ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Her kadının hayatında olması gereken 6 kişi

Sırdaş, dert dinleyici, motive edici, yüzünüzü güldüren kişi... İyi bir arkadaş, bu hayatta sahip olduğumuz en değerli şeylerden biri. Mynet Kadın olarak, hayatımızda mutlaka olmasını istediğimiz arkadaş tiplerini seçtik.

Etrafınızdan sizi her zaman destekleyen, değer veren ve ruhunuza iyi gelen kişileri asla eksiltmeyin! İşte her kadının hayatında sahip olması gereken 6 kişi...

 

Motive edici

Motive edici özelliğe sahip arkadaşlar, depresyonda olduğunuzda ya da kendinizi çok mutsuz hissettiğinizde hemen yanınızda belirirler. Birkaç güzel destekleyici cümlenin ardından sizi hemen dışarı çıkarır ve keyifli vakit geçirmeniz için ellerinden geleni yaparlar. Siz ne kadar dışarı çıkmamak için diretseniz de, onunla vakit geçirdikten sonra kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

 

İyi bir dinleyici

İyi bir dinleyici olduğunu düşündüğünüz arkadaşlar, her zaman problem çözücü oluşları ile sizi rahatlatırlar. Bu tip arkaşlar, bir sorununuz olduğunda ya da işin içinden çıkamadığınız durumlarda telefonun diğer ucundan bile olsa sizinle saatlerce konuşabilirler. Tüm endişe ve üzüntülerinizden arınmanıza yardımcı olan bu kişiler, genellikle en yakın arkadaşlardır.

Derdinizi ya da sıkıntılarınızı arkadaşınızla paylaşırken onun da konuşmasına frısat tanıyın ki, kendisini bir terapi uzmanı gibi hissetmesin. 

 

Hayatınızın aşkı

Hayatınızın aşkı, sizi hem iyi hem de kötü yanlarınızla kabul eder ve elinizi hiçbir zaman bırakmaz. Bu eş ya da sevgili tipi, mutsuz olduğunuz zamanlarda sizi keyiflendirmek için elinden geleni yapar. Size ve fikirlerinize değer verir, önemli bir karar alması gerektiğinde her zaman size danışır. Sizi her şeyin üstünde tutan bu sevgili tipi, hayatta sahip olduğunuz en değerli yol arkadaşıdır.

 

Aylarca görüşmeseniz de hep en yakınınız olanlar

Genellikle çocukluk döneminden ya da lise sıralarından beri birlikte olduğunuz bu arkadaş tipi, ailenizden biri gibi olur ve onunla her şeyi paylaşırsınız. Hatta aile üyeleriniz bile onu çok yakından tanır ve sever. Birkaç aydır görüşmemenize rağmen gecenin bir yarısında onu aradığınızda hemen yanınızda belirirler.  En önemli kutlamalarınızda, zor günlerinizde ya da birinie ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda ilk olarak onu ararsınız. Size gerçekten değer veren bu arkadaş modeli her zaman arkanızda olur ve kendinizi yalnız hissetmenize engel olur.

 

Kafa dengi

İlkokuldan beri en yakınınız olan bu kişi,  aynı zamanda en iyi anlaştığınız arkadaşınızdır.  Sevdiğiniz müzik gruplarından hobilerinize kadar her zevkiniz neredeyse aynıdır. Sizinle aynı özelliklere sahip olan bu kişiyle arkadaş olmak çok kolaydır. Sizi hiçbir zaman yargılamayan bu arkadaş tipi, her durumda yanınızdadır.

 

Akıl hocası

Hayatınızda önemli bir yere sahip olan ve akıl hocası olarak gördüğünüz arkadaşınız, okuldaki hocanız, ailenizden ya da akrabalarınızdan biri veya patronunuz olabilir. Arkadaşlıktan çok size yol gösterici olan bu kişiler, kariyerinizde önemli atılımlar yaparken ya da hayatınızla ilgili alacağınız önemli kararlarda size destek olur. Sizden genellikle yaşça büyük olan bu kişiler, yeni fırsatlarla tanışmanıza ya da kariyeriniz için önemli olan bir iş bulmanıza yardımcı olabilirler. Size her zaman gerçekçi tavsiyeler veren bu kişiler, destekleriyle hep arkanızda olurlar.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları