ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Kalori Yakmanın En Keyifli Yolu


Bacak kasları kadar, kol, mide ve boyun kaslarını da çalıştıran yüzme, vücudun tüm kaslarını aynı anda çalıştıran en etkili spor dalı. Yüzerken, 1 saat içinde 400 ile 700 arasında kalori yakmak mümkün. Kullandığınız yüzme stili bu kalori miktarını arttırıyor ya da azaltıyor.

Örneğin, serbest stil ağırlıklı olarak basen bölgesini, sırt üstü yüzme bel bölgesini, kurbağalama ise kolları ve vücudun üst kısmını daha çok çalıştırıyor.

Yarım Saat Yüzme = Bir Saat Koşu!
Yarım saat düzenli olarak, ritmik bir biçimde yüzdüğünüzde yaktığınız kalori miktarı bir saat koştuğunuzda yaktığınız miktara eşittir.

Kalbin Dostu!
Obezitenin ve aşırı kilonun tedavisinde de kullanılan yüzme, kalp kaslarının güçlenmesini ve kilo nedenli kalp sorunlarının da önüne geçilmesini sağlar.

Yüzmek, Yormaz!
Yüzmek, hem eğlenceli hem de insan vücudunun suyla teması sayesinde beyni ve bedeni arındıran bir aktivite. Su ile uyum içinde yapılan bir yüzme sporu hem ruhsal dinginlik hem de beden gelişimi sağlıyor.

Yüzmek, duyu organlarını ve sinir sistemini en çok rahatlatan egzersiz türüdür. Su direncine karşı yanlış hareketler ise kişinin çabuk yorulmasına ve bu spora fazla devam edememesine neden olur. Doğru nefes alış ve yüzme stili, yorgun bir kişiyi bile yüzme aktivitesi sonunda zinde hissettirecektir.

En Doğal ve En Ucuz ilaç: Yüzmek
•İnsan su içindeyken ağırlığının sadece yüzde 10'unu hisseder. Yüzme sırasında  iskelet sistemine ağırlık binmediği için eklemleri zorlamadan vücudu çalıştırabilirsiniz.

•Kasları gelişmekte olan çocuklar ve eklem sorunları yaşayan yaşlılar için de yüzmenin yararları diğer spor dallarına göre açık ara önde.

•Kireçlenme, omuz, boyun, sırt ve bel ağrısı gibi sağlık sorunlarından şikayet edenler için yüzmek birebirdir. Vücudun bu bölgelerinde biriken laktik asitin giderilmesinde yardımcıdır.

•Kana oksijen vermek ve kandaki karbondioksiti almakla görevli solunum sistemi, disipline edildikçe çok daha iyi çalışan bir yapıya sahiptir. Nefes alış teknikleri solunum yollarının en büyük dostudur.

•Yüzmek, dolaşım sistemini düzenlediği için damar hastalıkları riskini azaltır. Dolaşım sistemi daha çok çalışır ancak diğer yerçekimli sporlardaki kadar yorulmaz. Kalp, aşağıda toplanan kanı dağıtma görevinin hafiflemesiyle kanı kaslara dağıtır ve egzersiz maksimum amacına ulaşır.

10 TL Hediye Çekiniz Var!  

Çekiniz, Sporcum.com'da YÜZME KATEGORİSİ ürünlerinin HEPSİ geçerli, Son Gün 28.08.2011-Pazar. Tek yapmanız gereken siparişinizi verdikten sonra indirim kuponu bölümüne yuzme10 yazmanız. Unutmayın, ücretsiz kargo ve değişim olanağı her ürün ve her marka için Sporcum.com'da sporseverleri bekliyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

yüzmek yada yüzememek inanın deniz evimin dibinde ama ben işten fırsat bulupta hala denize girebilmiş değilim ağlamak istiyorum!

güliz - 05-09-2011 05:23
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları