf noktaları.

Kıvırcık Saç
Kıvırcık saçlar çabuk kurumaya eğilimlidir. Çünkü saç kökleri dümdüz yatmak yerine kalkık durur. Böyelece hasara karşı korunamayan saç telleri kolayca nem kaybedebilir.

Kesim: Çene ve boyun kemiğine uzanan katlar kestirmelisin. Sakın bu saç dokusu için bakımı oldukça zor olan kısa kaküller yaptırma, donra pişman olursun.

Şekillendirme: Buğday proteini içeren bir ürünü(saç SPA'sı için) ıslak saçlarının ortasından başlayıp uçlarına doğru uygula. Saç ıslakken genişleyen buğday proteini, saç kuruduğunda bukle ve dalgaları sabitleyecekşekilde daralıyor. Sonra parmaklarını yardımıyla bukleleri döndürerek yüzünden uzaklaştırabilirsin. Saçlarının doğal kurumasına izin ver ama akşam dışarı çıkarken saç maşası kullanman yeterli olacaktır.

Düz Saç
Düz saçta proteinler eşit şekilde dağıtılmıştır, bu yüzden ışığı daha kolay yansıtır ve parlak görünür. Saç kütikülleri düz olduğu için nemi hapseder; bunun sonucunda düz saçlar kuru olmaktan ziyade yağlı olur.

Kesim: Saç tellerin kalınsa, kuaföründen boyun kemiği veya göğüs hizasında küt bir kesim istemeni öneriyor. Yüz hatlarını yumuşatan bu kesim daha genç hörünemi sağlar. Saç tellerin ince ise, o zaman saçına hareket katmak için uzun katlar kestirmelisin. Saçının sağlıklı görünmesi içinuçlarından altı ya da sekiz haftada bir kırıkları aldır. Kırık saç uçları düz saçlarda daha çok belli olur.
Şkeillendirme: Islak saçına golf topu büyüklüğünde saç köpüğünü uygularken saçının diplerine yoğunlaş. Saçı bölümlere ayırıp fön makinası ile kuruturken yuvarlak bir saç fırçası ile taramaya devam et. En sonunda bezelye tanesi büyüklüğünde bir parça onarıcı bakım serumu saç uçlarına sürersen daha düzgün görünür. Daha elegan bir görünüm için, saça parlaklık veren iki ya da üçdamla serumunu bezelye tanesi kadar şekillendirici kremle karıştır. Daha sonra saç uçlarına güzelce yedir. Düz bir fırça ile tarayarak kurutup en sonunda saç maşası ile şekil verebilirsin.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

bende kıvırcık saçlara sahibim bakımı zordur ama saçlarımı seviyorum

güliz - 04-09-2011 07:21
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları