ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Metabolizmanızı 2 Dakikada HızlandırınMetabolizmanızın ağır çalıştığını öğrendiyseniz artık diyetlerden vazgeçip "Zaten bu benim kaderimmiş" demek yerine metabolizmanızı hızlandırıcı çözümler bulabilirsiniz. Diyetisyenler metabolizmayı hızlandırmak için gğünde sadece 2 dakika ayırmanızın yeterli olabileceğine dikkat çekiyor. Her sabah uyandığınızda yapmanız gerekenleri yapın ve gerisini bırakın metabolizmanız düşünsün. 

Uyanın ve Harekete Geçin

Sabah egzersiz yapan insanların daha çok egzersiz yapıyor oldukları yönünde bazı iddialar var. Kimse uyanmadan erkenden kalkıp kendi kendinize yaptığınız egzersizin sadece metabolizmanızı harekete geçirmek değil gün boyu zinde hissetmenizde de büyük rolü var.

Günde 8 Hareket
Her hareket için 15 saniye yeterli.

Sıçrayın
Ayakta dik durun ve sıçrayabildiğiniz kadar yükseğe sıçrayın.

Çömelin
Ayaklarınızı omuz mesafesinde açın. Omurganızı eğmeden dik durun. Dizlerinizi kırarak çömelmeye başlayın. Baldırlarınız yere paralel olana kadar çömelin ve 1-2 saniye bu pozisyonda kalın. Ardından yine aynı hızda doğrulun.

Dizinizi Yukarı Çekin
Ayakta dik durun. Sırayla bir sağ bacağınızı bir sol bacağınızı dizden kırarak yukarı doğru çekin.

Sağa Sola Zıplayın
Bir çizgi velirleyin. Ayakta dik durun ve bacaklarınız bitişik olarak çizginin bir sağına bir soluna zıplayın.

Şınav Çekin
Yüzükoyun olarak yere uzanın ve ellerinizi omuzların yanına gelecek şekilde koyun. Vücudunuzu elleriniz ve ayak parmaklarınız yerde kalacak şekilde zemine baskı uygulayarak kollarınızla kaldırın. Ayaklarınızı birleştirin, kol ve bacaklarınızı gergin duruma getirin.Vücudunuz bu sırada düz bir çizgi oluştursun. Dirseklerinizi kırarak göğsünüzü yere yaklaştırın. Zemine baskı uygulayarak kollarınızla vücudunuzu başlangıç pozisyonuna kaldırın.

Mekik Çekin
Sırt üstü uzanın. Belinizin altında hiç boşluk kalmayana kadar ayaklarınızı kendinize doğru çekin. Her iki elinizi de başınızın arkasına götürün. Vücudunuzun belden yukarısını, karnınızda bir yanma hissedecek kadar yerden yükselmesine izin verin. Başınızı ve omuzlarınızı tekrar yere koyarak hareketi tamamlayın.

Mountain Climber Hareketini Yapın
Şınav vaziyeti alıp ve sol bacağınızı göğsünüze cekerken sağ bacağınızı gerin. Daha sonra bacakları değiştirerek göğüse çekmeye devam edin.

Sırtınızı Gerin
Ayakta dik durun. Ellerinizi omuzlarınıza koyarak omuzlarınızı sırtınız gerilecek şekilde geriye itin ve düzeltin.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları