ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Mobilya Cilasi Yiyor


Emma Veness isimli genç kadın 7 aylık hamile olmasına rağmen ilginç bir yeme bozukluğu sebebiyle tedavi görüyor.

26 yaşındaki Emma Veness her gün üç defa mobilya cilası yiyor. Bebeğine zarar vermekten korkmasına rağmen Veness bu alışkanlığından vazgeçemiyor.

Hamileliğinin ilk aylarında bu yeme bozukluğuna yakalanan Veness, o zamandan beri tam üç kutu mobilya cilasını bitirmiş. Yeme bozukluğunun kalıcı olmasından da korkan Veness, eşinin kendisini yakaladığını ve ardından doktora başvurduklarını söylüyor; "eşim beni ilk yakaladığında çok şaşırdı ve durumdan pek de memnun olduğunu söyleyemem. Ancak o da, ben de ne yapacağımızı bilmiyorduk."

Büyüme çağında el yıkama jelleri gibi temizlik malzemelerini koklamaktan zevk alan Emma'nın bu alışkanlığı zamanla tadına bakmaya ve ardından da bağımlılığa dönüşmüş.  Hikayenin ilginç bir diğer yanı ise Emma Vennes'in annesi ve büyük annesinin de hamileyken kömür yemiş olmaları.

Cila yerken büyük suçluluk hissettiğini, bebeği için çok endişelendiğini söyleyen genç kadın bunun önüne geçemediğini ve canı cila yemek istediğinde bunu hiçbir şeyin engelleyemediğini söylüyor. Tıpta Pica olarak geçen hastalığı konusunda yardım isteyen Veness, bunu ümit etmediğini çünkü kimsenin hastalığının ismini dahi bilmediğini belirtiyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

yazık üzüldüm ,çok zor bir durum .inşallah iyileşir

nıluferdonmez - 15-08-2011 05:32
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları