ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Ofiste Nasıl Zayıflarsınız?

Ofiste oturmaktan kilo alıyor ve bunun önüne geçemiyorsanız işte size 8 öneri. Uyguladığınızda kilo verdiğinizi göreceksiniz:

Ayağa kalkın
Ofiste çay veya su gibi ihtiyaçlarınızı kalkıp alın. Bu şekilde gün içinde az da olsa hareket etmiş ve 30 kalori daha fazla yakmış olursunuz.

Telefon görüşmeleri
Bir kulaklık edinin ve telefonda konuşurken yürüyün. Bunu yıla vurduğunuzda yeme alışkanlığınızı hiç değiştirmeseniz de iki kilo vermiş olacaksınız.

Yemek araları

Yemek yiyeceğiniz zaman kendinizi işten uzak tutun ve yediklerinize konsantre olun. Ne yediğinizin farkında olursanız bütün gün atıştırmaktan kendinizi kurtarmış olursunuz.

Sol tarafınızı kullanın
Çikolata gibi abur cuburları sol tarafınızda bulundurun. Çünkü uzmanlara göre insanlar sağ taraflarında bulunan şeylere daha çabuk uzanma eğilimi gösteriyor. En iyisi sağ tarafınızda meyve gibi sağlıklı besinler bulundurun.

Yeşilci olun
Yanınızda çay/kahve yerine yeşil çay bulundurun. Araştırmalara göre, fincanlarını üç ay boyunca her gün yeşil çayla dolduranlar, normal çay içenlere oranla bir kilo daha fazla veriyor.

Gözünüz görmesin
Kendinize işkence etmemek için şekerlemeleri gözünüzün önünden kaldırın. Yapılan çalışmaya göre, çalışanların yüzde 71'i şekerleme türü abur cuburları içi gözüken bir kapta durduklarında daha çok yiyor. Kaldırın ve kurtulun.

Koku duyunuzu kullanın
Bir grup kilolu insan üzerinde yapılan bir çalışmada acıktıkları zaman yeşil elma, nane şekeri, vanilya ya da muz gibi tatlı kokuları içine çekenlerin altı ay içinde yaklaşık 10 kilo verdikleri ortaya çıktı. Oda spreylerine dayanamıyorsanız, masanızda yeşil elma kokulu bir şeyin olmasının açlık krizlerini bastıracağı söyleniyor.

Kilo verme yarışına girin
İş arkadaşlarınızla kilo verme yarışına girin. Bu şartlar altında daha çabuk kilo verirsiniz. Çünkü işin içine rekabet girdiğinde her şey değişir.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

yürüyüş en etkili çözüm bencede.

gülüm42 - 30-03-2011 07:29
bende ev hanımıyım kilo almamak için yürüyüş yapıyorum

nevince - 30-09-2010 09:55
ben çalışırken neredeydiniz kardeşime okumasını tavsiye edeceğim harika fikirler

naime - 21-09-2010 03:14
cenan hanıma katılıyorum bende emekli olunca kilo aldım

mehtap - 21-09-2010 03:13
aksine ben çalışırken dahada zayıftım,işi bırakınca kilo aldım .ev hanımlarına bir tavsiyeniz varmıcenan - 21-09-2010 09:04
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları