ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

İlişkinize zarar veren 5 davranış

 


İlişkiniz kötü mü gidiyor? Peki, bunun sebeplerini hiç düşündünüz mü? Farkında olmadan yaptığınız birkaç davranış ilişkinizi bitiş çizgisine doğru götürüyor olabilir. İşte ilişkinize zarar veren 5 davranış...

 

Eleştiri

İlişkiye en çok zarar veren davranışların başında eleştiri geliyor. İlişki uzmanları, evliliklerin bitmesinin en büyük nedeninin de bu olduğunu söylüyor. Farkında olmadan yaptığınız sert eleştiriler ve yargılamaların, partnerinizle aranıza soğuk duvarların örülmesine neden oluyor.

 

Gerçeklikten uzak beklentiler

Yeni bir ilişkiye başlanıldığı zaman, beklentilere girmek de kaçınılmaz olur. Beklentiler, zamanla çiftlerin hareketlerine ve davranışlarına da yansır. Ancak buradaki en önemli sorun beklentilerin gerçekleşmemesiyle birlikte başlar. Büyük beklentiler içerisine girilmeden, rahatlık içerisinde yürütülen ilişkiler, mutluluğu daha kolay yakalar.

 

Kontrol takıntısı

İlişki uzmanları, kontrol takıntılı olmanın korku ve güvensizlikle yakından ilgili olduğunu söylüyor. Partnerinize sürekli "Bunu yapma!" ya da "Şöyle davranmaktan vazgeç" gibi onun hareketlerini kontrol edici davranışlarda bulunuyorsanız, ilişkinizi çok kötü bir yöne doğru sürüklüyor olabilirsiniz.

 

Karşılaştırma

Partnerinizi eski erkek arkadaşınızla karşılaştırıyor musunuz? Karşılaştırma yapmak, yeni başlayan bir ilişkiyi başlamadan bitişe doğru sürükleyen en kötü davranışlardan biridir. Mutlu bir ilişki yürütmek istiyorsanız, eski sevgilinizle yeni partnerinizi birbirine karıştırmayın. Herkesin farklı özellikleri olduğunu unutmayın ve yeni sevgilinizin davranışlarını yargılamadan önce zaman içerisinde onu tanımaya çalışın.

 

Rutinlik

Uzun ilişkilerin en büyük sorunu rutine dönüşmesi. İlişkinizi bu sıkıcılıktan kurtarmak ve farklı heyecanlar katmak için partnerinizle yeni planlar yapın. Örneğin, hep gitmeyi istediğiniz ama bir türlü gidemediğiniz şehirleri keşfedin, cuma akşamlarını sinema gecesi ilan edin ya da birlikte yeni bir kursa yazılın. İlişkinize farklılık katmanın size ne kadar iyi geleceğini göreceksiniz.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları