ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Merkür Yengeç Burcu Geçişi


 Gökyüzündeki durumu şöyle bir incelersek, Merkür-Yengeç burcu geçişi, Venüs-İkizler geri hareketini, Mars-Başak burcu seyrini, 11 Haziran tarihinde başlayacak Jüpiter-İkizler seyrini, Ay-Başak ve Ay-İkizler geçişlerini yönlendirecek. Bu yönlendirmeyi şöyle bir açmak istiyorum. Böylece zihinsel anlamda nelere odaklanacağız bir inceleyelim.
 

Venüs-İkizler geri hareketi güç faktör olan Merkür-İkizler tarafından dispozite yani güçlendirildiği için, düne kadar ilişkilerde aklımızı kurcalayan, gelgitler yaratan meseleleri öyle veya böyle mantıklı bir şekilde analiz etmeyi ihmal etmedik. Evet bir çoğumuz tam bir karar veremedik. Çünkü geriye dönsek ayrı, ileri gitsek ayrı problemler söz konusuydu. Fakat şunu söylemeliyim ki, Merkür-İkizler Venüsün gereksiz dağılımlarını önlemede, eylemlerimizi kontrol etmede genel olarak yardımcı olmuştur. En azından durumun gayet iyi farkına vardık….

Şimdi bu geri hareketi Merkür-Yengeç burcu seyriyle gözlem altına alacağız. Ancak, Merkür Yengeç burcunda zihnin geçmişe dönük, hassasiyet içinde fazlasıyla duyarlı bir şekilde çalışmasına neden olur. Zaten Venüs geri hareketi gelgit yaratırken, bir de Merkür Yengeçte iki misli yorar insanı. Problemleri çözmek zor gelir. Kişi ilişkisi veya haritasında bu geri hareketin etkili olduğu alanlarda hassasiyet içinde karar vermekte güçlük yaşar. Bazılarınız eskiye sığınır,,kimileriniz yeniye yer açmak istemez, bir çoğunuz beklemede kalır. Benim tavsiyem çelişkiler içinde kalmamak için akıllıca düşünmeyi ihmal etmemenizdir.

11 Haziran tarihinde Jüpiter-İkizler burcunda ilerlemeye başladığında, bu geçişin de arkasındaki güç Merkür olacak. Ve Merkür 26 Haziran tarihine kadar olan iki haftalık süre içinde(11 Haziran-26 Haziran arası) hızlı bir şekilde hareket etmemizin önünde engel oluşturacak. Haritalarınızda Jüpiter İkizler geçişinin etkili olduğu alanlarda şöyle geçmişe bakmakta yarar var. Karar vermeden önce mutlaka bir düşünün. Zaten ister istemez Merkür sizi yavaşlatarak hızlı bir şekilde ilerlemenin veya düşünmeden hareket etmenizin önüne geçer. Ancak 26 Haziran sonrası hızlanacağız. Kendimizi gösterme ve yeni kararlarımızı uygulama anlamında Merkür-Aslan ifade gücünüzü yükseltir, iletişimsel olarak kendinize güvenli konuşursunuz. İlişkilerde nostaljik günler 8 Ağustos-6 Eylül arası. Venüs yengeç burcunda olacak. Bu süre içinde Ay geçişleri gayet önemli olacak.

Mars-Başak burcu geçişini, 3 Temmuz tarihine kadar, Merkür-Yengeç burcu etkisi altında değerlendireceğiz. Mars bundan önce Merkür-İkizler ile birbirlerini karşılıklı olarak güçlendiriyordu. Hedeflerimiz konusunda, iş hayatımız, sağlığımız ve düzene kavuşturmamız gerekenler hususunda akıllıca düşünerek ne yapabilirim, nasıl bir şeyleri yerli yerine koyabilirim diyerek hesaplamalarda bulunduk. Yenilikleri ise analiz etmeyi ihmal etmedik. Doğru mu olur, ne gibi eksikler var, şu zaman uygun olur mu? Gibi sorular sorduk kendimize. Şimdi 3 Temmuz tarihine kadar, ihmal ettiğimiz eskiye ait olan ve bir türlü bitirilmemiş işler önümüze gelecek ve bizim bunları tamamlamamız gerekecek. Tam ileri gideyim derken, geride kalan öte beriyi toplamak zor gelebilir. Bir de duygular işin içine karışabilir. Buna da dikkat edelim. Bu arada iş teklifleri veya girişimler söz konusu olursa, hedefinizi iyi tayin ediniz. Merkür-Yengeç ,,,size bunu yapma, durduğun yerde kal, gibi sinyaller gönderse de, siz önünüzdeki yola ve amacınızın doğru olup olmadığına bakınız. Ağustos ortasındaki Satürn-Mars kavuşumu çok kıymetli. İşte orada hem ilişki, hem hedefleriniz hem de ileri dönük olarak yeni kararlar verebilmek çok kolay olacak.

Sevgilerimle
iremSU

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları