ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Riskli Besinler


İşte herzaman yerken zevk aldığımız fakat sağlığımızı tehdit eden besinler...

 

Yumurta

Yumurtada bağırsak enfeksiyonu ve ishale yol açan bakteri bulunuyor.

 

Yeşil yapraklılar
 

Marul, ıspanak, lahana, roka gibi yeşil yapraklı sebzeler bazı sağlık risklerini ortaya çıkrtıyor. Görünüşü iyi olmayanları almayın. İyice yıkanmadığında bakterilere ve virüse yol açabiliyor.

 

Ton balığı
 

Ton balığı ve diğer balık ürünleri dondurucuda saklanmadığında bazı zararlı toksinler oluşturmaya başlar bu da sizin sağlığınıza zarar verir.

  

İstiridye
 

Restoranlarda tüketilmeden önce herhangi bir zarar verici bakteri ya da virüs olup olmadığı kontrol edilmesi için uyarılır. Dikkat edilmediğinde mide ve bağırsak iltihabına yol açabiliyor.

 

Patates
 

Patates salatası ve diğer patates yemekleri mutfak ve şarküterilerde uygunsuz şekilde hazırlanıyor bu da tüketicilerin sağlığına zarar verebiliyor. İçindeki bazı bakteriler bağırsak enfeksiyonuna neden olabiliyor. Sigella ve literia gibi bakteriler ise, patatesten oluşan hastalıklara karşı korur.

 

Peynir
 

Peynirin bozuk olması hastalıkları meydana getirebilir. Hamileler pastörize olmayan peynir çeşitlerinden kaçınmalıdır. Bulundurduğu bakterilerden dolayı düşük yapma tehlikesine bile yol açabilir.

 

Dondurma
 

Dondurma yediğinizde bazı hastalık salgınları ortaya çıkabiliyor. Dondurma içinde bulundurduğu bakterilerle bağırsak enfeksiyonlarına da yol açabiliyor. Hamilelere de pek yemesi önerilmiyor.

 

Domates
 

Gıda ve ilaç idaresine göre domates ciltte ufak çatlaklara neden olabiliyor.

 

Lahana
 

Lahananın gelişmesi için ılık ve nemli bir iklim gereklidir. İçinde oluşan zararlı bakterilerle Birçok hastalığa yol açabiliyor. Bağışıklık sistemi zayıf olanlarda hastalıklara yol açabiliyor.

Böğürtlen
 

Cyclospora semptomlarıyla ishal, su kaybı, karın kasılmalarına neden olabiliyor.

 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları