ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Parçalı Güneş Tutulması

25 Kasım saat 08:10 Yay burcunda gerçekleşecek Yeniay ve ardından saat 08:20 de oluşan Parçalı Güneş Tutulması, gerek Merkürün geri hareketi ve gerekse Jüpiterin gerilemesi nedeniyle dikkatle üzerinde durulması ve her burca olan etkilerinin gözden geçirilmesini gerekitrmektedir. Yorumlarınızda bu geri hareketlerin tutulma ile yaşanması muhtemel gelişmeleri geniş bir şekilde okuyabilirsiniz.
Koç

Sevgili Koçlar saat 08.10 itibariyle Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 de gerçekleşecek Parçalı Güneş Tutulmasını, Merkürün geri hareketi ve gökyüzündeki diğer oluşumları göz önüne alarak analiz ettiğimde, öncelikle değişim ve yenilenme, farklı ve sıra dışı yönlerinizi ortaya koyabilme anlamında Uranüs etkisini göz ardı edemeyiz. İleriki yıllarda sizler yenilikçi bir bakış açısıyla dünyaya gözlemleyecek ve kendinizi ifade edeceksiniz. Bu tutulma bu anlamda ilk meyvelerini Şubat sonuna doğru vermeye başlar. Diğer taraftan Merkürün geri hareketi nedeniyle Aralık ortasına kadar tedbirli olma anlamında yolculuklara çıkarken veya uzun seyahatler anlamında tabii ki daha dikkatli olmakta yarar var. Eğitim hayatınızla ilgili konularda dağınık bir çalışma şekli pek doğru olmaz.

Tam tersine eğer gelecek sene düzgün bir adım atmak istiyorsanız, öğrenci kardeşlerimin sistemli ve planlı çalışmasını tavsiye ediyorum. İç ve dış ticaret konularında bu tutulma parasal anlamda Jüpiterin geri hareketi nedeniyle Aralık sonuna kadar elde etmeyi düşündüğünüz yeni kazançlar anlamında pek etkili değildir. Tutumlu olmakta yarar var. Girişimleriniz anlamında veya düşündüğünüz bir yeniliği uygulama yönünde yaşanabilecek engelleri, yavaşlamaları doğal karşılamak gerekiyor. Evet bu tutulma ile bir start verme söz konusu ancak bunun yerli yerine oturması için sabırlı olmayı bilmek lazım. Sizi birebir ilgilendiren konularda rutin yaşamınızı, sorumluluklarınızı aynen sürdürmelisiniz.

Fakat yaşamsal hızlı bir değişim için en başta da belirttiğim gibi Şubat ayının sonlarını beklemekte yarar var. Böylece tutulmanın işaret ettiği asıl değişim o tarihlerde çok daha fazla ortaya çıkabilir. Ben bunların sizin adınıza olumlu yönde gerçekleşeceği kanaatindeyim. Şu sıralarda maceracı düşünmemek lazım. Bastığımız yerin farkında olmak, söylediğimiz veya bize verilen sözlere dikkat etmek gerekiyor. Bu noktaları göz önüne alarak tutulmayı değerlendirirsek, daha fazla faydasını görebilir, doğru adımlar atabilmek için zamanı çok daha olumlu yönde değerlendirebiliriz.

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Boğa

Sevgili Boğalar saat 08:10 Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 de Yay burcunda gerçekleşecek Parçalı Güneş Tutulmasını gerek Merkür geri hareketi gerekse gökyüzündeki diğer gezegen etkinliklerine göre yorumlamak gerekiyor. Öncelikle Uranüsün fiziksel ve duygusal yönde sizi değişim konusunda nasıl da hızlıca iteklediğini, zaman zaman yorduğunu, apansız gelişmeler nedeniyle zor durumda bıraktığını biliyoruz. Ancak bütün bunlar ikaz ışığı, arabanın fren pedalı gibi durmanızı ve şöyle olan bitene bakmanızı gerektiren uyarılardır. İşte bu tutulmanın işaret ettiği maddi ve manevi olan tüm ortaklaşa paylaşımlarda Şubat 2012 tarihi önem arzediyor.

O tarihte kendinizi içsel anlamda çok daha net oturtmaya, endişelerinizin özünde yatanları keşfetmeye başlayabilirsiniz. Tutulmanın gerçekleştiği burcun yöneticisi olan Jüpiterin Aralık sonuna kadar gerilemesi, girişim-yenilik-sağlamlaştırma anlamındaki işler ve güvenlik, parasal konularda tedbirli olmanızı gerektiriyor. Kredi borçlanmaları konusunda, borcu borçla kapamanın doğru olmayacağını veya kredi kartıyla olan alışverişlerin sınırını bilmemiz gerekiyor. Şu aralar böyle bir borcun altına girmenizi pek doğru bulmuyorum. Borçlar konusu önemli. Bu konularda geri hareket döneminde düşünmekte yarar var. Eski borç-alacak-miras konularıyla yoğun bir şekilde uğraşabilirsiniz. Bunları halletmek için tabii ki yasal haklarınızı çok iyi bilmeniz lazım.

Maddi konularda dış desteklerle ayakta durma anlamında verilen sözlere dikkat ediniz. Bunlar ne derece doğru veya bunun bedeli ne olabilir iyi hesap etmek lazım. Nafaka veya iş ortaklığıyla ilgili mali konular yine tutulmanın işaret ettiği bir başka durumdur. Yine bu konularda da tedbiri olmayı ihmal etmeyelim. Cinsel paylaşımlar anlamında yine bu tutulma bize kendinize ve yaşamınıza, ilişkinize gerçekçi bir şekilde bakmanız gerektiğini söylemektedir. Tutulmanın, Şubat sonlarında mesleki konularda etkili olacağını düşünüyorum. O tarihte tam olarak bir randıman almanız mümkündür.

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

İkizler

Sevgili İkizler Cuma günümüz saat 08:10 Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 de karşıt burcunuzda oluşacak Parçalı Güneş Tutulmasını hem yöneticiniz Merkürün geri hareketi hem de gökyüzündeki diğer oluşumlar çerçevesi içinde ele almak çok daha yararlı olacağı kanaatindeyim. Öncelikle Uranüs etkisine bakmak gerekiyor. Uranüs hedefleriniz, sosyal ilişkileriniz, yenilik anlamında düşündüğünüz tüm konularda artık sizin yanınızdaki rehberiniz. Bundan sonraki yıllarda sizler açısından gayet hızlı ve olumlu değişimleri getireceğinden kuşkum yok. Tutulmanın bu yöndeki ilk etkileri Şubat sonuna doğru sizinledir. Faaliyetleriniz, yeni dostluklarınız, gruplarla ilişkiniz, yeni çevrelerde sesinizi duyurmanız biraz daha sabırlı olmanızı istiyorum.

Gelelim yöneticiniz Merkürün geri hareketine. Dünkü yorumlarda bunu ele almıştım. Tutulma çerçevesinde baktığımızda öncelikle Aralık ortasına kadar lütfen özel ilişkiniz veya iş ortaklığınızla ilgili meselelerde sabırlı olunuz. Gerek siz ve gerekse partneriniz ki burada partnerinizin ani kararlar vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Eskilerin tabiriyle elini, belini dilini tutmasında yarar var. Gerçekten temeli sağlam olan hiç bir ortaklık,  ne tutulma ne de başka bir nedenle sona ermez. Sona eren, sizin yanlış bakış açılarınız, sorunları görmezden gelişiniz veya fazla büyütücü olmanız, kendinizin farkında olmayışınızdır. Jüpiter bildiğiniz gibi Aralık sonuna kadar geri hareketini sürdürüyor.

Bu durum tutulmanın bir başka etkilediği alan olarak dikkat çekiyor. Geçmişte yaşanmış maddi ve manevi duygusal ve fiziksel olan her deneyimin sizin üzerinizde bıraktığı etkilerle yüzleşme anlamında önem taşıyor. Yine bu konuda şöyle kendinize ve yaşadıklarınıza bakmanızda ve yeni sağlam temeller için Aralık sonuna kadar gözden geçirmelerde bulunmanıza yarar var. Dostlarım şunu biliniz ki, Uranüs sayesinde hızlanıyorsunuz. Bunu görmezden gelemezsiniz. Onun için bu tutulmanın sizler için yeni değişimleri Şubat itibariyle ortaya çıkaracağını bilerek önünüzdeki duruma şimdilik kaydıyla sabırla ve akıllıca bakmayı unutmayınız.

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Yengeç

Sevgili Yengeçler Cuma günümüz önemli bir gökyüzü olayını işaret etmekte. Saat 08:10 itibariyle Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 de gerçekleşecek Parçalı Güneş Tutulmasını, gökyüzündeki diğer oluşumları dikkate alarak yorumlamanın doğru olacağını kanaatindeyim. Öncelikle tutulmanın işaret ettiği Uranüs gerçeğini artık devre dışı bırakmak mümkün değil. Mesleki konularda yeni değişimler, toplumsal hayatta farklı bir yaşam tarzı, ebeveynlerinizle ilgili gelişimler, kariyer anlamında yaşanması muhtemel hızlı aktiviteler önümüzdeki yıllara damgasını vuruyor. Bu tutulmanın bu konularda ilk etkileri Şubat sonlarına doğru biraz önce sözünü ettiğim konularda gerçekleşmeye başlıyor.

Bazılarınız için yepyeni iş olanakları, kimileri için artık devamı mümkün olmayan iş değişimleri söz konusu. Bunlara direnmek yerine, yeni oluşumlara merhaba demekte yarar var. Tutulmanın, Jüpiter-Boğa burcu geçişiyle de alakası bulunmakta. Jüpiter geri hareketini sürdürdüğü için Aralık sonuna kadar ileriye yönelik olarak planladığınız maddi ve manevi anlamda arzu ettiğiniz köklendirmeleri yapabilmek için sabırlı olmak gerekiyor. Bunlar yerli yerine oturmadan, hedefe varmak pek mümkün değil. Tutulma, dünkü yorumlarda sözünü ettiğim Merkür geri hareketi nedeniyle iş hayatınızla ilgili konularda şu aralar özellikle dikkatli olmanızı gerektirmekte. Sağlığınız yine çok önemli. Kontrolleri ihmal etmemekte yarar var.

İş stresi, yaşam biçiminiz, gereksiz konuları veya ne olursa olsun ufak bir şeyi dahi kendinize dert etmemeniz lazım. Kolay değil ancak ruhunuzu mutlaka arındıracak, yaşamın ne kadar güzel olduğunu anlamanızı sağlayacak aktivitelere önem veriniz. Şu aralar bir çok şeyi kafanıza takabileceğinizi düşündüğüm için söylüyorum ki, emin olunuz ne kadar kendinize ve hayata yüklenmezseniz o denli iyi olur. Çalışma koşullarınız, sorumluluklar, yeni kararlar anlamında kısır bir zamandayız. Dışarıdan gelen etkiler iç dünyamızı rahatsız ediyor. Biz de buna ortam hazırlayınca iki misli yoruluyoruz. Rutin işlerinizi yapmaya devam ediniz. Hayat durmuyor. Ancak acil kararlar almayınız, karar değişikliğinde bulunmayınız.

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Aslan

Sevgili Aslanlar yeni bir gün, saat 08:10 Yay burcunda oluşacak Yeniayın etkisi altında başlayacak  ve ardından saat 08:20 de Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Tutulmanın sizler üzerindeki etkisini hem Merkür geri hareketi hem de diğer gökyüzü oluşumları çerçevesinde ele almak gerekiyor. Bunların başında Uranüs geliyor. Uranüs-Koç burcu seyri önümüzdeki yılların sizler için eğitim hayatınızdan, yerleşim yerinizin değişimine, hayata bakış açınızdan ticari faaliyetlerinize, akademik eğitiminizden kariyere uzanan geniş bir yelpazenin harekete geçtiğini gösteriyor. Bu yeniliklere sırtımızı dönmek pek mümkün değil. Ayrıca olumlu yönde olan bu gelişmeleri şimdiden bilinçli bir şekilde kendimizi hazırlamamız lazım. Şubat sonuna doğru bu yenilenmelerin ilk işaretleri gelmeye başlar.

Gelecek yıllar hızlı değişim ve yenilenmeleri  işaret ediyor. Ancak şimdilerde sabır oldukça önemli bir olgu. Jüpiter-Boğa geçişi, tutulmanın bir başka etkili olduğu alanın göstergesi. Aralık sonuna kadar geri hareketi devam eden Jüpiter, mesleki konularda  ve maddi-manevi anlamdaki sağlam köklendirmeler için beklemede kalmamızı gerektiriyor. Hala geçmişin izleriyle uğraşıyoruz ve hala yerli yerine oturtmak için bir çok şeyi tabir yerindeyse elekten geçiriyoruz. Tabii ki kısıtlı bir gelir, kariyer anlamında yaşanan durgunluklar, toplumsal ve ailevi konulardaki sorunlar belimizi büküyor. Ancak bunlar bana göre ne tarafta olduğumuzu ve ne tarafa yöneleceğimizi görmemizi sağlayan  ikaz levhalarıdır. Siz görmeyi istemezseniz, gideceğiniz adres yanlış olabilir. Tutulma, bildiğiniz gibi Merkürün geri hareket dönemine denk geldi. Bu durumda Aralık ortasına kadar aşk hayatınızla ilgili konularda geçmiş meseleler tekrar önünüze gelebilir.

Bunları çözümlemek isteyebilirsiniz. O zaman lütfen bilinçli düşünmeye, acele etmemeye çalışınız. Her geri hareket, bir onarım sürecidir. Eğer söküğünüzü dikmezseniz veya görmezden gelirseniz, daha sonra iki misli yorulursunuz, hatta onarmanız dahi mümkün olmaz. Sakince düşünelim. Yeni başlayan ilişkilerde lütfen karşımızdakini iyi tanıyalım. Onun da bizi tanıması için açık ve net davranalım. Çocuklarınız veya çocuk sahibi olma anlamındaki her kararı mercek altına alalım. Önümüzdeki ay ortasına kadar düşünelim. Hayatın eğlenceli yanlarının tadını çıkarmak kim istemez ki? Fakat dozunu aşmadan, bilinçli bir şekilde hareket etmekte yarar var. 

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,
Başak

Sevgili Başaklar Cuma günümüz saat 08:10 itibariyle Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 itibariyle meydana gelecek Parçalı Güneş Tutulmasını hem Merkür geri hareketi hem de gökyüzünde tutulmanın işaret ettiği diğer oluşumlar çerçevesinde ele almak gerekiyor. Önce Uranüs geçişinin önümüzdeki yıllar boyunca etkisini düşünecek olursak siz Başakların ne olursa olsun ortak paylaşımlar anlamında bilinçli olmanız gerektiğini söylemeliyim. Eş ve iş ortaklığı gelirlerinizle ilgili mevzularda önümüzdeki Şubat ayının sonlarına doğru yaşanması muhtemel zorlu gelişmeler için şimdiden tedbirli olmakta yarar var. Bu alandaki gelişmeler artık kimseye güvenmeden tek başınıza ayakta durmanız gerektiğini gösteriyor.

Yatırımlarınız ve parayla alakalı konulardaki hızlı değişimler gösteriyor ki, Başaklar yeteneklerini kazanca dönüştürebilecekleri fırsatlarla karşı karşıyalar. Bu sayede kimseye ihtiyaçları yok. Ancak parasal konularda önümüzdeki yıllarda bilinçli bir bütçe yapmanızı, harcamalarınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Dünyanın bin bir türlü hali var dostlarım. Biz tedbirli olalım da gerisi kolay. Gelelim tutulmanın Jüpiter ile etkisini. Jüpiter Aralık sonuna kadar geri hareketini sürdüreceği için, yurtdışı, başka şehir, ticari faaliyetler, inancınız, yüksek eğitim hayatınız, memuriyet sınavlarınız, uzak akrabalarınız, yolculuklar, terfi, yaratıcı çalışmalarınız, yenilik anlamındaki işlerin tümünün maddi ve manevi anlamda kökleşmesi için sabırlı olmak ve de tedbirli olmakta yarar var.

Merkür geri hareketinden dünkü yorumlarda söz etmiştim. Tutulmanın aynı konular üzerindeki etkisi sebebiyle Aralık ortasına kadar özellikle ailevi ilişkiler, yuvanız, güvenceniz, geleceğiniz, yeni bir yere taşınma anlamında tabii ki dikkatli olmakta yarar var. Ancak hayat devam ediyor ve doğal olarak, tutulma veya  başka bir oluşumun etkisi,  insanın özgür iradesiyle vereceği kararlar çerçevesinde şekilleniyor. Bize düşen bastığımız yere dikkat etmek olmalıdır. 

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Terazi

Sevgili Teraziler  saat 08:10 itibariyle Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 de meydana gelecek Parçalı Güneş Tutulmasını hem Merkür geri hareketi hem de gökyüzündeki diğer oluşumlar çerçevesinde incelemek bana göre çok doğru olacaktır. En başta Uranüs etkisi çok önemli. Çünkü Şubat ayının sonlarına doğru bu tutulmanın açığa çıkardığı durumlar ilk olarak bu alanda hissedilebilir. Uranüs-Koç burcu seyri, en yoğun şekilde iş ortaklığınız başta olmak üzere evlilik türü uzun süreli ciddi ilişkiler evinizde etkilidir. Tabii ki bu yorum, kişisel değil burcunuzun genel etkilerini kapsadığı için, şimdi acaba durum çok mu kötü diye düşünmek yerine, şubat ayının sonuna kadar şöyle bir beraberliğinizi lütfen bilinçli bir şekilde gözden geçiriniz.

Bir ilişki nasıl olmalı, paylaşım ne demektir, bir beraberlik ortaklaşa nasıl sürdürülür, BİZ demek için neler yapılmalıdır bunları ele alınız. Gelelim Jüpiter geri hareketine. Aralık sonuna kadar özellikle parasal ortaklıklarda, eşinizin mali durumuyla ilgili konularda veya cinsel anlamda belli bir durgunluk yaşanması, tam anlamıyla kökleşmenin, sağlamlaşmanın pek kolay olmayışı söz konusu. Böyle bir durumda tabii ki borç-alacak ve dış destekler anlamında yaşanabilecek sorunları gözünüzde büyütmeden tedbirli bir şekilde ilerlemenizi tavsiye ediyorum.

Merkür geri hareketine gelince dünkü yorumlarda geniş bir şekilde işlemiştim. Tutulmanın gerçekleştiği burç ve alanda gerileyen Merkür iletişim, yolculuklar, eğitim hayatı, çevresel faktörler, yakın akrabalar, kardeşleriniz, şehir değiştirme anlamındaki  kararlarınızı Aralık ortasına kadar değerlendirmede bulunmanız, tekrar gözden geçirmeniz, olur veya olmazını hesap etmeniz yönünde etkilidir. 

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Akrep

Sevgili Akrepler yeni günün önemli bir gökyüzü olayını işaret ettiğini astrolojiyle ilgilenenler olarak biliyoruz. Yay burcunda saat 08:10 da oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 itibariyle meydana gelecek Parçalı Güneş Tutulmasını,  ben gökyüzündeki diğer yansımalar çerçevesinde ele almak istiyorum. Çünkü bunları hesaba katmadan yapılacak bir yorum eksik olur.  Tutulmanın özellikle Şubat sonunda,  Uranüs geçişini tetikleyici bir durumu söz konusu.  Uranüs siz Akreplerin iş hayatınızı ilgilendiren konularda bundan böyle görülecek değişimlerin işaretçisidir. Farklı konularda kendinizi geliştirmek amaçlı üç ay süreli bir kurs veya staj, işi mutfağında öğrenmek anlamında gayet yararlı olur.

Çünkü gelecek yıllar sağlık başta olmak üzere çalışma anlamındaki değişimlerin işaretçisidir. Artık kendinize biraz daha dikkat etmenizde, tetkiklerinizi yaptırmanızda, beslenme şeklinizden  genel yaşamınıza kadar her konuda bilinçli davranmalısınız. Yeniliklerin öncüsü olan Uranüs sayesinde özgürce çalışabileceğiniz şartlar devreye girmekte. Kimsenin nazını niyazını pek çekemeyebilirsiniz. Tutulmanın yöneticisi Jüpiterin Aralık sonuna doğru bitecek geri hareketi,  özel  ilişki-iş ortaklarınızla aranızdaki maddi ve manevi paylaşımlar anlamında önem taşıyor.  Şu anda belli bir yavaşlama veya kimi zaman oluşan inatlaşmaların ciddi boyutlara ulaşmaması için tabii ki abartılı hareket etmemek lazım.

Evlenmeye karar verenlerin önümüzdeki ay sonuna kadar aralarındaki sevgi alışverişini testten geçirmelerinin doğru olduğunu düşünüyorum. Ortaklığı konusunda sorunu olanların da aynı şekilde zaman mevhumunu önemsemelerini. Merkür geri hareketi zaten başlı başına Tutulmanın önemli bir ayağını oluşturuyor. Dünkü yorumlarınızda izah ettiğim gibi, Aralık ortasına kadar maddi konularda yenilik anlamındaki kararların çok dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesi şart. Ayrıca harcamalarınız ve yatırımlarınız anlamında da  dikkatli ve tedbirli olmakta yarar görüyorum. 

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Yay

Sevgili Yaylar yeni günümüz saat 08:10 itibariyle Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 de meydana gelecek Parçalı Güneş Tutulmasının etkisi altında geçiyor. Ben tutulmayı, hem Merkür geri hareketi hem de gökyüzünün mevcut durumu ve gelişmeleri çerçevesinde ele almayı uygun buluyorum. Uranüs geçişi,  kilit rol oynamakta. Şubat ayı sonuna doğru her burç mensubu farklı alanlarda tutulmanın etkilerini birebir hissedebilirler. Sizler açısından Uranüs, özellikle aşk hayatınızla ilgili konularda meydana gelecek yenilikleri, değişimleri, hızlı aktiviteleri işaret ediyor. Yaylar sınırlanmaktan artık hiç hoşlanmıyorlar. Kendi bildikleri doğrultuda hayatı yaşamaktan yanalar. Farklı ve sıra dışı özelliklerinizi rahatlıkla ortaya koyabileceğiniz bir dönem başlıyor.

Bu dönem Yay olmanın keyfine varma zamanıdır. Tutulmanın yöneticisi olan Jüpiterin Aralık sonuna dek devam edecek gerilemesi, sizlerin iş hayatınızla ilgili konulardaki maddi ve manevi beklentilerinizin yavaş yavaş yoluna girebileceğini, bu yüzden sabırlı olmanız gerektiğini gösteriyor. Kendinize bilgi ve gelişim anlamında yatırım yapmalısınız. Fırsatları değerlendirmek Aralık sonuna doğru kolaylaşmaya başlar. Ayrıca iş gelirinizde artışlar gündeme gelebilir. Özellikle zanaatkarlar, muhasebeciler, bankacılık sektöründe çalışanların, internet üzerinden satış yapılan işlerde bereketiniz çoğalabilir. Sağlığınızla ilgili konularda Aralık sonuna kadar tetkiklerinizi yaptırın veya rutin şikayetleriniz varsa bunları doktorunuzla konuşun. Gıdanıza dikkat edin. Jüpiter gerilediği için zayıflamak pek kolay olmaz. Bu durum Aralık sonrası  düzelmeye başlar.

Benim tavsiyem Aralık sonuna kadar  işlerinize odaklanmanız ve sistemli çalışmanızdır. Bunların karşılığını  maddi ve manevi anlamda alacağınıza dair şüpheniz olmasın. Merkür geri hareketinden dün söz etmiştik. Bu yıl Tutulmayla örtüşen bu gerileme, girişimleriniz ve yenilik anlamındaki işleriniz için Aralık ortasına kadar enine boyuna düşünmeniz, şöyle bir olan bitene göz gezdirmeniz, eksiklerinizi tamamlayıp, rutin çalışmalarınızı sürdürmeniz anlamında bir mola gibi düşünülmelidir. Yayın, ok üzerindeki gerilmesine benzer. Beklersiniz ve zamanı geldiğinde hedefe nişan alırsınız. O zaman biz de yayımızı okumuzu iyi seçelim, zamanı kollayalım ve amacımıza ulaşalım.

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Oğlak

Sevgili Oğlaklar Cuma günümüz saat 08:10 itibariyle Yay burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 08:20 de meydana gelecek Parçalı Güneş Tutulmasının etkileri altında şekilleniyor. Ben Tutulmayı hem  Merkür geri hareketi ve hem de tutulmayla alakası olan diğer gökyüzü oluşumları çerçevesinde analiz etmenin doğru olduğunu düşünüyorum. Bunların içinde Uranüs geçişinin önemi hakikaten büyük. Şubat sonuna doğru tutulma derecesiyle görünüm yapacak olan Uranüs özellikle iç dünyanızda eskiye oranla çok daha özgür düşünmenizi sağlayıcıdır. Baskı görmekten, yuvanız sınırları içinde bireysel görüşlerinize müdahalede bulunulmasından hiç hoşlanmazsınız.

Şubat sonuna doğru, maddi konularda yaşanan gelişmeler, Jüpiter geçişinin desteğiyle parasal anlamda yaşanan değişimler sizi yeniliklerde bulunmanız anlamında destekleyicidir. Ayrıca farklı ve sıra dışı bir şekilde çalışmanın, aktif olmanın işaretçisidir. Tutulmanın yöneticisi olan Jüpiterin geri hareketi bana göre çok önemli. Aralık sonuna doğru düz seyre geçen Jüpiter aşk hayatınız, çocuklar, hayatın lezzetli ve kaliteli yanlarının keyfine varma, çocuk sahibi olma, sanatsal konularda başarıya ulaşma anlamında size şans getiricidir. Ancak lütfen şimdilerde sabırlı olunuz.

Tutulmanın gerçekleştiği alanda etkili olan Merkür geri hareketi ise, Aralık ortasında düz seyirle ilerlemeye başladığında, geri planda yapılan çalışmalar, iş hayatınız, sağlık konusu, elinizde olmayan geçmiş meseleler ve her şeyden önemlisi zihinsel anlamda biraz daha hızlanmanız yönünde destekleyicidir. 8 Ocak sonrası Merkür burcunuzda ilerlemeye başladığında kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Kova
Sevgili Kovalar, 25 Kasım saat 08:10 itibariyle Yay burcunda oluşacak  Yeniay  ve ardından saat 08:20 de gerçekleşecek Parçalı Güneş Tutulması bu yıl Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için yansımalarını bu doğrultuda ele aldım. Ayrıca Tutulmanın etkili olduğu mevcut gökyüzü oluşumlarına odaklandım. Tutulmanın bana göre üç ayrı alanda etkisi var. Birincisi yöneticiniz Uranüsün, Şubat sonuna doğru tutulma derecesiyle iyi bir açı oluşturması, çevresel ilişkiler, yenilikleri uygulama, eğitimden iş hayatına kadar gelişim yönünde kararlar alınmasını sağlayıcıdır. Artık sizler Uranüs Balık geçişinin sancılı esaretinden kurtulmaktasınız. Yeni yerler, yeni insanlar tanımak, yeni keşiflerde bulunmak, hızlı öğrenmek, hızlıca hareket etmek anlamında şansınız yükseliyor.
Demek ki şubat sonuna doğru bu tutulmanın Uranüs yönünden olumlu etkisi söz konusu.

Tutulmanın ikinci önemli ayağınızı, Jüpiter geri hareketi oluşturuyor. Jüpiter Aralık sonunda düz seyre geçtiğinde, aile yaşamınızın maddi ve manevi olan güvenliği konusunda, ailenizle olan irtibatınızın köklendirilmesi yönünde bir takım kararlar alabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili yatırımlarda bulunabilir, huzur duygusunu yüreğinizin içinde hissedebilirsiniz. Demek oluyor ki, Aralık sonuna kadar sabırlı olacağız. Gelelim Merkür geri hareketinin tutulmayla alakalı etkisine. Merkür geri hareketi başta sosyal ilişkileriniz, hedefleriniz, anlamında Aralık ortasına kadar gurup aktivitelerinde ve  projelerinizi uygulama aşamasında acele etmeyiniz. Çalışmalarınızı bilinçli bir şekilde ele alarak tamamlayınız. 

Kendinize lütfen bir hedef belirleyiniz. Geri hareket süresince yaşamsal olarak varmak istediğiniz noktayı ve hayallerinizi şöyle bir ele alınız.  Duygusal ilişkilerinizde ise, partnerinizle  arkadaşlık kurmak ve onunla paylaşımda bulunarak anlaşmayı deneyiniz.  Tutulmanın etkili olacağı iki haftalık süreç içinde, evlenmiş, ayrılmış çocuğu olan biri dikkatinizi çekebilir veya böyle bir ilişkiniz varsa bu süreçte ilişkinizin yaşamınızda daha fazla önemli hale geleceğini söyleyebiliriz. Fakat ne olursa olsun iletişim ve hayata bakışınız anlamında karşınızdaki kişiyi iyi tanımanızda yarar var. Kendinize ve bu beraberliğe zaman tanıyınız. Bu noktalara dikkat edilmesi halinde Tutulma ve Yeniay enerjisini gayet olumlu yönde değerlendirebilirsiniz.
Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Balık

Sevgili Balıklar, 25 Kasım saat 08:10 itibariyle Yay burcunda oluşacak Yeniay ve saat 08:20 itibariyle meydana gelecek Parçalı Güneş Tutulması Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için değerlendirme anlamında bu geri hareket önemli bir paya sahip. Bunun dışında iki gezegen geçişini fazlasıyla önemsiyorum. Bunlardan biri Uranüs-Koç burcu seyri. Uranüs önümüzdeki Şubat sonunda bugünkü tutulma derecesiyle olumlu bir görünüm yapacak. Böylece sizler maddi konularda yeni ve oldukça hızlı gelişmeler için start veriyorsunuz. Ancak şunu unutmayalım. Uranüs etkisi sürprizlerle doludur. Bir anda başka bir iş alanı veya kazanç kapısı önünüzde belirebilir. Değişik ve sıra dışı yollarla hayatınızı kazanabilirsiniz. Birilerine güvenmeden, onların baskısı altında kalmadan yeteneklerinizi güce dönüştürerek ekmeğinizi elde edebilirsiniz. Gelelim tutulmanın yöneticisi Jüpiterin geri hareketine. Aralık sonuna doğru geri hareket bitiyor.

Böylece çevresel konularda huzurunuz yeniden sağlanıyor ve maddi-manevi açıdan kendinizi toparlıyorsunuz. Kardeşlerinizden yakın arkadaşlarınıza, eğitim hayatınızdan iş girişimlerinize kadar geniş bir yelpazede şansınız yükselmeye başlıyor. O zaman bize düşen önümüzdeki ayın sonuna kadar elimizdekine avucumuzdakine dikkat etmek. Sözümüze, kendimize sahip çıkmak. Önümüze çıkan fırsatların ne kadar gerçekçi olduğunu iyice süzmek. Bilginizi geliştirmek, başkalarıyla olumlu ilişkilerinizi sürdürmek. Merkür geri hareketine gelince, tutulmanın gerçekleştiği alanda oluşması nedeniyle dünkü yorumlarınızda da izah ettiğim gibi, Aralık ortasına kadar, kariyer anlamında zirveye ulaşmak isteniyorsa, bunun için otorite konumundaki kişilerle görüşmeler yapılacaksa tabii ki daha dikkatli ve eksiklerinizi tamamlamış bir şekilde önlerine çıkmanızı tavsiye ediyorum. Yeni iş arayışları anlamında pek hızlı veyahut çabucak beğenilmenizi sağlayan bir etki yaratmayabilir.

Beklemede kalmanız istenebilir veya bulduğunuz iş maddi açıdan pek doyurucu olmayabilir. İş başvurularınız için sabırlı olmanız gerekebilir. Yüksek konumdaki kişiler gerek tutulma ve gerekse geri hareket sebebiyle işçi veya memur kadrolarında açık olmadığını ve beklemeniz gerektiğini söyleyebilirler. Bunlar size olumsuz gelmemeli. Sadece evet ben bir girişimde bulundum ancak sabretmem lazım, piyasanın durumunu gözlemem gerekir diyebiliyorsanız ne ala. Bunun tam tersi bir durum sizi rahatsız edicidir.  Yeni ve cesur adımlar atabilmek pek kolay olmayabilir.  Alışkanlıklarınızı ve günlük işlerinizi, yurtdışı bağlantılarınız,  yayıncılık ve medya alanında faaliyetlerinizi, yolculuklarınızı mercek altına alarak daha dikkatli bir şekilde incelemenizde fayda vardır.
Hayatınızın yıldızı sizsiniz. Yıldızınızın her zaman parlaması ve ışık saçması dileğimle,

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları