ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Ozon Tedavisi İle Mucizeyi Yakalayın


 

 

Tıp dünyası "Tanrı"nın nefesi" olarak adlandırılan ozon terapiyi yeniden keşfediyor. Bütün dünyada hızla yaygınlaşan Ozon terapi yaklaşık 350 hastalığın tedavisinde yardımcı olarak uygulanıyor...

TANRI'NIN NEFESİYLE HASTALIKLARDAN KORUNUN

Eski tarihlerde Tanrı'nın Nefesi olarak adlandırılan ozonun bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücut direncini artıran etkisinin yanı sıra birçok hastalıkla mücadelede de etkili olduğu biliniyor. Özellikle kış aylarının yaşandığı bu mevsimde vücut direncini artıran ozon terapi yöntemi, kanserden açık yaraların iyileşmesine, sigarayı bırakmadan kozmetik ve bakım yöntemlerine kadar bir çok alanda kullanılıyor. Ozon tedavisi eğitimi almış doktorlar tarafından uygulanan bu yöntemin kış aylarında da fit bir vücuda sahip olmak isteyenler içinde iyi bir alternatif olabileceğini söyleyen Dr. Yasemin Hızarcı, "Ozon terapisi ayrıca zayıflamaya, cildin güzelleşmesine ve hatta kadınların baş belası selüloitlerden kurtulmaya bile katkı sağlıyor" dedi.

 

Başta kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engelleyen etkisiyle dikkat çeken ve onlarca hastalığa karşı destek tedavi yönetimi olarak kullanılan "ozon terapi"ye olan ilgi giderek artıyor. Ozonun oksijenin kimyasal akrabası ve yüksek enerji taşıyan bir şekli olduğunu söyleyen Dr. Yasemin Hızarcı, ozon terapisinin faydalarından bahsederek "Özellikle daha genç, sağlıklı ve zinde bir görünüme kavuşmak isteyen kadınların sıkça kullandığı bir yöntem. Ancak kozmetik etkisinin yanı sıra cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisinden, kalp damar hastalıklarına kadar birçok alanda olumlu sonuçlar veriyor" dedi.

Ozon tedavisinin hücre oksijenlenmesini baz aldığını ve cilt hücrelerinin oksijenle temizlenmesini sağladığını söyleyen Dr. Yasemin Hızarcı Ozomezoterapi olarak adlandırılan direk cilt altına ozon enjeksiyonunun selüloit ve bölgesel yağların eritilmesinde çok etkili olduğunu belirtti. Dr. Hızarcı bu yöntemin diğer klasik mezoterapi yöntemlerinden daha başarılı ve kalıcı etkiye sahip olduğunu da vurguladı.

OZON TERAPİSİ YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR

Yaşlanmanın en önemli nedenlerinden biri olan ve çoğunlukla hücrelerin işleyişi sırasında ortaya çıkan atık maddelerin (serbest radikaller) vücuttan yeterli sürede atılamadığında zararlı maddeye (toksinlere) dönüşüyor ve bulundukları dokularla birleşerek onların fonksiyonlarını yerine getirmesini engelliyor. Bu durumun 30'lu yaşlarda başladığını, 40'lı yaşlarda artarak ilerlediğini, 50'li yaşlardan itibaren ise iyice çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığa sebep olduğunu söyleyen Dr. Hızarcı, "İşte Ozon Terapisi bunlara yol açan serbest radikalleri ortadan kaldıran antioksidan sistemi aktive ederek bu süreci yavaşlatır" diye konuştu.

BAĞIMLILIK TEDAVİLERİNDE BİLE ETKİLİ

Ozon terapisinin sigara, alkol, uyuşturucu ve diğer bağımlılıklarda klasik tedavilere ek olarak kullanıldığında olumlu sonuçlar verdiğini anlatan Dr. Hızarcı ozon terapisinin yoksunluk durumlarının daha hızlı ve etkin olarak ortadan kaldırılmasına yardımcı olduğunu söyledi. Dr. Yasemin Hızarcı, ozon terapisinin bağımlılıklarından kurtulmak isteyenlerin bu süreçte iştahını düzelttiğini, uyku düzenlerini normalleştirdiğini ve kas ağrılarını azalttığını dile getirdi.

ENERJİ VE DİKKAT KAYBINA SON

Çağımızın hastalığı kronik yorğunluk kişilerin hiçbir şey yapmasalarda kendilerini yorgun hissetmesi ve dikkatlerini toplayamamasına neden olmaktadır. Ozonla, buna neden olan adrenalin hormonunu vücuttan atarak stresin azalmasını sağlayıp insanı zehirleyen atıklarında vücuttan atılmasını sağlanıyor. Böylelikle kendimizi daha enerjik ve iyi hissederiz. Bunun sonucunda

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları