ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

İkizler Burcunda Halkalı Tutulma


 

KOÇ

Sevgili Koçlar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, hem geçtiğimiz iki hafta önceki, Güneş Tutulmasının işaret ettiği konuları hem de bugünkü mevcut durumun üzerimizdeki tesirlerini gösteren bir ayna gibi. 14 Kasım tarihinden bu yana, hem iş hem finansal hem de özel ilişkilerimizle alakalı konular üzerinde düşünmekteyiz. O tutulma, isteklerimizin ve beklentilerimizin altını kalın bir kalemle çizmişti. İyi bir ortaklık kurmak, partnerimizle sorunlarımızı çözmek veya bütünleşmek, parasal krizlerimize çözüm bulmak, kısaca hayatın zorluklarını geride bırakmak istedik. Bu Ay Tutulması, hem bu meseleleri halletmek hem de ihtiyaçlarımızı elde etmek için harekete geçmemiz anlamına geliyor.

Ancak oldukça sabırsız davranabiliriz. Kısa vadede çabuk sonuç almak istediğimiz için beklemeye tahammülümüz yoktur. İhtiyaçlarımızı elde etmek için harekete geçeriz ve ret cevabı almak istemeyiz. Uzun bir zamanda gerçekleşmesi mümkün bir işin hemen oluşmasını isteriz. Olmayacağını öğrenirsek bir hayli sinirlenebiliriz.

 

Ticari, iş, eğitim, haberleşme, ulaştırma, pazarlık yapma, alış-satış gibi konular bugün gündem maddemizin başında yer alır. Piyasanın durumuna bakmamızda yarar var. Kimlerle iş yaptığımızı bilmemiz lazım. Hem girişken hem akıllıca hareket etmemiz lazım. Düşündüğümüz iş veya öne sürdüğümüz bir teklifin kabul edilip edilmeyeceğine dair olasılıkları mutlaka iyi hesap edelim. Bilgiyi doğru kaynaklardan öğrenelim ve bu bilgiyi hangi alanda kullanacaksak o alandaki gelişmeleri takip edelim. İlişkilerde lafımızı sözümüzü bilelim.

Eğer çıkarlarımızı akıllı bir şekilde gözetmek ve kazançlı çıkmak istiyorsak, üstümüze düşenleri yapmalı, sorumluluklarımızı bilmeli, hem de hakkımıza sahip çıkmalıyız. Bunun yolu mantıklı düşünmekten geçiyor. Çevremizdeki insanlarla çatışmaya girmek, huzursuz ve kaygılı bir şekilde konuşmak bize zarar verebilir. Şimdi bizim maddi-manevi anlamdaki bağlantılarımıza önem verme ve gerçekçi bir şekilde bakma zamanımız. Yıkmak yerine yapma zamanımızdır. Hem kendimizi hem içinde bulunduğumuz durumun bilincinde olup işimize, gücümüze dört elle sarılmamız gerekiyor. Aklımızı kullanmamız gerekiyor. Yoksa bu Tutulma çevremizdeki insanlarla bizi yol ayrımına getirir ve zor duruma düşebiliriz. Yapıcı olalım, yıkıcı değil. Uzun vadeli düşünelim, kısa değil.

Ben biliyorum demeyelim, öğrenmeye çalışalım. Kararlı olalım, dağılmayalım. Bilgiyi önemseyelim, yan gelip yatmayalım. Bu tutulma bir ortakla yolları ayırma, borçlarınızın sizi sıkıştırması ve artık düzelmesi zor olan bir ilişki hakkında verilecek kararın göstergesi olabilir.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

BOĞA

Sevgili Boğalar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 14 Kasım tarihindeki Güneş tutulmasının işaret ettiği konuları öne çıkarıyor hem de hangi alanlarda etki altındayız, bunları görmemizde rehberlik ediyor. İki hafta önce, partneriniz, iş ortağınız, evlilik veya birliktelik anlamındaki meseleler üzerinde yoğunlaşmıştık. Birliktelik ne demek, ilişki ne anlama gelir, bir hayat birlikte nasıl geçirilir, partnerimizin hayatımızdaki önemi nedir veya iş ortaklığı nasıl kurulur, nasıl sürdürülür gibi geniş bir alana yayılan meseleler üzerinde durduk.

Bugünkü Ay Tutulmasında hem ilişkimizi kazanç-kayıp anlamında mercek altına alacağız hem de genel olarak maddi ve manevi değerlerimiz üzerinde bir hayli duracağız. Doğal olarak kazanmaya dönük düşünüyoruz. Birilerinin yolumuza çıkması, bize akıl vermesi, paramızı nasıl idare edeceğimizi söylemesi pek hoşumuza gitmiyor. Gereksiz kayıplar veya maddi sıkıntılardan uzak durmak niyetindeyiz. Ancak sabırsız davranabiliriz. Bir koy, bin al bakış açısı üzerimizde bir hayli etkili.

 

Gücümüzü göstermek, kazançlı çıkmak için yollar arayabiliriz. Birileriyle ortaklaşa bir iş düşünebiliriz. Eğer ortaklığımız varsa, kazandırıcı değilse, tepkisel davranabiliriz. Kafamızın içinde çeşitli projeler üreterek para kazanmaya çalışabiliriz. Çok ani kararlar verebiliriz ama bunlar üzerinde iyice düşünmezsek zarara girebiliriz. Oysaki bu tutulma hem kendimizi geliştirmemiz hem de düzgün kişilerle irtibata geçerek büyümeniz yönünde sizi teşvik edici. Sadece sabırlı olmayı bilmek lazım. İlişkilerde de aynı şekilde. Birlikte olduğunuz kişiyi, ortak olduğunuz insanı lütfen iyi tanıyınız. Son iki hafta içinde yaşananlara bir bakınız. Gelişmeler ne yönde? Yarar mı, zarar mı gördünüz? İyice tahlil ediniz. Yatırımlarda piyasanın durumuna bakınız. Hangi yatırım verimli olur, hangi iş kazanç getirir diyerek hesap ediniz. Dağılmadan, akıllıca yol alınız. Paranıza sahip çıkınız. Size kaybettiren kişilere, işlere değil, kazandıran büyüten geliştiren işlere, insanlara yöneliniz. Bazı Boğalar açısından bu tutulma, bir ilişkinin sona ermesi, evlilik veya boşanma kararı alınması, bir ortaklığın kurulması anlamında etkili olabilir.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

İKİZLER

Sevgili İkizler saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, iki hafta önce gerçekleşen Akrep Güneş tutulmasının işaret ettiği konuları gözden geçirme ve ilişkimizle alakalı konular üzerinde birebir etkilidir. Sizler iki hafta önceki Güneş tutulmasında hem iş hayatınız hem düzene sokulması gereken işleriniz ve hem de sağlığınızla alakalı konular üzerinde bir hayli yoğunlaşmıştınız. Zorunluluklarınız, görevleriniz, sizi rahatsız eden fiziksel ve psikolojik şikayetlerinizin artık mutlaka halledilmesinde yarar var. Bunları göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Bugünkü Ay tutulması hem kişisel kararlarınızı uygulamaya koymak yönünde isteklilik yaratır hem de ilişkinizle alakalı konular üzerinde dikkatli olmanızı gerektirir. Sağlıklı olmayan, kendine dikkat etmeyen, yaşamını düzgün bir şekilde sürdürmeyen bir insanın atılımda bulunması, gelişmesi, büyümesi mümkün değildir. Bu nedenle eğer şikayetçi olduğunuz sağlık problemleriniz varsa bunları mutlaka hallediniz. Sizin arzularınızla partnerinizin istekleri arasında büyük bir uçurum varsa, bir araya gelmeniz, sorunlarınızı çözmeniz ve doğru yönde ilerlemeniz kolay olmaz. Öncelikle ortak kararlılık çok önemli.

 

Bireysel hareket edilirse, her iki taraf da kendine göre değerlendirmede bulunursa büyük bir stres yaşanabilir. Aynı durum iş ortaklarınızla aranızdaki meselelerde oluşabilir. Siz çabuk sonuç almaktan yana karşı taraf derinlemesine düşünmekten yanadır. Bir tarafın istekleri diğerine uymayınca çatışmalar çıkar. Tutulma sizin burcunuzda oluştuğu için, doğal olarak siz kendinizi her alanda haklı görürsünüz. Olaylara tarafsız bakamadığınız için suçlayacak birilerini ararsınız. Bu tutulma ilişkinizin, sağlığınızın, maddi konuların, ortaklaşa işlerin mutlaka sağlıklı bir temele oturtulması gerektiğini gösteriyor. Bir hedef koyabilmeniz ve bu hedefe varabilmeniz için, önce lütfen sabırlı ve mantıklı düşününüz. Hayatınızdaki pürüzleri gözden geçiriniz. Ayağınızın altında size engel çıkaran ne varsa onları önce bir temizleyiniz. Bu tutulma, sağlık-çalışma hayatınız, ilişkinizle ilgili bir gelişmenin işaretçisidir.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, 14 Kasım tarihinde Akrep burcunda oluşan Güneş tutulmasının işaret ettiği konularda gelinen son noktayı görmemizi sağlayıcı ve ayrıca fiziksel-ruhsal sağlığınız, çalışma hayatınız ve problemlerinizle ilgili konularda baskılayıcıdır. Öncelikle çocuklar-aşk hayatınız ve kendinizi ifade etmek istediğiniz konularda son iki hafta boyunca yaşananların mutlaka bir daha gözden geçirilmesinde ve derinlemesine ele alınmasında yarar var.

Bugünkü Ay Tutulması bizim öncelikle psikolojik açıdan kendimizi pek rahat hissetmediğimizi gösteriyor. Uzun vadeli düşünmemiz zor olduğu gibi, yaşadıklarımızı anlamlandırma, sorumluluk alma ve sorumluluklarımızı gerçekleştirme yönünde bir hayli sıkılmaktayız. Gördüğümüz, yaşadığımız gerçekler, bizi en çok duygusal yönde baskı altına alabilir. Huzur ve güvenliğe fazlasıyla ihtiyaç duyabiliriz. Her kafadan ayrı çıkan sesler, işimizle ilgili odaklanmakta zorlanmamıza yol açabilir. Bir yandan her şeyin hemen olmasını isteriz diğer yandan sürekli bir şeyleri yargılayarak, herkesten daha iyi bildiğimizi düşünebiliriz.

 

Her söz, her davranış, her garip tavır, bizi sinirlendirebilir. Biz kendimize göre işlerimizi organize etmek isterken, başkaları yüzünden dağılabiliriz. En ufak bir meseleyi kurcalayarak sabırsız ve tutarsız bir şekilde hareket edebiliriz. Hassasiyetimiz bazen oldukça yükselir kimi zaman hiçbir şeyi umursamıyormuşuz gibi davranabiliriz. Ben bu tutulmanın sizleri tamamen duyarlılık ve gerginlik arasında zorlamasına ihtimaline karşılık, öncelikle kendinize bu kadar yüklenmemeniz, her şeyi gözünüzde büyütmemeniz, sakin olmanız gerekiyor. Özellikle bugünlerde aşk meseleleri, çocuklarla alakalı konular, hayatın genelinde bir derinlemesine düşünme hali söz konusu. Bu konulardaki belirsizlikler veya ağır yükleriniz Tutulmanın etkisiyle yorucu olabilir. Dikkatli olmakta yarar var.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

ASLAN

Sevgili Aslanlar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, öncelikle bundan iki hafta önce Akrep burcunda oluşan Güneş tutulmasının işaret ettiği, ailevi meseleler, ev ve yuvanızla alakalı gelişmeler, güvenliğinizle ilgili konuların tekrar gözden geçirilmesi yönünde etkilidir.

Kafanızda bu meseleler bir hayli yer işgal ederken, bugün oluşan Ay Tutulması, ilerisi adına düşündüğünüz yeniliklerin uygulanması anlamında sizi aktif kılıyor. Gayet hızlı ve oldukça dinamik bir şekilde öğrenmeye açıksınız. Gayet arzulusunuz ve artık bir şeyler ortaya koymaya heveslisiniz. Bir yandan hemen kısa vadede yarar sağlayacak işlerin peşine düşebilir diğer taraftan aşkı, sevgiliyi, çocuğunuzu, hayatınızı nasıl yaşamanız gerektiğini düşünürsünüz. Bu Tutulma sizi, yepyeni keşiflerde bulunmaya çağırır. Bir topluluk içinde öne çıkmak, ilgi uyandırmak, fırsatları değerlendirmek niyetiyle insanlarla bağlantılar kurabilirsiniz. Ancak burada önemli bir noktada sizi uyarmak isterim. Bu kadar hızlı olmak beraberinde yanlışlıklara neden olabilir.

 

Onun için bastığınız yeri, yaptığınız işi, görüştüğünüz insanı iyi seçin. Hemen bir şeyler olsun derken pişman olacağınız kararlar vermeyin. Bu tutulma bazı arkadaşlarınızın hayatınızdaki önemini bir hayli ortaya çıkarabilir. Kayıp, ayrılık veya türlü nedenlerle arkadaşınızla aranızda bir sorun yaşanabilir. Sorumluluk almadığınız için veya birileri yüzünden ilişkileriniz zedelenebilir. Sürekli kendinizi düşündüğünüz için aşk hayatınızla ilgili konularda sorunlar yaşanabilir. Hem bunlara dikkat edelim hem de Tutulmayı olumlu yönde değerlendirelim. Bu tutulma ev ve ailevi konuların şu aralar epeyce önemli hale gelmesini sağlıyor. Bu konularda yeni bir yapılanma ve gelişmeler söz konusu.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

BAŞAK

Sevgili Başaklar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, hem 14 Kasım tarihinde Akrep burcunda oluşan Güneş Tutulmasının içerdiği meseleleri yine baskın kılıyor hem de iş hayatınız ve ailevi konular üzerinde etkili oluyor. Siz son iki haftadır, Merkürün etkisi altında çok daha derinlemesine hayatınızı, çevrenizi, ilişkilerinizi gözden geçirmektesiniz. Hem ruhsal anlamda hem de maddi getirisi olan işlere yönelmek, güçlü insanlarla bağlantı kurarak hayatınızı kurmaktan yanasınız. Eğitiminize önem veriyorsunuz ayrıca kendinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz.

Bugünkü Ay tutulması, iş hayatınızla ilgili konular üzerinde bir hayli etkili. Sizi aktif çalışmaya, bilgilenmeye, toplumun üst kademelerinde yer almaya teşvik ediyor. Projelerinizi ortaya koyarak, yeteneklerinizi bir alanda ifade ederek öne çıkmaya çalışabilirsiniz. İnsanlarla birebir ilişkiye girerek, bildiklerinizi ifade ederek, eğitime önem vererek, meraklı ve oldukça çabuk sonuçlar almaya dönük hareket edebilirsiniz. Çünkü artık iş hayatında kazançlı çıkmak ve isminizi duyurmak niyetindesiniz.

 

Tutulmalar yaklaşık altı aylık gelişmelerin işaretçisidir. Doğal olarak bir günde sonuç almak mümkün olmadığı için, ben yine de dikkatli ve sabırlı olmanızdan yanayım. Üst konumda bulunan kişiler üzerinde etkili olmak için öncelikle tutarlı olmanızda yarar var. Bazı Başaklar haritalarındaki etkiler nedeniyle iş anlamında zorlanabilirler. Üstlerinizle aranızda yaşanabilecek gerilim veya önceden yaşanmış problemler kendini hissettirebilir. Gerçekleri çarpıtan, kendine yontmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olunuz. Aile yaşantınızla ilgili konulara dikkat ediniz. İş hayatında dedikoducu, kıskanç insanlardan uzak durunuz.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

TERAZİ

Sevgili Teraziler saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, hem iki hafta öncesi gerçekleşen Güneş tutulmasının işaret ettiği maddi konuları tekrar hatırlatıyor hem de sizi bir hayli hızlandırıp, harekete geçiriyor. Öncelikle şu parasal meseleler çok önemli. Çünkü en çok karşımıza çıkan problemler veya mevzular bu konuyla ilgili. Zaten bugünlerde bunların üzerinde bir hayli düşüncelisiniz ve bu alanda zorlanıyorsunuz.

Bugünkü Ay Tutulması, öncelikle sizi bir hayli değiştirici diyebiliriz. Artık o alıştığınız eski çevrenizde yaşamak, o insanlarla temas etmek, geçmişte yaşananları hatırlamak ve bir noktada takılıp kalmanız çok zor. Siz uzakları, değişimi, yenilikleri seviyorsunuz. Belki bu yüzden değişken, bazen aşırı hareketli, hızlı düşünmeye açıksınız.

 

Tutulmanın İkizler burcunda oluşması, sizi iletişimci ve bilgiye açık, öğrenmeye açık hale getiriyor. Akışa göre yol almayı değil, akışı bizzat yönlendirmeyi, kendinize göre düzenlemeyi istiyorsunuz. Tutulma, sizi bir başka şehre, ülkeye, hayata doğru çekiyor. Gitmek, görmek, keşfetmek, yaşamak niyetiyle şu andaki yerleşim yerinizi bile değiştirmeye karar verebilirsiniz. Ancak ben Ay Tutulmalarında duyguların bir hayli etkili olduğunu düşündüğüm için, açıkçası böyle aceleci borçlar altına girmeniz, hesabınızı bilmememiz, kararlar almanız, değişimleri uygulamanız konusunda mantıklı düşünmenizden yanayım. Gerçekten ne derece doğru olur bunların üzerinde lütfen durunuz. Böylece altı ay sonra neden bu kararı aldım diye pişmanlık duymayasınız.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

AKREP

Sevgili Akrepler saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, iki hafta önce burcunuz üzerinde oluşan Güneş tutulmasının işaret ettiği kişisel anlamdaki kararlarınızı hem de ortaklaşa işler ve mali konular üzerindeki meseleleri içermektedir. Sanki birbiriyle iç içe geçmiş konular ve yine birbirine bağlantılı meseleler. Bir zincirin halkaları gibi.

Bu Ay Tutulması, bizim nelere sahip olduğumuzu, kiminle beraber olduğumuzu, iş veya ortaklaşa alandaki çıkarlarımızı, finansal alandaki durumumuzu bir hayli belirgin kılıyor. Nakit ihtiyacımız epeyce önemli hale gelmiş durumda. İşimizi döndürmek için birileriyle ağam paşam halindeyiz. Yani alttan almamızı gerektiren koşullarla karşı karşıyayız. Senet verenler, çek ileri sürenler ama borcunu zamanında ödemeyenlerle uğraşıyoruz veya biz aynı durumda birilerinden zaman istiyoruz, ödemelerimizi yapmaya çalışıyoruz. Duygusal anlamda kafamızın içinde gelgitler oluşuyor. Bir yanımız bu ilişki, bu ortaklık yürümez diyor, diğer yanımız iyimser bir şekilde olanı olduğu haliyle kabulleniyor. Cinsel hayatımız durgun ama bir o kadar da karmaşık.

 

Ay Tutulması, bir şeylere inanmamızı sağladığı gibi, inandığımız şeylerden uzaklaşmamıza da neden olduğundan parasal veya ilişki meselelerinde tamam kararı verdim demek kolay değil. İkna edici konuşmalar, bazen günlük olarak işlerimizi görmemizi sağlıyor ancak bir müddet sonra bir işimize yaramıyor. Eşimiz, sevgilimiz bize pek destek olmadığı için, neden bu ilişkiyi sürdürüyorum diye düşünmeniz mümkün. Benim bu Tutulma için tavsiyem önce kendinize, beraberliğinize ve mevcut durumunuza mantıklı bir şekilde bakmanız. Dağılmamanızdır. Tutulma, ister istemez hep başkalarıyla alakalı meseleler ve parasal konuları odak noktanız yapacaktır. Ancak ben derim ki, uyumlu ve işbirliğine açık olalım.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

YAY

Sevgili Yaylar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, iki hafta önce Akrep burcunda oluşan Güneş tutulmasıyla ilgili psikolojik ve fiziksel sıkıntılarınızı, çıkmazlarınızı, iki ucu bir araya gelmeyen meseleleri tekrar düşünmemize neden olduğu gibi, ilişkimizle alakalı meseleleri de aydınlatıcıdır. Siz artık tutarlı ve gerçekten kazandırıcı olan ortaklıklardan yanasınız.

Bu Tutulma iş ortaklığı ve özel ilişkinizi ilgilendiren, partnerinizle alakalı meseleleri bir hayli aktif hale getiriyor. Aranızdaki uyum ve uyumsuzluğun gerçekçi bir şekilde ortaya konmasında yarar var. Günün ilk saatlerinde kafanızın içinde hep bu konular sizi epeyce meşgul edebilir. Havai tavırlı, ilişkiye çok fazla önem vermeyen biriyle beraberseniz, bu Tutulma aranızdaki bağın bir hayli zayıflamasına neden olabilir. Oysaki bu Tutulma sizin birbirinizi daha iyi keşfetmeniz, anlamanız adına bir ışıktır. Ancak bu ışıkta problemler de görülür, güzellikler de. Onun için her iki tarafın bilinçli şekilde duruma bakması lazım.

 

Zaten sizin de isteğiniz bu yolda. Siz bir umut olması halinde, sizinle ilgili ciddi düşünceler taşıdığını söylediği anda beklemeye hazırsınız. Fakat bu söylenmiyorsa, bu ilişkinin ne anlamı var diye düşünmektesiniz. Son yıllarda bu gelgitler sizi bir hayli yoruyor. İş anlamında duruma bakarsak, Yaylar iş ilişkilerinde uzun vadeli düşünmek istiyorlar. Ancak çalıştıkları insanların idealist olmamaları, ciddi anlamda işlerine sarılmamaları canınızı sıkıyor. Bazı Yaylar için bu tutulma, hem ilişki hem de ortaklıklar konusunda bir yeniliğin işaretçisi olarak gayet önemli. Fakat bu altı aylık süre önemli. Eğer sabırlı olursanız, bu yenilik sayesinde hayatınızı düzene koyabilirsiniz veya şu andaki mevcut sıkıntılarınızın bittiğini görürsünüz.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 14 Kasım tarihindeki Güneş Tutulmasının işaret ettiği işleri, projeleri, kurulan ilişkileri, önemli bağlantıları gözden geçirmenizi sağlıyor. Ayrıca uygulamak istediğiniz planlarınızı, sağlıkla alakalı konuları ve verimli hale getirmek istediğiniz iş hayatınızla ilgili meseleleri öne çıkartıyor.

Bu Ay Tutulması bildiğiniz gibi İkizler-Yay burç aksı üzerinde geçtiğimiz yıldan bu yana sizlerin aşırı bir yoğunluğun içinde dağılmanıza neden oldu. Çoğu Oğlak hakikaten sırf bu yüzden fazlasıyla zorlandı. Aslında gelişim yolunda önünüz gayet açık olduğu halde, değişken koşullar bazen geriye çekilmenize neden oldu. Bu aks üzerinde bir tek tutulma kaldı. O da Mayıs 2013 tarihindeki Yay burcundaki Ay Tutulması. Ondan sonra gerek iş gerek psikolojik ve de gerekse fiziksel anlamda artık bu kadar dağılmayacaksınız. Şimdi bugünkü Ay tutulması, yeni bir şeylerin hayatınızda gerçekleşmesine etkide bulunan, çalışma hayatınızla ilgili bir aktif gelişimin startı anlamına geliyor. Evet yoruldunuz ama bu iş, yorulmanıza değecek şekilde önemli bir ikinci şans.

 

Ancak sabırla bekleyiniz. Acele etmeyiniz. Bugüne dek oluşturduğunuz portföyünüz, bilgi ve deneyimlerinizi daha aktif bir alanda sergilemeniz için bir şans yakalayabilirsiniz. Bazı Oğlaklar için bu Tutulma sağlığınıza önem vermeniz yolunda bir uyarıcı olabilir. Özellikle sinirlilik, aşırı gelgitler, yoğun çalışmanın neden olduğu bir takım sıkıntılar, kendinize iyi bakmanız için dikkatli olmanızı sağlayan ikazlardır. Lütfen işlerinizi iyi düzenleyiniz. Sistemli çalışınız. Bakınız hiçbir şey sizin sağlığınızdan daha önemli değil. Ona göre ruhunuzu dinlendirmeyi de unutmayınız. Böylece işinizden daha iyi verim elde edersiniz.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

KOVA

Sevgili Kovalar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, 14 Kasım tarihinde oluşan Güneş Tutulmasının içerdiği konular üzerinde etkili olduğu gibi, ayrıca bu Ay tutulmasının işaret ettiği meseleleri de öne çıkarıyor. Hem mesleki konular üzerinde son iki haftadan bu yana oluşan gelişmeleri, zorlanmaları, değişimleri, şartlarınızı gözden geçiriyorsunuz hem de problem oluşturan meseleleri bir hayli ciddi biçimde ele alıyorsunuz. Bir yandan hakimiyetinizi kaybetmemek için çabalıyor diğer yandan anlaşmakta zorlandığınız kişiler yüzünden kendinizi çaresiz hissediyorsunuz. Kariyer konuları zorlayıcı ama bir o kadar da gelişiminiz için mutlaka ele alınması gereken mevzular.

Ay Tutulması ise, sizi gerçekten rahatsız eden mevzuları bir parça olsun unutmak amacıyla yöneldiğiniz alanları gösteriyor. Yani aşkı, eğlenmeyi, hayatın keyfine varmayı. Bu kadar karmaşanın ortasındaki Kovalar için bu tutulma aktif hale getirici. Sözgelimi bir anda aşık olmak, hareketli bir yaşam sürmek, hiç kimsenin nazını niyazını çekmeden gönlünüze göre yaşamak. Yorulan zihniniz artık daha fazla sıkıntıyı kaldırmıyor. İçinizden geldiği gibi konuşmak, gerekirse sivri dille birilerini eleştirmek, dışa dönük hareket etmek, alışverişler, kısa ama zevkli yolculuklara tamamen kendinizi kaptırabilirsiniz.

 

Ancak ben derim ki, bunlar iyi güzel de, sorumluluklarımızı da bilmemizde yarar var. Eğer sistemli çalışabilir, görevlerinizi yerine getirir, üzerinize vazife olan işlerinizi yapabilirseniz buyrun gönlünüzden ne geliyorsa yapın. Ancak dağılır, bir de ipin ucunu kaçırsanız kariyer hayatınız, hedefleriniz anlamında zorlanırsınız.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

 

BALIK

Sevgili Balıklar saat 16:34 İkizler-Yay burcu aksı üzerinde Halkalı Ay Tutulması ve ardından saat 16:46 da oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 14 Kasım tarihinde oluşan Güneş Tutulmasının işaret ettiği, yolculuklar, keşifler, bilgilenme, rehberlik hizmetleri, inanışlar, yasal konular, yüksek eğitimle alakalı meseleler, ihtisaslaşma gibi konuları öne çıkartıyor ve de aile hayatınız ve iş yaşamınızla ilgili meseleleri de vurguluyor.

Bu Ay Tutulması, her şeyden önce şu anki mevcut oturduğunuz alanın değişimi ve başka bir yere yerleşim anlamında konuları işaret etmekte. Burada önemli olan bu değişimin mecburi mi yoksa keyfi mi olacağını tespit etmektir. Durum gösteriyor ki, mali anlamda ve de işiniz gereği daha büyük bir şehirde daha iyi şartlarda yaşamanız artık mecburi olmuş durumda. Bazı Balıklar için bu artık kaçınılmaz bir değişiklik olarak ortaya çıkıyor. Çünkü önümüzdeki Mayıs 2013 tarihinde Yay burcunda ve artık son kez oluşacak Ay tutulması zaten bu değişimin altı aylık süre içinde gerçekleşeceğinin işaretçisidir.

 

Bir kısım Balıklar için bu tutulma, ev içindeki huzursuzluğun belirtisi olabilir. Aile içindeki özellikle mali konulardaki sıkıntılar birbirinizle ister istemez bir gerilimi itekleyici olabilir. Para olgusunun önemi kendini iyiden iyiye hissettirebilir. Ya güvenli bir iş bulunmalıdır veyahut bu huzursuzluklara geçit vermemek lazımdır. Bu tutulma, sizin beklentilerinizi, arzularınızı, isteklerinizi yükseltici olacağından artık baskılara pek gelemeyebilirsiniz. Bir kısmınız bu tutulmada, çalıştığınız yerde değişimlere gidebilirsiniz veya önceden aldığınız projeleri bitirebilirsiniz. Amacınıza odaklı çalışmanız ve dikkatli olmanız, kendinizi geliştirmeniz halinde bu Tutulmadan artı faydalar elde edebilirsiniz.

İNSANIN dönüp dolaşıp geldiği yer YİNE kendisi,,,

Ya BAL eyler gönlünü,,,ya ZEHİRLER kendini.....iremSU

Ay Tutulmasının yaşamınızla ilgili her alanda hayırlı sonuçlarla karşılaşmanızda vesile olması dileğimle,

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları