ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Pozitif Düşünce Çemberi

Önce bir ayrılıkla gündeme geldi O... Amansız bir hastalıkla adı duyuldu.. Bir ihanetle sarsıldı. Yıllarca devam eden evliliğine ve bir erkek evlatla sürdüğü güzel hayatına bir haller gelmişti.. Kötülük onun peşine takılmıştı..  Sonra ne olduysa, bütün bu yaşananların ardından binlerce "iyi" onu buldu. Pervane gibi etrafında dönmeye başladılar. Selma Hanım'dan bahsediyorum: Ali Taran'ın, kanser hastası olması nedeniyle boşadığı  Selma Taran'dan. Gördüğü haksızlık, vefasızlık sadece bu değildi. Ardından eşi, ondan boşanır boşanmaz, genç ve ünlü bir kadınla evlendi. Vur patlasın çal oynasın bir düğünle üstelik... 

Bir kadının bunları yaşaması inanılmazdı. Eski eşi balayında  mutlu mesut poz verirken, o bedeninde yeni kanserli hücrelerle tanıştı. Ama birdenbire o inanılmaz durumla karşılaştı. Selma Hanım bu  yaşadıklarıyla başbaşa kalmadı. Yüzlerce güzel ve dost insan O'na Facebook'ta açtığı sayfasından moral gönderip, hastalığına ve uğradığı haksızlığa karşı direnç kazandırma savaşına girdiler. Kısa sürede sayısız arkadaşı, hayranı oldu. Herkesi gönlüne alıyor, herkese bir "merhaba" yolluyor, teşekkürle yanıt veriyor. Yanısıra, içinde peydahlanan yeni kanserli hücrelerle savaşıyor. Ne ağzından, ne kaleminden hiçbir olumsuz sözcük çıkmıyor.  Kızıp, sinirlenip, etrafa öfke saçacağı düşünülürken, tam tersine o anlayışla ve bilgelikle karşıladı kendisine isabet eden kurşunu. Yaralanmıştı ama yarasını sardı ayağa kalktı hissetirmeden. Bir rol model oldu ülkemin moralsiz, yüzü asık insanlarına.

Pozitif düşünce çemberiyle sardılar
O'nun sayesinde, güzel yüreklerin varlığına tanık olduk. "İyiler  ne kadar çokmuş" dedik şaşkınlıkla. Tıklanma rekoru kıran Facebook sayfasına girdiğimizde yüzümüz ışıldadı, gönlümüz ferahladı. Kötülerin dünyasında umutsuz olmak, çağımızın değerlerinin kötülüğe su taşıdığını düşünmek ne büyük yanılgı. Selma Hanım'ın etrafında adeta kanat çırpan insanların yazdıkları, önceki yıllarda okuduğum "Secret" adlı kitabın yerli versiyonu gibi! Kendisine destek olma yarışı içindeki topluluğun eylemleri bunları düşündürüyor.. Mağdur edilen bu zarif insanı, pozitif düşünce çemberiyle sarmalama adına yazılan o satırları okurken, iyiliğin neden "suskun" olduğu sorusu takılıyor akla. Şimdiye kadar bu sessizlik sürerken, Selma Hanım için yükselen bu çığlık ne peki, ona da yanıt bulmak zor. Bu nasıl bir pozitif elektrik? Konuşan bakışlarıyla mı, bilgece tavırlarıyla mı insanların gönlünde yer etti, saygısını kazandı? Yoksa bizim çözemediğimiz bir enerjisi mi var?  

Her yaştan insanın bir anda çığ gibi sevgisine sahip olan bu kadının, böyle müthiş sevgiyi, olumlu enerji gücünü nasıl  açığa çıkardığı  hala sır.  Bu enerjiyi kendisine yollayan yüzlerce kız ve erkek "kardeşiyle", her geçen gün moral depoluyor. Hakkında yazılan şahane yorumlarla gülüşünü çoğaltıyor. Gencecik insanların mesajları şaşırtıcı ve umut verici. Kendisine "anne" diye seslenenler bile var aralarında. Oğlu için yaşamak isterken, çocuğu  için hastalığı savuşturmaya çabalarken, yüzlerce oğula ve kıza sahip oldu!  Kendisine benzer yaşama sahip, aynı hastalıkla mücadele eden  kadınları ve yaşadıklarını ele alan bir kitap yazacağını söyledi Selma Hanım. Şimdi herkes merakla o kitabı bekliyor.

İyiliğin gücü adına
Bir çok kişinin duası, olumlu enerjisi, içten dilekleri büyük bir koruma seti  oluşturdu adeta. Yaz gecelerinde gizemli bir ışıkla yanıp sönen binlerce ateşböceği gibi sarmışlar çevresini. Selma Ann Desmond, bu iyilik  çemberinde olmaktan çok memnun. Bu büyük  enerji gücü "Selma Secret"ı oluşturdu. İyilik, insan dünyasına aydınlık pencere açan bir unsur… Selma Hanım için binlere kişi iyilik kuyruğuna girdi..."Bu sevgi dolu insanlardan bu kadar çok dua, destek, sevgi, alaka  görebileceğimi hayatta bilemezdim,  göremezdım" sözleriyle o da şaşkın. Bu bir "sır".. Onun bile çözemediği bir sır. Selma Hanım'ın umudu en yükseklerde şimdi. Yüzüne bir ışıltı yerleşmiş. Yaşasın iyilik o zaman:))) Yaşasın Selma Secret:)))

İyiliğin gücü adına, ben de sevgi, dua ve şifa enerjisi gönderiyorum  kendisine..

Ayla Önder
ayla.onder2009@mynet.com

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları