ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

İdeal kaş şeklinizi botoksla bulabilirsiniz!

İnsanı her şeyden önce bakışı, gülüşü ve vücut dili ifade eder. Gözlerimizin ifadesini ise kaşlar belirler. Her şeyde olduğu gibi kaş modellerinde de trendler, akımlar oluyor. Fakat göz yapınıza hiç uymayacak bir kaş modeli gözlerinizin ifadesini bozabilir, göz güzelliğinizi ortadan kaldırabilir. İdeal kaş nedir diye düşünecek olursak ve yüz oranlarıyla ifade etmeye çalışırsak şöyle;

Elinize bir cetvel alıp, aynanın karşısına geçin. Tarif edeceğim ölçümleri sağ ve sol taraf için ayrı ayrı yapmalısınız. Çünkü yüzümüz tamamen simetrik değildir.

En uygun kaş için doğru nokta nasıl bulunur
Doğru noktayı bulmak için, cetvelin bir ucunu ağzınızın sağ kenarına koyun ve bu hattı burun kanadının hizasından geçirerek sağ gözün iç ucuna doğru uzatın. Cetvelin kaşa değdiği yer, kaşın başlaması gereken noktadır. Ortası çok kapalı kaşlar sizi sert bakışlı gösterebilir. Kaşın arasını gereğinden fazla açıksa bu kez de burun çok fazla ön plana çıkmış olur. Bu detaylar küçük gibi görünür, ama yüzde olumsuz sonuçlar doğurur. Kaşların uzunluğu, başlangıç ve bitiş noktaları yanında kaşın şekli, gözlerle arasındaki mesafe ifadeyi belirleyen önemli unsurlardır.

Kaşın en yüksek noktası ve bittiği yer;
Kaşın çizdiği kavisin en yüksek noktasının, yaklaşık olarak göz bebeğinin dış kenarı ile aynı hizada olması gerekir. Bu defa cetveli burun kanadının yanına koyun ve sağ gözünüzün dış kenarına doğru uzatın. Kaş çizgisinin bittiği nokta, bu hattın uzantısına denk düşmelidir. Arada ne boşluk ne de taşma olmamalıdır. Ayrıca kaşın dış ucunun, başlangıç noktasından biraz daha aşağıda olması gerekir.

Kaşların yukarıda olması, göz ile kaşlar arası mesafenin yeterince açık olması çekici özgüveni yüksek bir ifade sunar. Kaş göz meafesinin kısa olması yanı kaşlarla gözlerin birbirine çok yakın olması depresif sert bir ifade verir.
Çekik gözlere sahip bir kadında kaşların kenarlarının biraz daha yukarıda olması çekiciliği ve güzelliği artırırken, göz kenarları düşük olan bir kadında kaşların ucunun yukarı doğru şekillendirilmesi kontrastı artırır, gözlerin daha düşük görünmesine yol açar. Göz kenarları düşük bir kadına botoks veya kaş kaldırma ameliyatı genelde önermemekteyim.

 

Göz şekline göre kaş seçilmeli
Örnek verecek olursak Angelina Jolie'nin kaş modelini Penelope Cruz'a yapamazsınız. Penelope Cruz'un göz kenarları düşük, kaşları da gözlerine yakın, eğer kaşlarını veya kaş kenarını kaldırırsak göz düşüklüğü ortaya çıkar.
Küçük gözlere sahip kişilerde kaşlar yay gibi olmamalıdır, kaşlar şakaklara doğru uzatılır ve kaş ucu kaldırılırsa gözler daha büyük görünür.
Gözler iri ve yuvarlaksa kaş göz arası mesafe çok açılmamalıdır. Bu kişilerde botoks uygularken kaş fazla kaldırılmamalıdır.

Kaş dolgunluğu şekil kadar önemli
Kaşların dolgunluğu şekli kadar önemli, özellikle kaş kenarı altına yaptığımız dolgularla genç bir ifadeye ulaşıyoruz. Üst göz kapağındaki boşluk kişiyi yaşlı gösteriyor. Bebeklere baktığınızda üst göz kapakları doludur. Üst göz kapağında boşluk göremezsiniz. Eskiden üst göz kapağı ameliyatları sırasında burden yağ çıkarılırdı. Fakat şimdi buralara ameliyat sırasında yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Ameliyat gerekmeyen hastalarda dolgu ile çok başarılı sonuçlar alıyoruz.

Kaş düşüklüğü nedir, nasıl gidilir
Kaş düşüklüğü olan durumları en basit yolla botoks ile çözüyoruz. Botoks kendinize 4-6 ayda bir yaptığınız 5-10 dakikalık bir bakımdır. Eğer bu yeterli değilse veya kalıcı çözümler istiyorsanız kaş askılama gibi basit yöntemler uyguluyoruz. Bu ameliyatlar artık günümüzde endoskop yardımıyla basitçe ve günübirlik ameliyatlar olarak uygulanıyor. Alından saç içinden girilerek kaş yukarıya taşınıyor ve istenilen seviyede sabitleniyor. Kaşın neresinin yukarı alınacağı en önemli noktadır. Kaş kavsini kaybetmemek, doğal bir görünüm sağlamak için önemlidir. Kaş kuyruğunun altına aynı seansta bir miktar yağ verilerek buradaki dolgunluk artırılır ve genç görünüm sağlanır.

Nasıl göründüğünüzün psikolojiniz üzerinde büyük etkileri var. Kambur yürüyerek özgüveni yüksek olarak algılanmanız mümkün değil. Çevrenizin size verdiği enerji de bu yönde olacaktır. Yapılan bir bilimsel çalışma çok dikkat çekicidir. Botoks uygulamalarının depresyon üzerinde etkisi araştırılmıştır. Botoksun depresyon üzerine olumlu etkileri olduğu saptanmıştır. Daha genç ve daha iyi görünen bir yüzü her gün aynada görmeniz, çevrenizdeki insanların daha iyi bir yüz görmesi direkt olarak sizin de bilinçaltınızı etkiliyor ve zaman içinde daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Nasıl kuaförden çıktığınızda kendinizi iyi hissediyorsunuz ve sık sık kuaföre gidiyorsunuz, estetik girişimlerde de böyle. Başarılı estetik girişimler uygulanmış kişilerin daha iyi hissettikleri bir gerçektir. Basit göz çevresi müdahaleleriyle çok şey elde etmek mümkün, çünkü iletişim gözlerden başlıyor.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları