ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Ombre saç yapımı ve incelikleri

 

İlk olarak 2007 yılında Brezilyalı manken Gisele Bündchen'in yaptırdığı Ombre dünyadaki en trend saç tasarım akımlarından biridir. Daha sonra Alexa Chung, Lauren Conrad, Nicole Kidman, Beyonce, ve hatta Jared Leto'nun da yaptırmasıyla iyice trend olan Ombre saç bir akım haline dönüştü. Ombre saç için saç boyası kullanmanın dışında yazın şapka kullanıp saç uçlarını açıkta bırakabilirsiniz. Papatya suyu gibi saç rengini açan doğal ürünlerin uçların daha kısa sürede daha fazla açılmasına yardımcı olabilir.

Ombre saçın yapımı

Ombre saç yapmadan önce saçlara fön çekilip düz hali görülür. Daha sonra saç uçlarına balyaj yapılır. Fakat balyajdan önce saçlara krepe yapılır.

Krepe ve saçın yoğunluğuna göre saça ne kadar isteniyorsa o kadar balyaj yapılır.

Saçlardaki geçişleri yapabilmek için saç uçlarına krepe yapılır. Bu krepeler biraz daha yoğunlaştığında saç uçlarındaki ombreler daha az gözükür. Krepe daha az yapıldığı zaman ışıltılar da daha fazla göz gözükür.

Ombre saç bakımı

Ombre işlemi bittikten sonra saç önce durulanır. Saçlar durulandıktan sonra eğer saçta krepe varsa krepeler açılır.

Krepeler açıldıktan sonra saç uçlarına renk verildiği için saçın o an ki haline göre bakım yapılır. Eğer saça nemlendirici bakım yapılması gerekiyorsa nemlendirici, eğer saçlarda yıpranma varsa veya kırık varsa ona göre bir bakım uygulanmalıdır.

Farklı çeşitlikte bakımlar mevcuttur. Bunlar şok bakım, uzun süre saçta kalan bakımlar, 3- 5 dakikalık şok bakımlar veya saç uçlarına uygulanan saçı kuvvetlendirecek, nemlendirici yarım saatlik bakımlar olabilir.

Yapılan bakım işleminden sonra saçınızı daha ışıltılı görebilirsiniz.

Ombre saç yapımında dikkat edilmesi gerekenler

Ombre saç yapılırken saçınızın çok yağlı ve saç yüzeyinde çok fazla ürün olmamasına dikkat etmelisiniz. Böylece kullanılan ürünler saça daha iyi temas edip, saçı daha iyi açabilecektir.

Bunların haricinde saçın çok yıpranmamış olması gerekir. Eğer yıpranmış bir saçsa saçı daha çok yıpratmanın ve yakmanın bir anlamı yoktur. Önemli olan saçın sağlığıdır.

Saça krepe yaparak işlemi uyguluyoruz. Krepeleri, saça zarar vermemek için daha güzel ve düzenli yapmak gerekir.

Saç yüzüne ve tipine göre yapılan ombre işleminin yüze gidecek şekilde yapılması gerekir.

Ombre saç yapımı ve inceliklerini izleyin...

 


Ombre sac nasil yapilir?

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları