ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Mobilyanın 2012 Trendleri


 Bu yıl mobilya trendlerinde renkler ve sadelik aynı çizgide buluşuyor. Görselliğin yanısıra mobilyanın işlevsel olması da tercihler arasında ön sırada yer alıyor. Ürünlerin hacmi aileleri düşünerek büyük üretilirken, yalnız yaşayan şehirli kullanıcılar için de özel üretimler unutulmuyor.

Feminen detaylar, doğal ürün, ergonomi ve kullanım kolaylığı ön planda . 

2012 mobilya modasında; avangarde rüzgarının bir miktar dindiği, yerini modern koleksiyonlara bıraktığı gözlemleniyor. Avangarde çizgiler daha kibarlaşıp, romantik ve nostaljik çizgilere kayıyor. Ürün kompozisyonlarında feminen detaylar, doğal ürün-malzeme ve ergonomi, teknoloji ve kullanım kolaylığı gibi konseptler ön plana çıkıyor. Çok işlevli, kullanım alternatifi sunan, katlanabilir-gizlenebilir detaylara sahip, mekanlara dinamizm katan mobilyalar hayatımızda daha çok yer buluyor. Küçük alanlara sahip kullanıcılar için; çok işlevli tasarımlar hem günlük hayatı kolaylaştırıyor hem de ferah yaşam alanları yaratıyor.

Ürünlerin hacimleri, Türk aile yaşantısı düşünülerek, ağırlıklı oranda büyük çalışılıyor. Ancak yalnız yaşayan kişilerin şehir yaşantısına uygun minimalist dünyalarına uygun ölçülerde ürünlere de mutlaka yer veriliyor. Mobilyanın en önemli tercih detayı olan estetizm günümüzde rahatlık ve kullanım kolaylığına dönüşürken, sadece estetik detaylara sahip ürünler çok işlevsel değil ise tercih edilmeme riskini taşıyor.
2012’de Mobilyaların İç Detaylarını Görebiliyoruz

2012 trenleri arasında, ürünlerin iç detaylarının gösterildiği tasarımlar göze çarparken, yüzeylerin daha çok ön plana çıkarıldığı tasarımlar da sektörün vazgeçilmez değerleri arasındaki yerini koruyor.

Bu yıl da mobilya aksesuarlarında, bütünleyici ürünlerin yarattığı zenginlik ve zıtlık yaşam alanlarının değişmez unsuru durumunda. Sade – yalın tasarımlar bütünleyici ürünlerle zenginleştirilip kişilerin zevk ve beğenilerine sunuluyor.
Son yıllarda ön plana çıkan, açık renkler ve kahve tonları, yine mobilya trendlerinde ön sıralarda yer alıyor. Öte yandan renkli olmayı sevenler için; popüler renklerin baskın olarak kullanıldığı ürünleri görmek mümkün. Özellikle uçuk pembe, gül kurusu, fuşya, küf yeşili, mürdüm, deniz ve petrol mavisi, altın sarısı, beyaz gibi zıt ve sıcak-soğuk renklerin birlikte kullanımına da sıkça rastlanıyor.

Kumaşlarda ise; göz alıcılık ile sadeliğin buluşması sezona damgasını vuruyor. Soft, yumuşak tuşeli; keten, düz sentetik kumaşlar, rahat pamuklular, kanvas, gabardin, jean taklidi kumaşlar ve jakarlı kumaşlar bu yılda kullanıcılarını bekliyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları