ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Moda Haftasında Bir Hollywood Yıldızı!

İstanbul Fashion Week'in (IFW) Santralİstanbul'daki açılışını Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Hollywood yıldızı Meg Ryan'la birlikte yaptı.'Melekler Şehri', 'Fransız Öpücüğü' ve 'Mesajınız Var' gibi filmleriyle ükemizde de hatırı sayılı bir hayran kitlesi bulunan Meg Ryan 2. İstanbul Fashion Week 2010 açılışı için Türkiye'de...

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Zafer Çağlayan, İstanbul Moda Haftası'nda tüm dünyanın ilgisini çekmek istediklerini belirtti.  Fuara gelen Hollywood yıldızı Meg Ryan'a “Hoşgeldiniz” diyen Bakan Çağlayan, İstanbul'un birçok alanda olduğu gibi moda alanında da dünya ülkeleri arasında yer almak için başlatmış oldukları etkinliklerin ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Bakan Çağlayan ayrıca açılışa katılan yerli ve yabancı konuklara İstanbul'u da gezmelerini önerdi ve “Bu kent, eğer iyi keşfederseniz kendisini size aşık eder" diye belirtti.

10 Türk markası yaratmak istiyoruz

Bakan Çağlayan, asıl amaçlarının 2023 yılında ihracatı 500 milyar dolara çıkartmak, uluslararası alanda üne sahip en az 10 marka yaratmak ve dünyanın 10 büyük ekonomisi içinde yer almak olduğunu söyledi. İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak seçildiğini da hatırlatan Çağlayan, “İstanbul'u Paris, Milano gibi birinci moda başkentleriyle rekabet edecek şekilde hayal ediyor musunuz?" sorusu üzerine, her şeyin hayal etmekle başladığını söyledi. Çağlayan, Türkiye'nin son 7 yılda Cumhuriyet tarihinin çok önemli sıçramasını yaptığını, Türk özel sektörünün kendine olan güveninin fazlasıyla arttığını belirterek, “İstanbul'un ve Türkiye'nin tekstil, konfeksiyon sektöründe, hazır giyim sektöründe bir moda başkenti olması, bana göre son derece iddialı ama ulaşılabilir bir hedeftir” diye konuştu.

İzdihamdan gezemedi

Meg Ryan, daha sonra yaşanan izdiham nedeniyle fuarı gezmekten vazgeçerek kulise girdi. Bakan Çağlayan ise, stantları ziayret ederek yetkililerden bilgi aldı. Yüze yakın basın mensubunun izlediği açılış törenini bir çok kanal canlı olarak ekrana getirdi. Meg Ryan, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile moda günlerinin startını verirken yerli ve yabancı bir çok ünlü manken açılış sonrası GIZIA defilesinde boy gösterdi. Tülin Şahin ile Tuğçe Kazaz podyumun en renkli simaları olurken sanat ve sosyete dünyasının açılışa ilgi göstermemesi şaşırttı.

Nasıl gidebilirsiniz?

6 Şubat'ta sona eren İstanbul'da moda rüzgarı estirecek organizasyonda, Türk hazır giyim markaları ve moda tasarımcıları 2010/2011 sonbahar kış koleksiyonlarını sergileyecekler.

Adres:
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım karabekir Cd. No: 2/6 Eyüp
Santral istanbul'a her gün Taksim önünden ücretsiz servis bulunuyor.

08.00-11.00 saatleri arasında ring sefer
11.20-15.00 saatleri arasında 20 dk bir
15.20-19.00 saatleri arasında ring sefer
19.20-21.00 saatleri arasında 20 dk bir

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

merly streep te gelmiş
ama kimsenin haberi bile olmadı

gungem - 10-03-2010 09:01
bende tanıtım açısından önemli olduğunu düşünüyorum

naime - 10-02-2010 05:38
kısa kaldı ama en azından ülkemizin reklamı için iyi oldu

dimple1905 - 08-02-2010 02:21
türk tekstili için iyi bir tanıtım

mehtap - 04-02-2010 12:07
hayırlı olmasını diliyorum

naime - 04-02-2010 11:57
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları