ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Makyajla İlgili Pratik Bilgiler

* Makyaj yapmadan önce cildinizi kozmetikten arındırın.

* Makyajdan 3 dakika önce cilt tipinize uygun nemlendirici krem sürün.

* Her hangi bir dudak bakımı kremi ya da nemlendiricisiyle dudağınızın üzerindeki kuru ölü tabakasını temizleyip pürüzsüz hale getirin.
Cildinizin bronzken asla fondöten kullanmayın. Bunun yerine renkli bir nemlendrici tercih edin.

* Bronz görünüm elde etmek için allık yerine bronzlaştırıcı pudra kullanın.

* Renkli göz makyajınız varsa dudaklar için uçuk renkler, renkli ve belirgin bir rujunuz varsa da hafif bir göz makyajı yapmak abartıdan uzak olmanıza yardımı olacak.

* Kaşlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız, küllü tonlarda bir kaş farı ile boşlukları doldurun.

* Yeni aldığınız, maskara çok likit olduğu için kirpiklerinizde topaklanma yapabilir ve bulaşabilir. Aldığınız maskarayı 1-2 saat açık bırakın. Biraz kuruyunca istediğiniz sonucu almanız daha kolay olacaktır.

* Eğer yanaklarınıza sadece pembe parlaklık kazandırmak istiyorsanız, yuvarlak uçlu fırçalar idealdir. Yüz hatlarınızı daha çok belirginleştirmek için yamuk uçlu fırçaları tavsiye ederiz. Pudra fırçaları daha kalın kıllı olurlar. Bu sayede yüzünüzde daha büyük bir bölümü rahatlıkla pudralayabilirsiniz.

* Özellikle renkli göz makyajlarında farın göz altlarına dökülme riski vardır. Makyaja başlamadan önce gözaltıalrına biraz pudar sürüp makyajı bitirdikten sonra bu pudrayı alarak göz altı bölgesinin temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

* Rimeli uygulamadan önce boş bir tarama fırçasıyla kirpiklerinizi tarayıp daha sonra rimeli dipten uca uygularsınız daha temiz bir görüntü elde edersiniz.
 


* Göz altı kapatıcısı kullanarak gözü yüzde 30-40 daha belirgin yapmak mümkün.Rimel de aynı etkiyi yaratabilir.

* Dudak makyajlarında mat tonlar kullanılmalı. Kontür çizgileri çok fazla tercih edilmemeli. tercih ediliyorsa da kullandığınız ana ruj renginde olması ve dudakta iyi dağıtılması gerekiyor.

* Kavisli kaşlar yüzünüzün daha az yuvarlak görünmesini sağlar. Kaş yapınız destekliyorsa kavisli kaşları tercih edebilirsiniz. Yuvarlak ya da çok ince alınan kaşlar yüzünüzün daha yuvarlak ve geniş görünmesini sağlar.

* Kaşlarınıza kavisli şekli vermek için kaş boyama kalemlerinden ya da jel göz farlarından yardım alabilirsiniz. En doğal görünümü yakalamak istiyorsanız kaş renginize yakın tonlarda renkler tercih edin. Özellikle beyaz tenli kadınlar; siyah yerine kahverengi tonları tercih etmelidir.

* Eğer uzun bir yüze sahipseniz  makyaj yaparken allık kullanımında dikkatli olmanız  gerekiyor. Yanaklarınızın kenarlarına doğru allık sürerseniz yüzünüz daha uzun görünecektir. Bu nedenle allığı yüzünüzün tamamına değil sadece elmacık kemiklerinizin üzerine sürmelisiniz. En doğru allık sürme yöntemi için gülümseyin ve çıkık duran elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın.

* Köşeli yüze sahipseniz yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak için doğru renk tonunda allığa ve doğru noktalara vurgu yapmaya ihtiyacınız var.  Allığı elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayarak köşeli yüz görünümüü hafifletebilirsiniz.

* Burnunuz istediğiniz kadar küçük değilse sadece üzerine ince bir çizgi halinde allık sürün. Kenarlarına allık sürmek burnunuzun daha büyük görünmesine neden olacaktır.

* Özellikle zayıf kadınlarda elmacık kemikleri aşırı çıkık görünebilir. Elmacık kemiklerinizin görüntüsünü yumuşatmak için allığı önce yukarıya sonra kulaklarınıza doğru sürün. Yukarı aşağı hareketlerle allığı iyice yayın.

* Küçük gözler için göz içlerine uygulayacağınız beyaz renkli kalemle aydınlatma yapabilir, gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

* Alnınızı daha dar göstermek sitiyorsanız mat görünümlü pudra görünümlü  pudra ya da fondöteni saç çizginiz boyunca sürün. Üzerinden cilt renginizden bir ton koyu bir allıkla hafifçe geçin. Ellerinizle saçlarınıza doğru dağıtarak doğal bir görünüm kaandırın.
 

 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

herşeyden önce en önemli cildin sağlıklı olması cild sağlıklı ve güzel olunca bir ruj bile çok yakışır

dimple1905 - 17-04-2010 07:49
ayyy çok sağolun valla süper tavsiyeler.

derviş - 27-02-2010 05:04
bu bilgileri kuaförler bile bilmiyor boyuyorlar gitsin çok güzel bilgiler vermişsiniz

tozpembe79 - 09-02-2010 06:08
pudra yada fondoten sürmeden önce yüze krem sürmek fondotenin daha kalıcı olmasını sağlıyor

dimple1905 - 08-02-2010 02:14
makyajda bu bilgiler hiç bilmiordum körü körüne yapıyormuşuz teşekkürler

dido - 08-01-2010 07:13
makyaj konusunda çok bilsizim uygulmam gerekenler burada mevcut teşekkürler

cicikan - 04-01-2010 07:25
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları