ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Meme Küçültme Ruha Yararlı


 

Büyük göğüsler, kadınlarda fiziksel hasara neden olabiliyor. Yapılan araştırmalar ise 40 yaş üstü kadınlarda hiçbir neden yokken gelişen major depresyonun en önemli nedeninin "Büyük göğüslere sahip olmak" olduğunu ortaya koyuyor.

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu'ndan Op. Dr. Tamer Şakrak, kadınların meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı ile hem fiziksel hem de ruhsal problemlerinden kurtulabileceklerini söylüyor.

 

Estetik cerrahi uygulamaları, insanlarda oluşturduğu özgüven ve yaşam kalitesinde belirgin iyileşme sağlaması nedeniyle, günden güne artışı da beraberinde getiriyor.


Doğru tanı ve uygun tedavi planlamasıyla gerçekleştirilen her uygulama, hastaların görsel olarak daha uyumlu bir bedene sahip olmasını sağlayarak, kadınların hem fiziksel hem de ruhsal olarak mutlu olmasına olanak veriyor. Bu uygulanan estetik cerrahi ameliyatların başında ise göğüs küçültme ve dikleştirme ameliyatları geliyor.


Kadınlar çok mutlu oluyor
Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu'ndan Op. Dr. Tamer Şakrak, son zamanlarda sık yapılan bu ameliyatla kadınların daha diri ve dik göğüslere sahip olarak son derece mutlu olduklarını ifade etti.

Normalden daha büyük hacme sahip göğüslerin özellikle sırt ve bel omuru üzerinde dengesizce bir baskı yarattığını hatırlatan Op. Dr. Tamer Şakrak, "Bu baskı yıllar içerisinde omurgada eğrilmeye, bel ve boyun bölgesi fıtıklarına, fıtıklaşma sonrası özellikle kollarda güç kaybı ve geçmeyen baş ağrılarına yol açacaktır" dedi.


Menopozun etkilerini azaltır
Op. Dr. Şakrak, kadınların belli bir yaş sonrasında menopoz denilen fizyolojik süreci yaşamasının kaçınılmaz olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: "Menopoz birlikteliğinde meydana gelen osteoporoz (kemik erimesi), büyük göğüslerin vücutta oluşturduğu deformasyonu belirgin olarak hızlandırır.

Meme küçültme ameliyatları, estetik düzelmenin yanı sıra bu problemleri büyük oranda çözer ya da bu problemlerin oluşmasını engeller. Dolayısıyla hastalar uzun yıllar omurga problemleri ve onun yol açtığı sorunlardan uzak kalarak, uzun yıllar aktif fiziksel hayatlarına devam ederler.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları