ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Ofis Antipatiği Kime Denir?


 

Büyük bir şirkette çalışıyorsanız kalabalıkla iç içe olmaya ve birbirinden farklı insan tipi görmeye alışmışsınız demektir. Kalabalık ofislerin en sancılı kısmı insanlar arasındaki uyumu oluşturabilmektir.

Ahenk içinde çalışmaları beklenmemesine rağmen, yetişkin birer birey olmalarından dolayı ofis ilişkileri genellikle en fazla soğuk savaş haline döner ve orada kalır.

 

Hemen her şirketin, herkes tarafından tanınan, belli özellikleri dikkati çeken, belki eleştirilen veya dedikodusu yapılan bazı belirgin tiplemeleri vardır.

Kimdir bu ofis antipatikleri ?

Neler yaparlar ?

 
Patron Yandaşları

Mütemadiyen patronun veya üstündeki şefin yakınlarında bulunurlar.

Çok fazla soru sorar veya kendisine sorulmamış olmasına rağmen herşeye cevap vermeye eğilimindedir.

Olur olmaz espiri yaparak ilgiyi  çekmeye çalışır ancak çoğunlukla komik duruma düşer. 


Gürültücüler

Artık hemen hr şirkette "açık ofis" tarzı benimsenmiş durumda. Dört duvar arasında çalışmıyor olmak herkesin birbirinin hem bilgisayar ekranına, hem konuşmalarına hakim olması anlamına gelmekte. Her ne kadar kulaklığınızı takıp müzik dinleseniz bile tamamen izole olmak ve sakinliği yakalayabilmek neredeyse imnkansız.

 

Tam bir konuya odaklanmış çalışıyorken, yanınızdakinin telefonunun çalması ve yüksek sesle, kahkahalar içinde konuşması çokta tahammül edilebilir değil açıkçası.

Ofis içi gürültülerinin belkide en sinir bozucu olabilceni topuk sesi. Özellikle halı kaplı olmayan ofislerde hiç bitmeyen topuk sesleri hem erkek hem kadınlar için işkenceye dönüşebiliyor.


Politikacılar

Bazı insanlar hırslarına ne yazık ki fazla hakim olamayabiliyorlar.

Elbetteki işi ciddiye almak güzel bir şey, ancak kendini kaybedip, iş ile ilgili durumları kişiselleştirmek çok gereksiz.

Olan biten sorunları ofis dışına taşımamak gerekiyor. Yüzünüze anlık gülen ofis arkadaşlarının samimiyetsizlikleri de can sıkıcı olabilmekte.


Sınırı Aşanlar

İş ilişkisini sınırda tutamayan, el şakaları, gereğinden fazla temas, açık seçik şakalar, espiriler yapan biri iş arkadaşınız var mı? Samimiyetin sınırlarını zorlayan iş arkadaşları da bir başka can sıkıcı grubu oluşturuyor.

En iyisi bu tip insanlara nerede durması gerektiğini net belli etmek. Ofis ilişkilerinde fazla samimiyet sonradan pişman olabileceğiniz bir duruma yol açabilir, örneğin ortak yürüttüğünüz çalışmalarda aksamalar, eksiklikler meydana gelebilir.

Kalabalık bir ofiste çalışıyorsanız belli şeylere dikkat etmek gerektiğini unutmamalısınız.

Orada yalnız değilsiniz ve çalışıyor olmanız, işinizi iyi yapmak istiyor olmanız diğerlerinin kalbini kırmanız ve olayları kişiselleştirmeniz anlamına gelmiyor.

Ofis içinde herkesin kaçtığı, uzaklaşmak istediği biri olmayı kim ister ki?

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları