ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Makyaj Hataları ve Doğruları

Görünümünüze leke düşüren, yapmamanız gereken makyaj hataları! Basit toparlayıcı ipuçlarını kullanarak bu tür hatalardan uzak durabilirsiniz.Gözlerinizi küçük gösteren makyaj


Dumanlı ve yoğun göz makyajı,gece dışarı çıkarken uygulanabilecek en ideal seçeneklerden biridir. Ancak çok koyu veya amatörce yapılan makyaj gözlerinizdeki beyaz rengin yok olmasına ve daha küçük görünmelerine sebep olabilir.

Bunu deneyin: 
Dumanlı göz etkisini yaratabilecek tek renk siyah değil.  Özellikle simli gri farlar aynı etkiyi yaratabilir. Üst ve alt kirpik diplerinize ince bir şerit halinde siyah kalem çekin. Ardından göz kapaklarınıza gri göz farı uygulayın. Eyeliner fırçası yardımıyla siyah kalemin üzerinden geçerek daha aydınlık bir etki yaratabilirsiniz. Keskin hataları yok etmek için rengi olabildiğince dağıtın. Simli beyaz bir göz farını gözlerinizin iç kısımlarına uygulayarak iyice ortaya çıkmalarını sağlayabilirsiiz.
Farklı tonlardaki vücut ve yüz renkleri

Otobronzan kullanmak konusunda profesyonel olsanız bile,daha fazla yıkandığı ve peeling uyguladığı için yüzünüz vücudunuzun geri kalanına göre daha soluk bir renge sahip olacaktır. Bu da yüzünüz ve vücudunuz aeasında ton farklılıklarının oluşmasına neden olur.Bunu deneyin: Oluşan bu farklılığı bronzlaştırıcı pudra kullanarak hafifiletebilirsiniz. Pembe alt tonlara sahip bronzlaştırıcı pudralar portakal renkli görünümü engeller. Bu pudrayı alnınıza, burnunuza, elmacık kemiklerinize ve çene kemiğinizin hizasından boynunuza doğru uygulayın. Bu anahtar noktaları harmanlayarak tek renk bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Rujlu dişler

Dişler rujların koyu pigmentlerini bir mıknatıs gibi kendilerine çeker. Kırmızı tonlu rujların diğer soluk renklere göre üç kat daha fazla pigment içerdikleri için dişe bulaşan kırmızı pembe veya daha doğal bir renkten daha fazla dikkat çekiyor.Bunu deneyin: Rujunuzu uyguladıktan sonra üstündeki fazlalığı emici kağıtlar yardımıyla alın. Ardından pamuklu bir çubuğun bir ucunu dişlerinizin üzerinde gezdirerek bulaşan renk pigmentlerini temizleyin. Diğer ucunu vazeline batırın ve hafifçe dişlerinize sürün. Bu bariyer, rujun beyaz dişlerinize bulaşmasını engellerken gülüşünüzün daha parlak olmasını sağlayacak.
Parlak bir ten

Ünlü yıldızlar sürekli bunaltıcı ısı veren ışıklarla uğraşmak zorundadırlar. Gerçek hayatta ise aşırı sıcak restoranlar veya bir gece kulübünün terletici atmosferi görümünüzü zedeleyebilir.Bunu deneyin: Hazırlık aşamasında makyaj rutininize ekleyeceğiniz birkaç kurtarıcı öneriyle terli cilt görümünü yok edebilirsiniz. Kayganlığı önlemek için yüzünüze yağsız formüle sahip bir baz uygulayın. Ardından üzerine sabitleyici pudra sürün .Tazelenmek istediğiniz her an pudra uygulamak yerine, yağ emici kağıtları tercih edebilirsiniz.
Göz etrafındaki halkalar

Uyku akan gözlerden daha kötü ne olabilir? Bu görünümü gidermeye çalışırken kullanılan çok açık renkli ve beyaza yakın göz altı kapatıcı, daha kötü sonuçalra neden olabilir.Bunu deneyin: Göz altı kapatıcınızın fondötenizden veya ten renginizde bir ton daha açık bir renge sahip olması gerekiyor. Uygun kapatıcıyı tek bir parmağınızla göz altınıza yedirin. Üzerine ince bir kat fondöten uygulayarak cildinizin tamamının aynı renge sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak sabitleyici bir pudra kullanmayı unutmayın.
Dağınık kaşlar

Düzgün görünümlü kaşlar çok önemlidir. Taranmadığı zaman mükemmel şekle sahip kaşlar bile kötü görünebilir.Bunu deneyin: Kaş fırçası veya şeffaf bir maskara kullanarak kaşlarınızı yukarı ve dışarıya doğru tarayarak şekle sokun. Dışarı doğru çıkan kaşları bir damla suyla yatıştırabilirsiniz. Son olarak saç spreyi sıkarak kaşlarınız sabitleyebilirsiniz. Bu makyaj rutininizde en son sırada yer almalı. Aksi taktirde yaptığınız her şey boşa gidebilir.Ucu çıkmış ojeler

Adeta bir mücevher gibi,oje dehoş bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak bir aksesuar gibidir. Nasıl taşı düşmüş bir mücevher takmazsanız. soyulmuş tırnaklarla da dışarı çıkmamalısınız. Sürekli mükemmel manküre sahip olmanız gerektiğini söylemiyoruz. Ancak bir davete gittiğinizde şarap kadehi tutmayı veya birileriyle el sıkışmayı planlıyorsanız en azından iki dakikanızı tırnaklarınıza ayırmalısınız.Bunu deneyin: Soyulmuş tırnakları kalem biçimli ojeyle kolayca düzeltebilirsiniz. Tek bir damla tüm tırnaklarınıza yetecektir. Ojenin kuruması için bir dakika bekleyin. Koruyucu bir ürün uygulamak yerine ölü derileri yumuşatan bir yağı tırnakların üzaerine sürerek parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Tırnaklarınız yola sokulmayacak gibiyse, ojelerinizi çıkarın. Bu tür durumlarda ojesiz tırnaklar bile soyulmuş olanlardan daha iyidir.  

 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

sade makyajı çok seviyorum.doğal olmasada doğala yakın

emineburak - 29-08-2010 03:23
bazen makyaj felaketlere yol acabiliyor

hera.zeus - 18-06-2010 11:59
bilinçsizce yapılan makyaj bazen felaketlere neden olabiliyor

1904 - 11-06-2010 03:17
kadını makyaj güzelleştirmez doğru makyaj güzelleştirir

esmossa - 04-06-2010 07:27
makyaj bilinçli yapıldığı zaman güzelleştiriyor verilen bilgileri gözardı etmemeli

naime - 02-06-2010 11:57
bu güzel bilgiler için teşekkürler

mehtap - 02-06-2010 12:49
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları