ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Keşke Her Sene Olimpiyat Olsa!


 

Düzenli spor yapmak, fit bir vücuda sahip olmak hemen herkesin istediği ancak çoğu zaman ertelediği planlar arasındadır. En önemli desteğini motivasyon gücünden alan egzersiz yapma isteğini şimdilerde ise olimpiyat oyunları önemli oranda etkiledi. Öyle ki Sports International CEO'su Orhan Koral bu durumu şöyle analiz etmiş , "Olimpiyat oyunları sporu herkese hatırlatan bir aktivite.

Olimpiyatlar ile birlikte spora özeniyoruz ve spor yapma isteğimiz, hevesimiz artıyor. Fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam konularında ivme kazanmak için bulunmaz bir fırsat. Birçok insanın hayatı değişebilir. Tabi olimpiyatlarda yarışan sporcuların performanslarına erişmek çok uzun süreli bir çalışma olsa da vücudunuzu toparlamak, güzel görünmesini sağlamak ve sağlık kazanmak düzenli egzersiz ile oldukça kolay. Türk sporcularımız başarılı oldukça halk olarak daha da hevesleniyoruz. Kendimize güvenimiz geliyor, sportif olabileceğimizi hatırlıyoruz. Olimpiyat oyunlarının başladığı günlerde spor yaparak fit bir vücuda kavuşmak isteyenlerin sayısında artış yaşanıyor. "

 

Koral, daha önceki yıllarda Temmuz, Ağustos aylarında insanların tatil dönemine denk geldiği için yeni üye sayısında durgunluk yaşanırken, bu sene 2012 Olimpiyatları'nın başlaması ile birlikte ciddi bir hareketlilik görüldüğünü ifade etti. Geçtiğimiz yıllara oranla bu sezon üye olmak için başvuranların sayısında % 25 oranında artış olmuş. Üstelik sadece büyük şehirlerde değil, yazlık tatil bedellerinde de...

Orhan Koral bu durumu şöyle aktardı; Alaçatı'da iki sezondur Çağla Kubat'ın sörf merkezinde açtığımız mini fitness spor alanında da bu durumu gözlemledik. Aynı şekilde Çeşme'de bazı beach'lerde de spor ekipmanları görmek ve ziyaretçilerin bunları kullanması spor bilincimizin arttığının bir göstergesi. İnsanlar tatillerinde genellikle sporu ihmal ediyorlardı. Bu yıl ise denize girip yüzdüler, deniz sporlarını yaptılar ama fitness'ı ihmal etmediler."

 

Olimpiyat etkisinin, sağlıklı yaşamın yaygınlaşması için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyen Orhan Koral sözlerini şöyle sürdürdü; "İstanbul'da olimpiyatlar düzenlenirse halk sporla daha da çok temas edecek ve sporu bir kez daha hatırlama fırsatı bulacağız." dedi.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları