ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Rüyalarınız sizin hakkınızda ne söylüyor?

 

Rüyanızda sık sık bir şeylerden koşarak kaçtığınızı mı görüyorsunuz? Uçurumdan aşağı düşerken tam yere çakılacağınız anda yataktan irkilerek mi uyanıyorsunuz? Gördüğünüz bu rüyaların hepsinin gerçek bir anlamı var.

İşte gördüğünüz rüyaların anlamları ve sizin hakkında söyledikleri...

 

Rüyada kaçmak

Rüya: Sebebini bilmediğiniz halde arkanıza bakmadan koşuyor ve bir şeylerden kaçıyorsunuz.

Rüyanın anlamı: Gördüğünüz bu rüyanın anlamı yeni bir iş fırsatı, ilişkide tartışma ya da yalnızca sizi rahatsız eden bir duygunun rüyanıza yansıması anlamına gelebilir.

Ne yapmalısınız? Gerçek hayatta neyden kaçıyorsunuz? Uzmanlara göre görülen bu rüya, kişinin depresyon ve anksiyete gibi psikolojik bir problemi olduğuyla alakalıdır. Ne kadar zor görünse de sizi sıkan ve strese sokan tüm kötü düşünceleri kafanızdan atın. Yaşanacaklardan endişe duymayın ve olayları akışına bırakın.

 

Rüyada dişin kırılması ya da düşmesi

Rüya: Dişinizin koptuğunu ya da pek çoğunun kırıldığını görmek.

Rüyanın anlamı: Bu rüya, kendinizi adeta bir korku filmi izliyormuşsunuz gibi gergin hissetmenize neden olur. Rüyada görülen dişin anlamı güç ve güvendir. Rüyada dişinizin kırılması ya da kopması kendinize olan güveninizin azaldığını gösterir.

Ne yapmalısınız?

Kendinize güvenme konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Yapılan araştırma sonuçlarına göre, güven taklidi yaptığınızda bu durum gerçeğe dönüşüyor. Örneğin, yapılan araştırmalarda güven veren bir beden dilinin testesteron seviyenizin yükselmesine ve buna bağlı olarak kendinize daha çok güvenmenize neden olduğu ortaya çıkarıldı. Yapılan bir başka araştırma sonucuna göre, etkileyici bir elbise giymenin kendinizi daha iyi hissetmenize neden olduğu da ortaya koyuldu.

 

Rüyada tuvalete gidememek / tuvaletin yerini bulamamak

Rüya: Etrafta koşturmanıza rağmen bir türlü tuvaleti bulamamak, tuvaleti bulduğunuzda uzun bir kuyruk sırası görmek ya da tuvaletinizi yaptıktan sonra tuvalet kağıdının bittiğini fark etmek.

Rüyanın anlamı: Bu tür rüyalar, sizi sıkan bir arkadaşınıza ya da mutsuz olduğunuz bir işte çalıştığınıza ve bu durumdan kötü etkilenmekten korktuğunuza işaret eder.

Ne yapmalısınız?

Sizi sıkan kişilere karşı 'hayır' demeyi öğrenmelisiniz. Kendi problemlerinin tümünü sizin üzerinize yıkan insanları hayatınızdan çıkarın. Yapılan araştırmalarda herkesi memnun etmeye çalışan kişilerin depresyona ve kilo almaya meyilli oldukları ortaya koyuldu. Bu sebeple etrafınızdakileri memnun etmek yerine ilk önce kendinizi düşünmelisiniz. Çalıştığınız işten memnun değilseniz, sizi daha çok mutlu edecek bir iş arayışına girmelisiniz.

 

Rüyada çıplak olduğunuzu görmek

Rüya: Halka açık bir alada tamamen çıplak olduğunuzu görüyorsunuz ve etraftaki insanlar sizin gizlenmeye çalıştığınızının farkına varmıyor.

Rüyanın anlamı: Bu rüyalar, kendinizi savunmasız hissetiğinizi ve korunmasız kalmaktan korkutğunuzu gösterir. Ancak çıplak olduğunuz için saklanmaya çalışmanız ve bunun kimsenin dikkate almaması, yeni bir iş ya da ilişkinin sizi huzursuz ettiğini gösterir. Eğer rüyada okulun kafeteryasında çıplak olduğunuzu gördüyseniz, bu sizde sosyal endişeler olduğunu gösterir.

Ne yapmalısınız?

Kendinizi yalnız ve korunmasız hissetmemek için bir şeyler paylaşabileceğiniz arkadaşlar edinin. Sorunlarınızı paylaştığınızda içinizdeki tüm kaygı ve endişelerden kurtulacağınızı göreceksiniz.

 

Rüyada sınava hazır olmadığınızı görmek

Rüya: Rüyada okula geri döndüğünüzü ve bir sınavda olduğunuzu gördünüz. Ancak emin olmadığınız bir sebepten dolayı sınava hç hazır değilsiniz ve kendinizi çok kötü hissediyorsunuz.

Rüyanın anlamı: Mükemmeliyteçi misiniz? Bu tür rüyalar, hazırladığınız herhangi bir şeyin üzerinde titizlikle çalışmanıza rağmen bozulmasından kortuğunuza işaret eder. Rüyanızda eğer sınavı bitirdiğinizi gördüyseniz, performansınızla ilgili kaygıya düştüğünüz anlamına gelir.

Ne yapmalısınız?

Mükemmelliyetçi insanlar depresyon ve aksiyete gibi psikolojik hastalıklara daha kolay yakalanırlar. Kendinizi hemen her konuda hata yapacak gibi hissediyorsanız, rahatlamak için kendinize biraz zaman tanıyın. Yapılan araştırmalarda mükemmeliyetçi insanların ölüm oranlarının mükemmeliyet duygusu az olan insanlara göre %50 daha fazla olduğunu ortaya konuldu.

 

Rüyada uçmak

Rüya: Rüyanızda gökte uçuyor, bulutların arasından adeta bir kuş gibi rahatlıkla geçiyorsunuz.

Rüyanın anlamı: Rüyanızda uçtuğunuzu görmeniz, gerçek hayatınızda büyük bir engelin üstesinden geldiğinizi ve rahatladığınız anlamına gelir. Bu tip rüyalarda kendinizi özgür ve sınırların ötesine geçmiş gibi hissedersiniz.

Ne yapmalısınız?

Gelecekteki fırsatlara bakın. Yeni bir işe başlamadan önce yapılacak en önemli adım kendinize güvenmektir. Kendinize güvenerek karşınıza çıkan tüm engelleri aşabilir ve baaşrıyı yakalayabilirsiniz.

 

Rüyada bilmediğiniz bir oda bulmak

Rüya: Bir eve (doğduğunuz ve büyüdüğünüz ev de olabilir) doğru yürüyorsunuz. Bu evin her odasını çok iyi tanıyor ve biliyorsunuz ama birden daha önce hiç görmediğiniz bir odanın olduğunu fark ediyorsunuz. Kapıyı açtığınızda odanın boş olduğunu görüyorsunuz.

Rüyanın anlamı: Rüyada görülen ev sizi sembol eder. Evin her bir odası ise ayrı bir kişilik özelliğinizi simgeler. Evin içinde daha önce hiç görmediğiniz bir oda bulmanız kişiliğinizle ilgili yeni bir şey keşfettiğiniz anlamına gelir. Bu, hiç bilmediğiniz bir özelliğiniz veya tutkunuz olabilir. Bulduğunuz büyük oda, karşınıza çıkacak büyük bir fırsatın habercisi de olabilir.

Ne yapmalısınız?

Bu rüyaların anlamları gerçek hayatta size yeni kapıların açılacağını gösterir. Karşınıza çıkan fırsatları önce tanımlayın. Yeniliklere fırsat tanımak, sizi başarıya götürür. Açık olun ve keşfetmekten çekinmeyin.


Rüyada geç kalmak

Rüya: Toplantıya ya da sevgilinizle buluşmaya gitmek için daha çok vaktiniz olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak alarmınızın çalmadığını ve 15 dakika içinde buluşma yerine gitmeniz gerektiğini fark ediyorsunuz. Telefonunuz çalıyor, trafik bir anda berbat bir duruma geliyor ve aksilik peşinizi bırakmıyor.

Rüyanın anlamı: Bu rüyaların anlamları genellikle gerçek hayattaki hedefelerinize ulaşmayı simgeler. Bir yerlere geç kaldığınız görmeniz, hedeflerinizi gerçekleştirmekte geç kaldığınız için endişe duyduğunuzu gösterir.

Ne yapmalısınız?

Hedeflerinizin ne kadar gerçek ve uygulanabilir olduğunu gözden geçirin. Yapacağınız işe odaklanın, zamanınızı kontrol altına alın ve gerçekten nerede olmanız gerektiğine karar verin. Yapılan araştırmalarda hayattaki hedeflerini yazan ve bunları etrafındaki kişilerle paylaşanların başarıya ulaşmada çok daha etkili olduklarını ortaya koyuldu.

 

Rüyada düşmek

Rüya: Kaldırımdan aşağı yüz üstü düştüğünüzü ya da uçurumdan aşağı düştüğünüzü görüyorsunuz. Tam yere düşecekken aniden uyanıyorsunuz.

Rüyanın anlamı: İlk rüyadaki kaldırımdan düşmek gibi küçük çaplı düşüşler, uykuya daldığınız anda görülür, yatakta bir anda hareket etmenize neden olur ve ardından kaslarınız tamamen rahatlar. İkinci rüya, derin uykuda gördüğünüz daha dramatik bir rüyadır. Bu rüyalar genellikle hayatta yaptığınız bir hatayı yansıtır ya da hayatınızdaki bir durumu kontrol edemediğiniz anlamına gelir.

Ne yapmalısınız?

Bilinçaltınızdaki herhangi bir düşme hareketi, stres ve endişeyle yakından ilgilidir. Rahatlamaya çalışın, sevdiğiniz şeyleri yapın, arkadaşlarınızla vakit geçirin, egzersiz yapın ve uyumadan önce vücudunuzu esnetin. Yapılan araştırmalarda düzenli egzersiz yapan kişilerin yapmayanlara göre %20 oranında daha az endişe ve kaygıya kapıldıkları gözlemlendi. Stresi vücuttan atmaya yardım eden egzersizler, rahat bir uyku çekmenize de destek olur.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları