ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Saçlara Göre Bakım Ürünleri

Saç bakım malzemelerinizi saç tipinize göre belirleyin.

İnce telli saçlar
Derin temizleyici bir şampuan ile sadece uçlara uygulanacak hafif bir saç kremi etkili olur. Saçı kuruttuktan sonra zayıf telleri güçlendirecek içerisinde vitamin olan bir jel ya da köpük kullanmayı deneyebilirsiniz. Kesinlikle yoğun, silikon içeren serumlardan uzak durun. Şekillendirmede ise, doğal dalgalar verecek maşalar kullanabilirsiniz.

Hacimli saçlar
Saçınızı yıkarken nemlendirici etkiye sahip şampuan ve saç kremi kullanın. Ayrıca, şekillendirmede içerisinde amino asit kullanıldığı taktirde saçta elektiriklenme en aza indirilir. Maşa ve düzleştirici gibi saç şekillendirici aletlere olumlu cevap veren saç tiplerinden biri olan hacimli saçlarda tek dikkat etmeniz gereken çok kısa katlara sahip olmamak ve saçlarınızı tararken seramik fırçalar kullanmak.

Zarar görmüş saçlar
Saç bakımında özellikle vitamin ve mineral içerenlerden yana tercihinizi yapmalısınız. Bu ürünler saçınızı temizlerken, güçlenmesine ve kendi kendini tedavi etmesine yardımcı oluyor.

Kıvırcık saçlar
Saçın ihtiyacı olduğu doğal yağ dalgalardan dolayı yayılamadığından köklere de zarar vermeye başlıyor. Bu yüzden saçınızı yıkarken yoğun protein içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Haftada bir kez gerçekleştireceğiniz nemlendirici maskeler kuruluktan dolayı soyulmuş kafa dersinde yumuşamaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, saça ıslakken hafif jel ya da saç serumu uyguladıktan sonra kurutup şekillendirin, dalgaları belirgenleştiren bir sprey ile tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

şaç bakım ı çok önemli yoksa cadı gibi saçlara sahip olabilirsiniz

emineburak - 27-08-2010 02:41
avon bir numara

saniyekaradag - 11-08-2010 12:32
eletrikleniyor benim saçlarım, beni uğraştırıyor

Marmelat - 13-07-2010 05:39
saç bakımı bilinçli yapılmalı güzel bilgiler

naime - 24-06-2010 12:54
faydalı bilgiler

mehtap - 22-06-2010 02:04
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları