ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Saç Yıkayan Etrafı Gezdiren Yatak

Robot teknolojileri alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla dikkat çeken Panasonic, bakıma muhtaç yaşlı insanlar ve sağlık hizmeti veren kurumların kullanımına sunacağı robotik yatak ile günlük yaşamı daha da kolaylaştırıyor.
   
Kurucusu Konosuke Matsushita'nın “İş faaliyetlerimizde kendimizi topluma ve insanların refahına adayarak, dünyadaki yaşam kalitesini yükseltmeliyiz” ilkesine bağlılığını bugün de sürdüren Panasonic, ihtiyar veya çeşitli sebepler sonucu hareket kabiliyetini kısmen ya da tamamen kaybetmiş insanların daha rahat ve bağımsız bir günlük yaşama kavuşmaları için yepyeni bir ürün geliştirdiğini duyurdu. Elektrikli bir yatağı, tekerlekli sandalye ve saç yıkama robotu ile birlikte tek gövdede buluşturan yeni ürünün prototipleri 29 Eylül  - 1 Ekim arasında Tokyo kentinde düzenlenecek “Uluslararası Evde Bakım ve Rehabilitasyon Fuarı”nda sergilenecek.Saç yıkayan, etrafı gezdiren, elektrikli yatak

İnsan yaşamını kolaylaştıran robotlar yaratma sürecinde sergilediği teknik uzmanlıkla büyük takdir toplayan Panasonic, yeni robotik yatağı hareket kabiliyetinden kısmen ya da tamamen yoksun kalmış insanların ihtiyaçlarını titizlikle inceleyerek tasarladı. Motor ve diğer bileşenlerin son derece az yer tuttuğu basit bir yapıya sahip olan robotik yatak, kullanıcılarına benzersiz bir özgürlük ve kolaylık tanıdığı gibi, bakım çalışanlarının üzerindeki yükü de hafifletiyor.

Hastane ve rehabilitasyon merkezi çalışanlarının talepleri doğrultusunda geliştirilen saç yıkama robotu, Panasonic'in robot el teknolojisi ile yaratıldı. Bu teknolojiye göre, insan elinin sahip olduğu işlevlerden geri kalmayan tam 16 adet robotik parmak saçlar arasında şampuanı eşit olarak yayma ve hafif masaj gibi farklı görevleri yerine getirebiliyor. Ayrıca robotun iki kolu insan kafasını üç boyutlu olarak tarayıp algılayarak farklı kişiler için değişik basınçta masaj ve şampuanlama gerçekleştirilmesini sağlıyor. Böylece masajın türü kişilerin fiziksel özelliklerine uyarlanabiliyor.

Panasonic robot üretme çalışmalarındaki uzmanlığı ile hem bakım sektörü çalışanlarının hem de bakıma muhtaç insanların ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

yatalak hastalarıın hayatını kolaylaştıra bilir tabi bütçeye uygunsa

nıluferdonmez - 05-09-2011 11:04
yok anam ben kendim yıkarım saçımı....

GÜLHAN - 04-01-2011 10:55
denemek lazım..

gülüm42 - 29-12-2010 09:35
ihtiyac sahibi hastalarin alabilecegi bir rakam olsa keske

- 28-10-2010 09:46
hastalar icin iyi fikir fiyatida butcelerine uygunsa bu firsati kacirmamalari lazim

altintop - 24-10-2010 12:06
cok iyi dusunulmus umarim ihtiyaci olan herkesin alabilecegi makul bir fiyata sahiptir

- 20-10-2010 03:03
bakıma muhtaç hastalar için süper birşey ,inşaallah ücretide okadar pahalı değildir,günümüzde mucizevi bir alet gördüğümüzde malum hemen fiatı sorulur

cenan - 07-10-2010 12:08
hastaneler için çok uygun

naime - 06-10-2010 11:24
güzel bir tasarım

mehtap - 06-10-2010 03:03
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları