ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Masa Tenisi Bir NumaraAlmanya'da test amaçlı olarak değişik branşlardaki sporculara yoğun trafikte otomobil kullandırıldığında, ani durumlarda en hızlı ve doğru karar vererek otomobil kullanan ve kaza yapmayanlar arasında en başarılılarının erkek ve bayan masa tenisi sporcularının oldukları tespit edilmiştir.

Masa Tenisi, Konsantrasyon ve Çeviklik Gibi Yetilerin Gelişmesini Sağlıyor. 
Daha kısa mesafede oynandığı için, masa tenisçileri tenisçilere oranla daha kısıtlı sürede topun durumunu analiz etmek zorunda kalıyorlar. Topun hızını, yönünü ve toptaki spini anlayarak karar vermesi için masa tenisçilerinin daha hızlı olmaları gerekmekte.

Masa tenisçisi, vücudunun konumunu vuruş için hazırlamalı, topa nasıl, rakip sahaya doğru nereye vuracağına karar vermeli ve tüm bunları yaparken aynı zamanda gözleriyle topu takip etmeli. Bu nedenle, masa tenisi sporcularının uyum-koordinasyon becerisi, refleksleri daha çok gelişiyor, ani karar verme ve reaksiyon zamanı açısından genelde daha iyi düzeyde oluyorlar.
Sakatlık Oranı Düşük, Her Yaşta Oynanabiliyor.

2’li ve 4’lü oynanabilen masa tenisi, pek çok kişi için koşmaktan, fitness’tan veya diğer sporlardan çok daha ekonomik ve aynı zamanda da zevkli bir spor. Ciddi sağlık sorunu olmayan herkes, vücudunuz çok zorlamadan her yerini bu spor sayesinde çalıştırabilir, hem bedenini hem zihnini dinç tutmayı başarabilir.

Küçük bir Alan, Masa, File, Top ve Raket Yeterli.
Her yaştan ve her keseden insana bu eğlenceli, faydalı ve sosyal sporu tavsiye ediyoruz.
Ünlü masa tenisçi Timo Boll’un da kullandığı ve tavsiye ettiği, her seviyeden masa tenisi oyuncusuna yönelik ürünler bulunan Butterfly markasını Sporcum.com’da bulabilirsiniz.
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

evet bende çok severim

güliz - 24-08-2011 09:25
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları