ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Renk Terapisi İle Hayatını Keşfet!


Renkler hayatımızın parçası. Peki, renklerin hayatımızı nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Renk seçiminin kimi zaman karakterimizi yansıttığından ya da seçtiğimiz rengin etkileri olduğundan haberiniz var mı?

Hepimizin bir enerji rengi olduğunu biliyor musunuz? Ve bunu görebileceğinizi…

Renkler yaşamımıza daha biz doğmadan girer. Ebeveynimizin cinsiyetimize göre giysi ve oda seçmesi ile başlar, oyuncaklarımızda, boya kalemlerimizde devam eder gider. Biz doğmadan önce bize biçilen temel renkler vardır: mavi ve pembe. Mavi, gökyüzünün ve geniş ufukların, denizin simgesidir. Sınırsızlığı ve uzak bakışlılığı simgeler. Huzuru temsil eder ve sakinleştirir. Pembe, uyum, neşe ve sevginin simgesidir. Hem sezgisel, hem de aşırı merhamet duygusu barındırır, hümanisttir ve çabuk incinir. Bu nedenle de mavi erkeğin pembe de kadının rengidir.

Uzakdoğu'da yüzlerce yıl önce uygulanmaya başlanan renk terapisi, zamanla daha bilimsel bir potaya taşınmış ve renk dalga boylarının insan bedeni üzerinde ciddi etkilere sahip olduğu ortaya çıkmıştır. İnsanların günlük hayatlarında giydiği, kullandığı renklerin; ruh hallerini ortaya koyduğu, yaşam stillerini anlattığı belirlenmiştir.

Kalsedon Danışmanlık’ın sahibi Bireysel ve Kurumsal Yaşam Koçu Nesrin Gökpınar’a göre her rengin bir enerjisi ve kişiliği vardır. Gökpınar,”Renk terapisi yaşamınızın her alanında kullanılmak üzere sizlere destek olur, özel ve iş ilişkilerinizde karşınızdaki kişinin renklerini tanıyarak alacağınız aksiyonlar veya kendinizde olmasını istediğiniz renge sahip olmak ve yaşamınıza bu rengi dahil etmek sizin daha kaliteli ilişkiler kurarak başarıyı davet etmenizi sağlar.’’ dedi
Enerji renginizin ve kendinizin farkına varmanız için Kalsedon Danışmanlık sizlere yardımcı oluyor.

 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

genelde canlı renkleri daha çok seviyorum

nıluferdonmez - 12-10-2011 05:41
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları